Vyras feisbuke išreiškė savo poziciją ir nevyniojo žodžio į vatą.
„Ar tas jaunuolis, laikantis kartoninę atbrailą su užrašu siunčiančiu žmogų į Sibirą, ką nors yra girdėjęs apie tremtį ar Sibirą?!
Ar tiesiog savo buka galva paėmė iš mitingo organizatorių tai ką jie davė?
Ar mitingo organizatoriai nėra nieko girdėję iš savo senelių apie skaudžią ir tragišką lietuvių tremtį?
Ir štai, tie patys žmonės prisidengę trispalve rėkia, kad kažkas nori išardyti jų tradicines šeimas, bažnytinį tikėjimą ir protėvių sukurtas vertybes.
„Brangieji”, tai ar nesuprantat , kad jūs patys trypiat tas vertybes?
Apie antrą sakinio dalį kartoniniame lape, net nekalbu, nes ko tikėtis iš tokių žmonių, kurie sugeba tyčiotis iš skaudžiausio ir tragiškiausio Lietuvos istorijos etapo. Kur iki šiol daugelis lietuvių negali išsigydyti žaizdų, kurios pereina iš kartos į kartą.
Kokia visgi baisi, šlykšti ir buka yra mūsų visuomenės dalis.
Mano močiutė buvo partizanė, ryšininkė, politinė kalinė ir tremtinė. Ji ir jos puse šeimos buvo ištremta ilgiems metams į Sibirą. O likęs brolis, partizanas, sušaudytas miške.
Man šlykštu skaityti tokius užrašus, kai kažkoks pienburnis gali pasiųsti žmogų į Sibirą. Nacistai ir fašistai tik taip gali elgtis.
Supykino ir pradėjo krėsti šaltis.
Norėčiau tam jaunuoliui ir mitingo organizatoriams papasakoti apie tremtį , ko kaip suprantu nesugebėjo padaryti jų tėvai ir seneliai”, – brūkštelėjo E. Kvoščiauskas.
Primename, kad kiek šeštadienį rašėme apie šį piketą.
Pažadėję surengti susirinkimą už prigimtines žmogaus teises, karantino ribojimais ir skiepais nepatenkinti protestuotojai leidimą susirinkti gavo iš savivaldybės. Čia jie pasistatę sceną klausosi muzikos ir rėžia kalbas prieš karantiną, vakcinas, testavimą ir valdžią, nors Lietuvoje kasdien koronavirusas vis dar miršta nusineša maždaug po dešimt žmonių gyvybių.
Atėjusius organizatoriai apdalino iš anksto paruoštais plakatais ir trispalvėmis. O kalbėti stoja save pristatantys kaip judėjimo „Neabejingi“ ir Pilietinės visuomenės kūrėjų paramos fondo atstovai.
„Reikalaujame atšaukti karantiną, atverti viso pasaulio šalių sienas. Mūsų kūno autonomija pažeista kaukėmis ir skiepais. Reikalaujame atšaukti privalomą kaukių dėvėjimą ir nutraukti neatsakingą skiepų testavimą“, – sakė judėjimo „Neabejingi“ steigėjas Grafas Liutkevičius.
Vilniaus savivaldybė leido čia susirinkti iki 200 žmonių. Dalyviai čia turi laikytis karantino reikalavimų – dėvėti kaukes arba būti vienas nuo kito per 2-iejų metrų atstumą, tačiau dažnas į juos numoja ranka. O štai praeiviai Katedros aikštėje nugirdę mitinguotojų rėžiamas kalbas vertina labai nevienareikšmiai.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė kol kas neturintis informacijos, ar renginio metu buvo nustatyta pažeidimų.
Kvietime į mitingą nurodoma, kad jį organizuoja pavieniai asmenys.
Kaip BNS vėliau informavo Vilniaus mero atstovas Karolis Vaitkevičius, leidimas rengti mitingą išduotas vienai iš organizatorių – Sandrai Juknei.
Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios, jis šiuo metu pratęstas iki kovo pabaigos. Karantino metu draudžiami renginiai, atvirose erdvėse galima bendrauti ne daugiau nei dviem namų ūkiams arba ne didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis.
K. Vaitkevičiaus teigimu, nors Vyriausybės nutarimu dėl karantino renginiai yra uždrausti, teisę organizuoti mitingą numato Susirinkimų įstatymas.