Dažniausiai simptomai, kaip užsilikęs kosulys ar atsiradęs sunkumas kvėpuoti, greitas nuovargis – jau mažai ką stebina. Tačiau būtent šie simptomai, kaip rašo „Cosmopolitan“, gerokai apsunkina ir seksualinius nuotykius miegamajame.
„Puikiai žinau tai, nes pats išgyvenau. Man tik 22-eji, koronavirusu sirgau ilgiau ir sunkiau nei skelbiama visuomenėje. Mano simptomai truko išties ilgiau nei 10 dienų, sirgau prieš du mėnesius. Išgyvenau viską, kaip ir daugelis: aukšta temperatūra, kosulys, sunkumas kvėpuoti, skonio ir kvapo dingimas. Mane mušė prakaitas, nuolat jaučiausi sukaitęs. Vis dėlto, tai tikrai yra išgyvenama.
Pasveikęs galvojau, kad viskas grįš į senas vėžes. Aš vėl gyvensiu įprastą gyvenimą, mėgausiuos aktyviu laisvalaikiu ir, žinoma, seksu. Deja, realybė yra kitokia. Aš greit pavargstu, kartais užsikosėju. Tačiau labiau nei fiziškai, mane tai paveikė psichologiškai. Tarsi „kerta“ per smegenis ir kažkas užsiblokuoja. Aš nebegaliu mėgautis seksu“, - rašo „Cosmopolitan“.
Seksologijos terapeutė Silva Neves tvirtina, kad dažniausiai, deja, tai būtent ir yra ne fizinis, bet psichologinis savęs blokavimas.
„Seksas daugelio žmonių gyvenime yra būtinas ir privalomas dalykas jaustis pilnaverčiui. Tai yra visiškai normalu. Šiuo metu pastebėjome, kad padaugėjo atvejų, kai žmonės tvirtina, jog prasirgus koronavirusu – jų seksualinis gyvenimas pasikeitė. Ir tikrai ne į gerą pusę. Kol kas medikai to paaiškinti negali, bet iš psichologinės pusės pastebime, kad žmones tai labai paveikia. Jie jaučiasi nebe tokie pasitikintys savimi, nebe tokie pilnaverčiai“, - kalbėjo ji.