Y kartai priskiriami žmonės, gimę maždaug 1980–2000 m. Vyresniosios kartos atstovai apie šiuos jaunuolius dažnai nėra geriausios nuomonės ir laiko juos arogantiškais, ciniškais, priklausomais nuo technologijų, neturinčiais tikslų. Tačiau tai tėra klišės, stereotipai, veikiau atsirandantys dėl amžino kartų konflikto nei dėl realių Y kartos požymių.
Y kartos jaunuolių tėvus bene labiausiai stebina ir erzina jų atžalų požiūris į pinigus. Pavyzdžiui, jei vyresniems žmonėms prireikia naujo kompiuterio ar kito daikto, jie paprastai skaičiuoja, vertina, ar gali sau tai leisti, o jei negali – taupo. O Y kartai žodis „palauk“ praktiškai neegzistuoja. Ne dėl to, kad jie neturėtų kantrybės, o dėl to, kad dalykus jie vertina visai kitaip. Šioje situacijoje Y kartos jaunuolis sakys, kad naujo kompiuterio jam reikia dabar, nes tai yra darbo priemonė, padėsianti uždirbti pinigų. Kelionės jam reikia dabar, nes tai yra patirtis. Madingų drabužių jam reikia dabar, nes tai yra dalykas, pagal jį bus sutinkamas ir vertinamas, o nuo to gali priklausyti ateitis ir karjera.
Todėl Y kartos jaunuoliams nekyla jokių problemų, jei savo poreikiams tenka skolintis. Tik jie yra pernelyg protingi, kad kreiptųsi į greitųjų kreditų bendroves ir pernelyg vertina savo laiką, kad gaištų jį tradiciniuose bankuose. Tokios platformos kaip virtuali kredito kortelė SVING leidžia jiems nepriklausomai planuoti savo išlaidas be nepakeliamų įsipareigojimų, gyventi šimtu procentų, o ne beveik.
Žodžiu, Y kartos jaunuolių dėmesio centre yra jie patys. Tačiau būtent toks yra šiuolaikinis pasaulis, kuriame tu privalai būti ar bent atrodyti geresnis už kitus, todėl natūralu, kad šiame pasaulyje užaugusi karta ir yra geriausiai prie jo prisitaikiusi. Taip kaip X karta buvo prisitaikiusi prie savo pasaulio, kuriame svarbiausi dalykai buvo saugumo jausmas ir rūpestis dėl ateities.
Paradoksalu, bet būtent noras nelaukti ir kažką turėti dabar, o ne vėliau,Y kartai leidžia gyventi subalansuotesnį gyvenimą. Jie nėra linkę arti iki devinto prakaito tam, kad kažką gautų ateityje. Y kartos atstovai nemano, kad laiką, kurį gali skirti savo tobulėjimui, privalo aukoti darbui. Priešingai, jie yra įsitikinę, kad būdami įvairiapusiškesni, turėdami daugiau įvairios patirties, galės gauti trokštamą darbą. Todėl Y kartos jaunuoliai naudojasi priemonėmis, kurios jiems leidžia savo norus įgyvendinti čia ir dabar.