• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokias asociacijas žmonėms kelia Kaunas?  Vieni prisimintų posakį „Kaunietį iš aprangos pažinsi“, skeptikai nepraleistų progos eilinį kartą apkalbėti miesto valdžios ir kandžiai priminti duobėtų gatvių, na, o kiti Kauną žino tik dėl „Žalgirio“ ir skanaus alaus. Neretai šie stereotipai užgožia tikrąjį šiuolaikinį Kauno įvaizdį, kurį iš naujo kuria jaunimas. Idėjų jiems netrūksta: nuo „Burbuliatoriaus“ ir „Sofų vakarų“ iki visiškai naujo projekto „Kaunas acoustics“ – miesto ritmas tikrai neprasideda ir baigiasi krepšiniu. Rudenėjančio Kauno senamiestyje bendravome su „Kaunas acoustics“ projekto idėjos autoriais Tadu Sirvidu bei Dominyku Stelmoku.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia – „gyvas“ įspūdis

„Kaunas acoustics“ projektas paremtas pasaulyje išplitusia socialine idėja atkreipti dėmesį ne tik į gražiausias miesto vietas, bet ir dalintis su visuomene akustine muzika. „Besidomėdamas indie ir alterative roku, vieną kartą užklydau į vieną iš daugelio akustinės muzikos kanalų Youtube svetainėje, taip kilo mintis padaryti lietuvišką šio projekto versiją. Žinoma, dėl pavadinimo mus dažnai tapatina su „Amsterdam acoustics“, tačiau tokių projektų yra ne vienas ir ne du, be to, kiekvienas jų išsiskiria savo stiliumi“, – apie gimusią idėją Kauną parodyti akustiškai pasakojo vienas projekto iniciatorių Tadas Sirvidas.

REKLAMA

Žilvinas Vingelis su grupe (nuotr. Rasos Vaitiekūnaitės)Žilvinas Vingelis su grupe (nuotr. Rasos Vaitiekūnaitės)

Kai neturėjusius aiškaus plano ir vedamus tiesiog jaunatviško spontaniškumo vaikinus sutiko pagloboti ir jiems padėti grupės „Thundertale“ narys Andrius Murauskas, tapo aišku, kad šis, iš pradžių mėgėjiškas, užsiėmimas įgauna vis rimtesnę paskirtį: „Andriui esame labai dėkingi, nes jei ne jis, viskas tikriausiai būtų pasibaigę po pirmojo karto“, – padėkų garso režisieriui negailėjo iniciatorius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, kodėl parodyti miestą buvo nuspręsta būtent su akustine muzika, Dominykas teigė, kad tuo metu, kai kūrėsi projektas, jam toks stilius buvo naujiena: „Akustinė muzika man – naujas ir įdomus žanras. Dainos, kurias išgirsti skambant akustiškai, įgauna visiškai kitokį skambesį. Anksčiau tokios muzikos neklausydavau, dabar ta muzika man tampa graži ir artima.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai tikriausiai vienas iš jausmingiausių muzikos stilių. Projektui akustinį atlikimą pasirinkome todėl, kad yra begalė surežisuotų vaizdo klipų, o mes norėjome kažko kito – natūralumo“, – pridūrė Tadas, teigdamas, kad svarbiausias projekto tikslas – visuomenei parodyti visiškai gyvą pasirodymą.

REKLAMA

Galimybių visada yra

„Kiekvienas turi ką veikti. Veiklos mieste yra daug, vietų, kur galima nueiti, taip pat yra pakankamai. Klausimas – ar žmonės viso to nori ir ar jie eina. Kas nori, tas eina ir daro, – paklausus, ar tokios idėjos atsiranda dėl jaunimo užimtumo problemos, nesutinka Tadas, – Šiais metais pastebime kultūrinį–socialinį pagyvėjimą Kauno centre: vyksta daugybė renginių, senamiesčio gaivinimo akcijų, įvairiausių šokių vakarų, koncertų – manau, jog problemos, kad pasirodo per mažai kūrybiškų žmonių, nelieka.“

REKLAMA

„Akustinis fotelis“ (nuotr. Rasos Vaitiekūnaitės)„Akustinis fotelis“ (nuotr. Rasos Vaitiekūnaitės)

„Kita vertus, esu išgirdęs nuomonių, kad Kaune nėra profesionalių muzikantų, dauguma „bazuojasi“ Vilniuje arba Klaipėdoje, gal todėl, kad ten jų muziką priima šilčiau, – priduria projekto operatorius Dominykas Stelmokas, – Kaunas vis dar yra gana konservatyvus miestas, tačiau visgi vyksta įvairiausių muzikinių festivalių, pavyzdžiui, „Senamiesčio žiogas“, artimiausiu metu vyks dainuojamosios poezijos festivalis „Po festivalio“. Problemų visą laiką buvo ir bus: jeigu ieškosi problemų – rasi, jeigu ieškosi galimybių – rasi veiklos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laukia pasiūlymų

