Kelionės metu pora visada imasi papildomų saugumo priemonių – vienas iš jų ritualų yra lagaminų apsukimas apsaugine plėvele, kad būtų išvengta neteisėto daiktų įdėjimo ar sugadinimo. Tačiau atvykę į Paryžių jie pastebėjo, kad lagaminai atkeliavo be plėvelės.
„Pirmiausia pastebėjome, kad lagaminai atkeliavo be apsauginės plėvelės, kuria visada juos apvyniojame“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo Kristina.
Atidarius lagaminus, juose rado informacinį lapelį, patvirtinantį, kad buvo atlikta patikra dėl draudžiamų daiktų.
„Be to, Enrique lagamino spynelė buvo nukirpta, o mano lagaminas – atrakintas, nors turėjo būti apsaugotas kodu“, – pridėjo ji. Tai sukėlė papildomą stresą, nes kilo klausimas – ar buvo kas nors paimta, ar sugadinta?
Kristina pripažino, kad didžiausias nuostolis – patys lagaminai:
„Mano lagaminas jau buvo sulaužytas dar skrendant į priekį, todėl dabar jo būklė dar labiau pablogėjo. Jau reiks išmesti.“
Enrique lagaminas taip pat nukentėjo – dėl nukirptos spynelės jis tapo nebeapsaugotas.
Kristinos Meseguer kelionė namo priminė košmarą
Nepaisant to, kol kas neatrodo, kad viduje esantys daiktai būtų sugadinti ar dingę.
„Patikrinome savo daiktus ir, laimei, viskas vietoje. Bet jausmas vis tiek nemalonus – niekada negali žinoti, kas tiksliai vyko su tavo bagažu, kai tavęs nėra šalia“, – kalbėjo Kristina.
Kristina mano, kad patikra galėjo būti atlikta dėl papildomo atsargumo, nes Kolumbija vis dar siejama su tam tikromis rizikomis, ypač narkotikų kontrabanda.
„Manome, kad įtarimą galėjo sukelti mūsų lagaminų įvyniojimas į plėvelę – nors mes tai darome dėl savo saugumo, pareigūnai galėjo manyti, kad taip bandoma ką nors paslėpti“, – svarstė ji.
Tokios patikros oro uostuose gali būti atsitiktinės arba vykdomos dėl konkrečių indikatorių, pavyzdžiui, skrydžių iš didelės rizikos šalių.
„Kolumbija, deja, vis dar turi reputaciją, dėl kurios keleiviai gali susilaukti papildomų patikrų. Tai suprantama, bet norėtųsi, kad keleiviams būtų suteikta daugiau informacijos apie tokius procesus“, – teigė Kristina.
Anot nuomonės formuotojos, iki šiol jiems niekada neteko susidurti su panašia situacija:
„Keliauju gana dažnai, bet tai pirmas kartas, kai mūsų lagaminai buvo tikrinti be mūsų žinios.“
Toks netikėtas incidentas paskatino juos susimąstyti apie papildomas saugumo priemones ateities kelionėse.
Kadangi didelių nuostolių nepatyrė, Kristina ir Enrique nusprendė nesikreipti į oro linijas ar oro uosto administraciją.
„Jei būtų pažeisti vertingi daiktai ar dingtų kas nors svarbaus, tikrai būtume ėmėsi veiksmų“, – naujienų portalui tv3.lt sakė Kristina. Tačiau juos nuvylė pats faktas, kad keleiviai dažnai nesulaukia jokio paaiškinimo, kas konkrečiai paskatino bagažo patikrą.
Nors šis incidentas nesukėlė didelių problemų, keliautojams tai buvo nemalonus priminimas apie galimas oro uostų patikras ir atsargumo priemones.
„Dabar dar rimčiau svarstysime, kaip apsaugoti savo daiktus kelionėse, kad ateityje nekiltų tokių nemalonių staigmenų“, – apibendrino Kristina.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!