Užsienio programoje laukiama trupių iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Norvegijos, Gruzijos ir Latvijos. Lietuviškoje programoje bus parodyta daugiau nei 10 spektaklių. Tai naujausi Oskaro Koršunovo, Eimunto Nekrošiaus, Gintaro Varno, Jono Vaitkaus, Yanos Ross, Vido Bareikio, Pauliaus Ignatavičiaus, Rugilės Barzdžiukaitės ir Konstantino Bogomolovo darbai.
Martyno Budraičio, „Sirenų“ direktoriaus, teigimu, nuo pat pirmųjų gyvavimo metų festivalis „signalizavo“ drąsą, novatoriškumą, aktualumą ir nesitaikstymą su teatrinėmis konvencijomis. „Toks jis išlieka iki šiol – narsiai reaguojantis į iššūkius – tiek dabarties, tiek pačio teatro. Per dešimt metų užaugo ir susiformavo smalsi bei atvira festivalio auditorija, kuri be jokių išankstinių nuostatų priima unikalų menininko žingsnį“, – pasakoja Martynas Budraitis.
Šių metų programos orientyrai – modernioje scenoje originaliai atgimstantis klasikinis tekstas ir anarchiška muzika. Užsienio spektaklių programoje bus pristatytos trys klasikinių pjesių interpretacijos, drąsus latvių žvilgsnis į netolimus istorinius įvykius „Legionieriuose“ ir nerimstantys skirtingų žanrų žonglieriai – grupė „Tiger Lillies“.
„Jubiliejiniais metais žiūrovams norime pristatyti režisierius, nebijančius susigrumti su laiko patikrinta ir, atrodytų, nepajudinama klasika. Talentingi ir nieko nebijantys kūrėjai drąsiai interpretuoja puikiai pažįstamas pjeses, atveria netikėtas jų prasmes, patvirtina jų aktualumą. Neretai – nepatogų ir verčiantį mąstyti. To „Sirenos“ ir siekia. Jau dešimtmetį“, – pasakoja Audra Žukaitytė, festivalio meno vadovė.
Euripidas, Williamas Shakespeare’as ir Henrikas Ibsenas – prie šių teatrinių asmenybių grįš šių metų „Sirenos”. Emmos Dante (Italija) vadovaujama nepriklausoma teatro kompanija „Sud Costa Occidentale“ parodys sicilietišku temperamentu trykštantį ir gyvos muzikos lydimą spektaklį-koncertą „Medėjos link“. Davidas Doiašvilis (Gruzija) pristatys užburiančią ir fantasmagorišką „Makbeto“ versiją. Oskaras Koršunovas ir Oslo nacionalinis dramos teatras parodys ilgai lauktą ambicingą ir novatorišką „Pero Giunto“ pastatymą. Už šį spektaklį Norvegijos teatro apdovanojimuose O. Koršunovas buvo pripažintas kaip geriausias režisierius.
Jaunas latvių režisierius Valtersas Sylis, užuot vartęs senus literatūros tekstus, atsigręžė į skaudžią savo šalies istoriją gluminančiame ir lietuviams ypač aktualiame spektaklyje „Legionieriai“. Režisierius dinamiškai ir su neįtikėtina energija „spjaudosi” humoru, kontekstais ir istoriniais faktais, kvestionuodamas autentišką žiūrovo žvilgsnį į praeities įvykius.
Festivalį užbaigs makabriškieji „Tiger Lillies“, kurių programoje – ne tik juodu humoru ir melancholišku liūdesiu prisodrintas koncertas, bet ir muzikinis vizualus spektaklis pagal anglų poeto Samuelio Tayloro Coleridge’o poemą „Eilės apie seną jūreivį“.