Jau trečią kartą surengtame konkurse „Mis musulmonė“ dėl nugalėtojos vardo šiemet varžėsi 20 konkursančių iš Indonezijos, Irano, Malaizijos, Bangladešo, Brunėjaus ir Nigerijos.
Merginos demonstravo musulmoniškas madas ir visos be išimties dėvėjo galvos apdangalus, o ruošdamosi finalui Džakartoje dalyvavo tris dienas trukusiuose „dvasiniuose apmokymuose“ – keldavosi melstis dar prieš aušrą ir tobulino savo Korano skaitymo įgūdžius.
Konkurso atrankiniuose etapuose, kurie vyko internetu, dėl teisės dalyvauti Indonezijoje vykstančiame finale varžėsi daugiau nei 500 gražuolių. Jos dalijosi savo pasakojimais, kaip pradėjo nešioti galvos apdangalus.
„Mis musulmone“ buvo paskelbta 21-erių Aishah Ajibola iš Nigerijos. Išgirdusi savo vardą, ji atsiklaupė ant kelių ir pasimeldė, o tuomet su džiaugsmo ašaromis akyse padeklamavo kelias eilutes iš Korano. Ji sakė, kad konkursą laimėjo „visagalio Alacho dėka“. Nugalėtoja buvo apdovanota ir vertingais prizais: ji gavo 25 mln. rupijų (apie 5700 litų) ir keliones į Indiją bei šventąjį musulmonų miestą Meką Saudo Arabijoje, rašo indiatimes.com.
Naujienų agentūrai APF A. Abijola teigė, kad renginio esmė iš tiesų nėra konkuravimas. „Mes tiesiog norėjome parodyti pasauliui, kad Islamas yra gražus“, – sakė ji.
Pirmą kartą toks konkursas buvo surengtas 2011 metais ir tuomet jame galėjo dalyvauti tik Indonezijos gyventojos, tačiau sulaukęs didelio populiarumo renginys tapo tarptautinis.
„Šiemet mes sąmoningai surengėme savo konkursą prieš pat „Mis pasaulio“ finalą, nes norėjome parodyti, kad musulmonės turi alternatyvių elgesio modelių“, – sakė gražuolių konkurso organizatorė Eka Shant.
Islamistų radikalai kitaip protestuoja prieš vakarietiškus grožio konkursus – pastarosiomis savaitėmis gatvėse jie degino konkurso organizatorių paveikslus ir visą renginį „Mis Pasaulis“ vadino „pornografija“.
Jų spaudimo neatlaikiusi vyriausybė nurodė perkelti rugsėjo 8 dieną prasidėjusį ir tris savaites trunkantį konkursą į Balį, kurio gyventojų dauguma yra hinduistai.
Nepaisant to, kad paskutiniai konkurso etapai ir jo finalas, kuris numatytas rugsėjo 28 dieną, anksčiau buvo suplanuoti Džakartoje ir jos apylinkėse, kur stipriai jaučiama radikalų įtaka.