Tiesa, nebūna vaisiaus be pastangų, todėl dažna mergina griebiasi drastiškų priemonių, kad pasiektų norimų rezultatų. Alinančios dietos, skausmingos kosmetologinės procedūros, botokso injekcijos... Tačiau šie dalykai yra palyginus niekai su praėjusios epochos moterų išmone.
Anuometinis grožio supratimas šiuolaikinio žmogaus akimis gali atrodyti per daug egzotiškas bei nesuprantamas. Moterys kiekvieną akimirką turėdavo kentėti nepakeliamą skausmą devėdamos liemenį varžantį korsetą. Viktorijos laikais buvo paplitęs posakis, kad jei korsetas nepalieka mėlynių, vadinasi, jis yra dėvimas neteisingai. Šią moters garderobo dalį privalėdavo po suknele vilkėti kieviena aristokratė bei save gerbianti dama. Reikia paminėti, kad korsetą apsivilkti nebuvo taip lengva kaip tai atrodytų iš pirmo žvilgsnio.
Ponioms į pagalbą atskubėdavo tarnai arba draugai, kurie padėdavo tinkamai suveržti drabužį. Tokiai procedūrai prireikdavo geros valandos. Gražuolės aukodavo savo sveikatą vien tam, kad būtų pasiektas "vapsvos liemens efektas“. Visuomenėje buvo įsitvirtinęs iškreipto grožio supratimas, kad kuo plonesnį liemenį turi dama, tuo ji yra gražesnė ir madingesnė. Metalinis korsažas, apsiūtas aksomu ar kokia kita minkšta medžiaga, negailestingai deformuodavo moters kūno siluetą. Geležiniai korseto strypai verždavo krūtinės ląstą, kurie kenkdavo kepenims, plaučiams ir kitiems vidiniams organams. Kartais net sukeldavo vidinį kraujavimą, todėl niekam nebuvo naujiena jei viešumoje nualpdavo arba uždusdavo nuo deguonies stygiaus jauna mergina. Visi tiesiog išskėsdavo rankomis ir pritardavo, jog tai dar viena grožio auka. XX a. Pradžioje net buvo užfiksuotas atvejis, kai geležiniai korseto strypai pradūrė širdį, tobulų formų siekiančiai aristokratei.
Praūžus Pramonės perversmui ir medicinoje išradus rentgeno spindulius, buvo nustatyta, jog metalinis korsažas daro didelį neigiamą poveikį moters sveikatai. Bėgant laikui ir išaugus moterų emancipacijai, korsetas imtas laikyti nepatogiu ir judesius varžančiu drabužiu. Vis dėlto, jis nebuvo ištremtas iš gražuolių garderobo, bet liko kabėti už kitų, patogesnių aprangos detalių. Apie korsetą buvo pamiršta, ir tik praėjus keliems dešimtmečiams, is vėl grįžo į gatves ir net pasirodė mados pristatymuose!
Šį atributą stipriai pamėgo žinoma dizainerė – Vivienne Westwood, kitaip dar vadinama „Pankų motina“ . Šalia šios ekstravagantiškos asmenybės rikiuojasi daugelis kitų, daug pasiekusių, mados kūrėjų. Dailų liemenį dabar gali pabrėžti kiekviena mergina, kuriai tikrai negresia kūno silueto deformacija. Geležiniai strypai yra pakeičiami kitomis elastingesnėmis medžiagomis. Nors korsetas ir liko madinga moteriškos aprangos detale, tačiau dabar dažniau jį galime išvysti ekstravagantiškuose vakarėliuose ar apatinių drabužių parduotuvėse.