Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) rekomenduoja savo nariams ir visiems autoriams prieš stojant į naują autorių teises ginančią agentūrą „Nata“ sulaukti oficialių Kultūros ministerijos išvadų, taip pat nepamiršti, kad stojant į vieną asociaciją neprivaloma nutraukti narystės kitoje.
Kad būtų išsklaidytos abejonės naują organizaciją viliojamiems autoriams, LATGA-A kreipėsi į Kultūros ministeriją, kuri atsakinga už kolektyvinio administravimo asociacijų priežiūrą.
Kaip jau skelbta, nepatenkinti LATGA-A veikla muzikos kūrėjai vasario mėnesį įsteigė naują agentūrą „Nata“. Šį veiksmą, anot muzikanto Andriaus Mamontovo, išprovokavo tai, jog į muzikos kūrėjų pastabas LATGA-A visiškai neatsižvelgia, o šioje organizacijoje „niekas nesikeičia ir nesikeis“.
„Sveikiname visas iniciatyvas, prisidedančias prie efektyvesnio autorių teisių įgyvendinimo. Naujos asociacijos atsiradimas - gera paspirtis pasitempti ir mums, ir mūsų kolegoms, o autoriams - tai dar viena alternatyva. Kreipdamiesi į ministeriją galime būti apkaltinti kenkimu naujai organizacijai, tačiau neabejoju, kad didesnis aiškumas visiems bus tik į naudą“, - įsitikinęs LATGA-A generalinis direktorius Jonas Liniauskas.
„Kas finansavo naujos asociacijos “Nata„ steigimą ir pradinę veiklą, ar organizacija pajėgi užtikrinti būsimų narių teises, ar ji atitinka visus autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijoms keliamus reikalavimus? Tokie klausimai ir abejonės kilo į naują organizaciją viliojamiems autoriams“, - rašoma LATGA-A pranešime spaudai.
J. Liniausko teigimu, į „Natą“ viliojami autoriai neoficialiuose susitikimuose nerimauja dėl to, kas iš tikrųjų už jos stovi, kodėl oficialiai neskelbiama apie asociacijos vadovybę ir darbuotojus.
„Beje, nė vienas iš garsių muzikantų, kurie buvo pristatomi kaip “Natos„ steigėjai, kol kas nėra nutraukę narystės asociacijoje LATGA-A. Abejonių kelia ir tai, kad naujos asociacijos valdyba bus renkama ne iš visų organizacijos narių, o tik iš daugiausiai autorinio atlyginimo gaunančių muzikos autorių. Iki šiol neaiškus ir autorinio atlyginimo surinkimo ir paskirstymo modelis“, - teigiama pranešime.
Bruzdėjimas dėl Lietuvos autorių atlygį už kūrybą administruojančios ir paskirstančios agentūros veiklos kilo pernai vasarą. Surengę spaudos konferenciją, A. Mamontovas, kompozitorius Raigardas Tautkus ir grupės „G & G sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras pažėrė įtarimų LATGA-A. Anot jų, muzikos autorius galimai pasiekia ne visi jiems priklausantys honorarai, o pačios organizacijos veikla nėra skaidri.
Į pensiją išėjus LATGA-A generaliniam direktoriui Edmundui Vaitekūnui, šių metų sausį buvo išrinktas naujas agentūros vadovas - rašytojas Jonas Liniauskas.
„Kol kas “Nata„ idėją palaiko šimtas populiariausių Lietuvos muzikos autorių, bet jų tikrai netrukus bus daug daugiau. Čia pereis visi pagrindiniai LATGA-A maitintojai“, - teigė A. Mamontovas, tvirtinantis, kad „Nata“ steigiama turint Kultūros ministerijos pritarimą.