Kiekvienoje laidoje Jurijus, Darius ir Dominykas žiūrovams ne tik atskleidžia geriausius kelionių maršrutus, bet ir padeda geriau pažinti savo gimtąjį kraštą. Jie supažindina žiūrovus su skirtingų Lietuvos miestų istorija, tradicijomis ir pateikia unikalias gastronomines bei turistines rekomendacijas.
Šį kartą trijulė leisis į Šiaulius – miestą, žavintį savo unikaliu grožiu ir turtingu kultūriniu paveldu.
Kaip vietovės šalia Saulės mūšio vietos, Šiaulių miesto vardas pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1236 metais. O šiandien atvykusiems turistams Šiauliai pristatomi kaip saulės, saldumynų ir savitų muziejų miestas. Čia rasite ne tik fotografijos, radijo bei televizijos, bet ir dviračių ar net katinų muziejus!
Taip pat čia galite išvysti ir patį didingiausią Vyčio herbą – būtent juo itin susižavės vienas iš laidos vedėjų.
„Žinokite, man kaupiasi ašaros... Kuriame mieste jūs dar matėte Vytį? Tik Kaune ir Šiauliuose. Kodėl lietuvybė egzistuoja tik regioniniuose miestuose, o ne Vilniuje?“ – išvydęs Vyčio herbą, kolegų klaus J. Smoriginas.
O ar žinojote, kad Šiauliuose stūkso ir didžiausia Lietuvoje gyvūno skulptūra? Ši skulptūra sveria beveik 7 tonas, jos ilgis – apie 15 metrų, o plieninė „širdis“ yra 1,20 metrų aukščio. Tai – geležinės lapės skulptūra. Įdomu tai, kad ji keičia savo svorį – pasunkėja, kai jaunavedžiai ant jos užkabina kokią meilės spyną, o palengvėja tuomet, kai skulptūros autorius Vilius Puronas šias spynas nurenka.
Tačiau laidos vedėjų Šiauliuose lauks ne tik žinomiausios lankytinos vietos ir skanūs patiekalai, bet ir daugybė kitokių pramogų. Trijulei šis miestas bus paruošęs pasiplaukiojimą jachta po Rėkyvos ežerą bei ekskursijas po alaus daryklos bravorą ir botanikos sodą.
„Kai papučia vėjelis ir pajaučiu šių augalų kvapą, man tiesiog pakerta kojas“, – stovėdamas botanikos sode sakys Jurijus.
Taigi, kur verta nuvykti būnant Šiauliuose? Laidos vedėjai dalijasi rekomendacijomis:
1. Vaistinė ir arbatinė „Valerijonas“. Keliaujant Šiaulių pėsčiųjų bulvaru, kilstelėjus galvą aukštyn, galima pamatyti ant stogo įsitaisiusias juodų katinų figūras. Kodėl jie ten yra, ilgai svarstyti nereikia: juk katinai yra ant pastato stogo, kuriame įsikūrusi „Valerijono“ vaistinė! 1870 metais įkurta vaistinė šiandien laikoma miesto istorijos dalimi. O taip pat ši vaistinė – viena seniausių visoje Lietuvoje, vis dar puoselėjančių tradicinės vaistininkystės vertybes nuo jos įkūrimo pradžios. Tai buvo ir yra vienintelė vaistinė Šiauliuose, kuri vaistus gamina vietoje. Po tuo pačiu vaistinės stogu įsikūrusi ir šiauliečių bei miesto svečių mėgstama provanso stiliaus arbatinė, kurioje galima pasilepinti sveikatai palankiu valgiaraščiu. O laidos vedėjams didžiausią įspūdį paliks veganiški cepelinai ir šaltibarščiai.
2. Rėkyvos ežeras yra dešimtas pagal dydį ežeras Lietuvoje. Šis ežeras – ne tik žvejų džiaugsmas, bet ir poilsiautojų prieglobstis. Smėlėtas paplūdimys vasarą sulaukia didžiulio populiarumo, o medinis tiltas su nauja apžvalgos aikštele – puiki vieta fotosesijai saulėlydžio fone. Rėkyvos ežeras pritraukia ne tik pasyvaus poilsio mėgėjus, bet ir yra jėgos aitvarų bei burlenčių sporto entuziastų favoritas Šiaulių krašte. Ežero pakrantėje veikia net du jachtklubai, kurių kapitonai visus norinčius mielai supažindins su tamsiųjų ežero vandenų paslaptimis.
