Knygoje autorius aptaria didžius politikos, kariuomenės ir verslo pasaulio lyderius, kurių gyvenimo ir darbo laimėjimai atskleidžia įvairius ryšio tarp beprotystės ir lyderystės aspektus: Tedą Turnerį, Winstoną Churchillį, Abrahamą Lincolną, Mahatmą Gandhi, Frankliną D. Rooseveltą, Johną F. Kennedy ir kt. Taip pat pateikia priešingus pavyzdžius – sveiko proto „normalių“ lyderių, kurie nuvylė per krizes: Richardą Nixoną, George’ą McClellaną, Neville’į Chamberlainą, George’ą Bushą ir Tony Blairą.
Ar šie pavyzdžiai nėra vien sutapimas ir istorinė keistenybė? Ar Hitlerio piktnaudžiavimas intraveniniais amfetaminais skatino maniakinę depresiją, kuri tiesiogine prasme sugriovė pasaulį? Ar egzistuoja nuoseklus psichologinis modelis, atskleidžiantis beprotystės ir lyderystės įtaką ir svarbą, kurį ignoravo tiek istorikai, tiek visuomenė? Nuo beprotystės iki lyderystės atsakys į šiuos ir dar daugelį kitų klausimų.
Nassir Ghaemi – psichiatrijos ir farmakologijos profesorius. Vadovauja Nuotaikos sutrikimų programai Tuftso medicinos centre Bostone, taip pat dėsto Harvardo universiteto medicinos mokykloje ir Kembridžo sveikatos sąjungoje. Yra išleista daugiau nei šimtas jo mokslinių straipsnių, keletas knygų psichiatrijos tema.