Šiandien paskelbtas pirmasis ryškus 2024-ųjų festivalio programos vardas.
Pirmą sykį į „Kaunas Jazz“ atvyksta viena ryškiausių šių dienų amerikiečių džiazo scenos grupių, šįmet prestižinę „Grammy“ statulėlę pelnę „Snarky Puppy“.
„Snarky Puppy“ koncertas 2024 metų balandžio 28 dieną įvyks Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietai į jį bus platinami nuo š.m. lapkričio 24 d.
Nuolat besikeičiančios sudėties kolektyvas vadinamas naujųjų laikų Amerikos muzikos fenomenu.
2024-aisiais „Snarky Puppy“ minės karjeros dvidešimtmetį – būtent prieš tiek metų šią grupę subūrė Šiaurės Teksaso universiteto studentai.
Kompozitoriaus, prodiuserio, instrumentininko Michaelo League įkurta grupė nuo pat pradžių garsėjo kaip gaivios muzikinės laisvės propaguotojai.
Kiekvienas šios grupės įrašas – kitoks, o pagrindinis principas, kurio laikosi muzikantai – jokiu būdu nesikartoti. Tai, beje, iš dalies galioja ir grupės sudėčiai.
Išplėstiniame „Snarky Puppy“ narių sąraše yra apie dvidešimt muzikantų.
Beje, vienas grupės narių, įsiamžinęs ir naujausiame albume, yra „Kaunas Jazz“ 2022-aisiais koncertavęs būgnininkas Jamisonas Rossas.
Negana to, iš viso grupės albumuose (o jų yra jau 15) įsiamžino per 40 muzikantų, kiekvienas paliko savo įrašą šlovingoje „Snarky Puppy“ istorijoje.
„Snarky Puppy“ kūrinys „Bet“:
Šiandien „Snarky Puppy“ gastrolės driekiasi po visą pasaulį, vien nuo 2022 metų pavasario ji aplankė net 34 šalis, o prieš viešnagę Kaune 2024-aisiais koncertuos Australijoje.
Dar 2014-aisiais grupė pelnė savo pirmąją „Grammy“ statulėlę (už geriausią ritmenbliuzo atlikimą), o šiandien jų jau turi penkias.
Mat net keturi grupės albumai buvo pripažinti metų geriausiais šiuolaikinės instrumentinės muzikos kategorijoje.
Naujausią pergalę „Grammy“ dalybose grupė nuskynė 2023-aisiais, kai statulėle buvo įvertintas jos albumas „Empire Central“.
Dar įspūdingiau, kad „Snarky Puppy“ laimėjo „Grammy“ visus penkis sykius, kai buvo šiems apdovanojimams nominuoti.
Tokia šimtaprocentine sėkme gali pasigirti labai nedaug atlikėjų – ir tai dar sykį įrodo grupės muzikos žavesį ir kokybę.
Įdomu tai, jog „Snarky Puppy“ yra laukiami viso pasaulio džiazo festivaliuose, tačiau patys savo muzikos nepriskiria šiam žanrui.
Jei tiksliau – „Snarky Puppy“ apskritai atsisako būti varžomi kokio nors žanro rėmų, nors ją savinasi džiazroko, ir fanko gerbėjai.
„Priimkite juos tokius, kokie jie yra. Ir neteiskite už tai, kokie jie nėra“, – gerą patarimą bandantiems apibūdinti „Snarky Puppy“ muziką turi dienraščio „The New York Times“ žurnalistas Nate‘as Chinenas.
Tad kokie yra „Snarky Puppy“?
Muzikantai, apsėsti kūrybos ir atlikimo džiaugsmo, maišantys amerikietišką muziką su įvairiais akcentais iš viso pasaulio.
Neatsitiktinai grupės sudėtyje šmėžavo ir tebešmėžuoja atlikėjai iš Argentinos, Japonijos ar Jungtinės Karalystės.
„Snarky Puppy“ su orkestru „Metropole Orkest“ atliekamas kūrinys „The Clearing“:
Pagrindinė grupės vizija – kiekvienas naujas įrašas turi būti žingsnis į priekį.
„Mūsų skambesys nuo grupės pradžios pasikeitė dramatiškai. Kai pradėjome groti, muzika buvo labiau apskaičiuota, dabar ji – labiau emocinga, tam tikra prasme gilesnė. Norime aiškiau perteikti žinią klausytojams, paversti muziką lengviau suprantama, bet jokiu būdu ne paprastesne“, – aiškina grupės įkūrėjas Michaelas League.
Nuo Tokijo klubo „Blue Note“ iki „North Sea“ festivalio Nyderlanduose – „Snarky Puppy“ koncertuodami išmaišė visą planetą, o grupės nariai yra bendradarbiavę su daugybe muzikos žvaigždžių, nuo reperio Snoop Doggo iki violončelės genijaus Yo-Yo Ma, popžvaigždės Justino Timberlake‘o ir džiazo meistrų Roy Hargrove‘o ir Kenny Garretto.
„Snarky Puppy“ muzika – tai didžiulis užsivedimas ir energija, bet ir lengvumas, virtuoziškos instrumentų partijos, pagal kurias puikiai galima šokti.
Tikras XXI amžiaus orkestras, kurį lengva pamėgti, o pamiršti – neįmanoma.
„Snarky Puppy“ kūrinys „Outlier“:
Vien feisbuke grupę seka pusė milijono gerbėjų, o „YouTube“ dažnas grupės kūrinys perklausytas kelis, keliolika ar net keliasdešimt milijonų kartų.