Liepa, pasiryžai tapti kraujo donore, ar pirmą kartą tai darysi?
Ne, jau esu tai dariusi, dalyvavau panašioje akcijoje.
Kokie potyriai aplankė padovanojus kraujo?
Viskas buvo gerai. Nebuvo nei silpna, nei bloga, kaip daugelis galvoja, jog šitaip nutinka.
Tu – būsima medikė. Ar kraujo donorystė gali būti žalinga Tavo organizmui?
Kraujo paėmimo procedūros metu iš donoro paimamas toks kraujo kiekis, kurio netekimas visiškai nekenkia žmogaus organizmui. Juk kraujo gali duoti tik sveiki žmonės, o sveikame organizme prarasti kraujo kūneliai atsistato labai greitai. Tie keli mililitrai kraujo gali išgelbėti gyvybę!
Ar kam nors iš Tavo artimųjų rato kada nors buvo prireikę kraujo perpylimo?
Šeimoje visi sveiki, todėl to dar niekam neteko to patirti. Tačiau niekada nežinai, kas gali nutikti. Ir man pačiai, ir mano artimiesiems, gali to prireikti. Iš tiesų būtų gera žinoti, kad atsitikus nelaimei, būtų ir galimybė greitai gauti kraujo, o kaip dabar žinome, sergančiųjų nemažėja, tad kraujo atsargų reikia nuolat. Todėl šios akcijos, be abejonės, yra labai reikalingos.
Ar žinai, kad šiais metais, minint Pasaulinę kraujo donorų dieną, didžiausias dėmesys yra skiriamas toms, kurios dovanoja gyvybes. Ar gali teigti, kaip būsima medikė, kad gimdymo metu būna komplikacijų ir kraujas gimdyvėms tikrai taip dažnai reikalingas?
Iš tiesų, nežinojau, kad šių metų šventė orientuota būtent į gimdyves. O gimdymų būna įvairiausių ir tikrai pasitaiko komplikacijų, todėl manau, kad ši akcija ne tik naudinga, bet ir būtina.
Pati keliausi kraujo duoti ketvirtadienį, ar kalbinai draugus ar drauges tą padaryti kartu?
Dar nespėjau, nes esu labai užsiėmusi, tačiau tikrai pabandysiu ką nors įkalbėti. Reikia rodyti pavyzdį, juk tai nėra kažkokia sudėtinga operacija, tai visiškai paprasta procedūra. Vos kelios minutės, per kurias tavo padovanotas kraujas kitam gali išgelbėti gyvybę!
Visus geros valios žmones Liepa ragina apsilankyti Nacionalinio kraujo centro ture per Lietuvą - turas prasidės birželio 12 dieną ir aplankys 9 Lietuvos miestus.