3. „Žvejų užeiga“ – vieta, kurioje veikia kelios kavinės, baras ir konferencijų salės. Žiemą kavines jungia stiklo galerija, kuri vasarą virsta lauko kavine ant ežero kranto. Čia įrengtas ir jaukus keturių žvaigždučių viešbutis su sauna. Svečiai gali ne tik pasėdėti ir užkąsti lauko kavinėje, paplaukioti vandens motociklais bei valtimis, bet ir švęsti gražiausias gyvenimo šventes.
4. Alaus darykla „Gubernija“. Tai – seniausia alaus darykla Lietuvoje. Istorikai teigia, kad Šiaulių priemiestyje alaus darykla galėjo būti pastatyta dar 1665 metais. Daryklos rūsiai, menantys Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, yra vieni iš seniausių Šiaulių apylinkėse išlikusių statinių, todėl yra paskelbti kultūros paveldo objektu. Alaus gamyba „Gubernijoje“ vyksta kelis šimtus metų. Šiuo metu veikia penkios pilstymo linijos, o per metus pagaminama apie 10 mln. litrų produkcijos. Ypatingas daryklos pasididžiavimas – elio kolekcija ir iš specialiai kepamos duonos gaminama gira.
5. Muzikinis klubas „Juonė pastuogė“. Tai – klubas, garsėjantis itin gardžiu maistu, gyvos muzikos vakarais ir jaukiu interjeru. Klubo patalpose yra palėpė, kurioje vyksta įvairių žanrų gyvos muzikos renginiai, nemokami vakarai senjorams ir popietės visai šeimai. Vasarą veikla persikelia į erdvų kiemelį su vaikų žaidimų erdve, pavėsinėmis ir šokių aikštele. Klube organizuojami įvairūs renginiai, įskaitant šeimos, įmonių šventes ir banketus. Laidos herojai čia bus pavaišinti tradiciniais lietuviškais patiekalais – nuo cepelinų iki bulvių su žemaitišku kastiniu. O taip pat jie paragaus ir tikro šios kavinės pasididžiavimo – plovo.
6. VU ŠA botanikos sodas. Tai – reprezentacinė ir edukacinė tyrimų bazė, pradėta kurti dar 1961 metais. Bendras botanikos sodo plotas yra 6,54 ha ir jame auginama per 4600 rūšių ir veislių augalų. Botanikos sode nuolat organizuojami renginiai, skirti universiteto, miesto ir apskrities visuomenei, plėtojama pažintinė bei edukacinė veikla. Botanikos sodą darbo dienomis galima lankyti ištisus metus, o nuo gegužės iki rugsėjo – ir savaitgaliais. Botanikos sodas – tinkama vieta pažinčiai su augalais, jų rūšių ir veislių įvairove, taip pat – piknikams, atokvėpiui gamtoje bei svarbiausioms gyvenimo akimirkoms įamžinti.
Kaip ir praėjusiose laidose, apžiūrėjus tiek daug skirtingų miesto vietų, Jurijaus, Dariaus ir Dominyko nuotykiai tuo dar nesibaigs. Laidos tradicija tapusioje grilio iškyloje vedėjai pasigamins išskirtinį, vasarišką ir Šiauliais kvepiantį patiekalą – jautienos išpjovą su šokolado padažu.
Po vakarinio pikniko trys muškietininkai sugrįš į savo vasaros rezidenciją – „Eglės sanatoriją“ Druskininkuose, kur jų lauks sveikatinimo procedūros ir poilsis. O pailsėti svarbu, nes kitą šeštadienį jų lauks nauja, ilga kelionė – vedėjų trijulė patrauks ieškoti kitokio, dar neatrasto Lietuvos pajūrio!
Kelionių ir kulinarinių atradimų laida „Maisto kelias“ – šeštadieniais, 9.30 val. tik per TV3!