Tačiau kaip viskas prasidėjo? Pasirodo, kad laidos vedėjai Kristinai Rimienei pirmąją Šveicarijoje gyvenančios Ilonos Madelaine knygą perskaityti atsiuntė ją išleidusi redaktorė. Kristiną šis romanas ne tik įtraukė, bet ir nustebino. Laidos vedėja knygą net pavadino ją lietuviškąja „50 pilkų atspalvių“ versija! O knygos autorė šį komentarą autorė priėmė kaip patį geriausią komplimentą.
Perskaičiusi knygą, K. Rimienė panoro susipažinti su autore. O kartu – pamatyti moterį, kurios galvoje sukosi visos aprašytos fantazijos ir idėjos. Apipintas lengvu humoru ir spinduliuojantis moteriškumu, jųdviejų pokalbis vyko vaikščiojant Žvėryne.
Įdomu tai, kad autorės vyras, šveicaras bankininkas, šios knygos dar nėra skaitęs! O kokia yra to priežastis, sužinosite laidoje. „Ilgą laiką jis galvojo, kad aš rašau detektyvą. Bet, susitikus su draugėmis, jos išdavė, kad joks ten ne detektyvas“, – juoksis I. Madelaine.
Tačiau įdomiausia yra tai, kad parašyti tokią knygą Iloną paskatino... depresija. Daugiau apie tai – jau šį sekmadienį.
Niekada negalvojo, kad parašys romaną
Meilės romanus Ilona skaito nuo 12-kos. Tačiau anksčiau ji niekuomet nebūtų pagalvojusi, kad jos pirmoji knyga bus būtent šio žanro.
„Kai buvau jaunesnė, rašydavau poeziją. Visada galvojau, kad mano pirmoji knyga bus poezijos, bet išėjo taip, kad parašiau meilės romaną. Mums viskas ateina iš vaikystės – kad ir ką bedirbtume vėliau, viduje vis tiek lieka ta savastis“, – sakys Ilona.
Ne paslaptis, kad meilės romanus daugiausiai skaito moterys. Todėl ir Ilona perduos moterims svarbų priminimą. „Knyga turi turėti laimingą pabaigą – nesvarbu, kas vyksta tarp jos puslapių. Žinutė moterims – kad gyvenime viskas bus gerai“, – kalbės I. Madelaine.
Įkvėpė garsi knyga
Pati knyga – kaip svajonės išsipildymas. O įkvėpimo moteris sėmėsi iš 145 savaites „The New York Times“ perkamiausių knygų sąraše buvusios Clarissos Pinkolos Estés knygos „Bėgančios su vilkais“.
„Sakoma, kad pirmoji autoriaus knyga yra tarsi išpažintis. Tuo metu labai norėjau būti Lietuvoje, bent trumpam grįžti. Norėjosi būti kaime, tapyti, rašyti. Kūriau heroję, kuri pildė mano svajones“, – pripažins Ilona.
Pagrindinė romano veikėja Elzė reprezentuoja daugelį moterų – kiekviena savyje atras vidinę vilkę.
„Veiksmas vyksta išgalvotame Pilkavilkio kaime, o svarbesni momentai vyksta šalia Vilkaširdžio akmens. Vilko atvaizdą romantizuoju“, – neslėps autorė.
Ilona nostalgiškai kalba apie Lietuvą, tačiau kodėl ji vis dėlto pasirinko gyventi Šveicarijoje? Tą sužinosite laidoje „Pasaulis pagal moteris“.
„Floristiniame deserte“ – ypatingas dekoras
Ore jau tvyro kalėdinė nuotaika. Nors dauguma jau pasipuošė savo namus, tačiau šįkart kalbėsime apie viešųjų erdvių dekorą. Apsilankysime Kauno verslo centruose, kuriuos, kartu su komanda, puošė floristikos dizainerė K.Rimienė.
Pirmajame ji kūrė geometrines linijas ir formas primenančią instaliaciją Kalėdų tema. Juk ne visada turime tiesiog dekoruoti eglę – galime paieškoti ir įdomesnių sprendimų. Svarbiausia, kad dominuotų gyvas kėnis.
„Pastaruoju metu įmonės, su kuriomis man tenka dirbti, nuolat užsimena apie tvarumo konceptą. Vadinasi, man reikia sukurti tokias konstrukcijas, kurias būtų galima panaudoti ir kitais metais. Tačiau idėja kiekvieną kartą turi būti nauja“, – teigs K. Rimienė.
Antrajame verslo centre išvysite dar vieną kompoziciją. Tai – kalėdinė improvizacija, natūralistinis kalėdinis miškas, kuriame lankosi įvairiausi herojai. Tarp jų – elnias, spragtukai. Svarbiu akcentu tapo gyvas, kunkuliuojantis pasakų šaltinis.
Trečioji kompozicija – nedidelis, bet labai mielas Kalėdų stebuklų miškas. Jame net auga stebuklingi grybai, o samanas puošia didingi kankorėžiai!
Paskutiniame verslo centre – net keturios kompozicijos prie kiekvieno įėjimo. Tai – kalėdiniai mėnuliai, pradžiuginantys kiekvieną svečią.
Laida „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 valandą, per TV3 televiziją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!