Akustiniame Kauno projekte jau yra dalyvavo tokie atlikėjai ir grupės kaip „Akustinis Fotelis“, „Atika“, „Liūdni Slibinai“ bei Juozapas Liaugaudas. „Pradėjome nuo paprastų, niekam nežinomų atlikėjų, kurie sutiko mums save parodyti, būtent dėl to, kad ką tik pradėjus dirbti ties nauja idėja, neturėjome jokio vardo ir patirties, buvome visiškai nežinomi, todėl natūralu, kad garsūs atlikėjai nenorėtų švaistyti laiko veltui su nepatyrusiais vaikais, – apie pirmuosius bandymus pasikviesti atlikėjų kalbėjo T. Sirvidas. ‒ Po truputėlį susikūrė savotiška „karuselė“, kai vieni atlikėjai siūlo savo pažįstamus draugus muzikantus, taip pat gauname pasisiūlymų sudalyvauti projekte elektroniniu paštu.“

REKLAMA

„Liūdni slibinai“ (nuotr. Rasos Vaitiekūnaitės)„Liūdni slibinai“ (nuotr. Rasos Vaitiekūnaitės)

Anot organizatorių – svarbiausia asmenybė: „Man, asmeniškai, buvo lengviausia dirbti su „Liūdnais slibinais“, gal dėl to, kad jie – aktoriai, jie lengvai bendrauja, nuo pat pirmųjų akimirkų entuziastingai įsitraukė į kūrybinį procesą. Mes nenorime, kad atlikėjai kažką suvaidintų, norime, kad penkias minutes profesionaliai pabūtų savimi ir pagrotų taip, kaip jie groja sau“, – teigė Tadas.

REKLAMA

Atlikėjų, norinčių sudalyvauti šioje akcijoje, paieškos neapsiriboja viena erdve. Iš esmės, sako jie, daugiausiai renginių dalyvių ieškoma Facebook'e. Kauno gražias vietas „įgarsinti“ gali ne tik kauniečiai – kviečiami ir miesto svečiai: „Laukiame absoliučiai visų. Ypatingai skatiname atlikėjus nieko nelaukti ir patiems kreiptis į mus“, – kiekvieną talentą kvietė prie idėjos prisijungti Dominykas. O prisidėti išties paprasta – tereikia užsukti į oficialų projekto tinklalapį ar susirasti „Kaunas acoustics“ puslapį Facebook'e ir nusiųsti savo atliekamos dainos įrašą kūrybinei grupei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikslas – populiarinti Kauną

Filmavimai dažniausiai vyksta miesto centre, senamiestyje, tačiau neretai viskas priklauso nuo spontaniškų aplinkybių. Kolegoms juokaujant, kad kai grojančius užklumpa lietus paprasčiausia yra išsitraukti skėtį, Dominykas priduria, jog vienas iš projekto tikslų yra populiarinti Kauną. „Tikimės kuo daugiau filmuoti centre, nes tinkamų vietų čia yra daug, taip pat žadame įtraukti žinomus Kauno objektus, pavyzdžiui, Prisikėlimo bažnyčią, Apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria Kauno panorama, tačiau planai greitai keičiasi, juos koreguoja aplinkybės ir patys atlikėjai“, – pasakojo autoriai.

REKLAMA

Kad iš mažų norų gimsta dideli darbai, patvirtina ir pašnekovai, teigiantys, jog svarbiausia užduotis – kilti aukštyn: „Paskutinis darbas su „Liūdnais slibinais“ suteikė daug optimizmo, pasirodė HD formatu – atvedė „Kaunas acoustics“ į visiškai naują „erą“ ir įpareigoja dirbti tik aukštyn bei geryn kiek įmanoma geriau, nors mes suprantame, kad kartais trūksta žinių ir patirties, tačiau nėra tikslo stovėti vietoje“, – apie ateities planus užsiminė Tadas bei Dominykas.

REKLAMA

Trūksta šypsenų

Iš idėjos dirbantys jaunuoliai teigia, kad svarbiausia, ką gauna patys – neįkainojama gyvenimiška patirtis. „Ieškome tiek naujų narių, tiek rėmėjų, norinčių prisidėti prie šios idėjos. Praverstų vaizdo kamera, ieškome režisierių, kurie galėtų užsiimti kompozicijomis, nepamaišytų ir fotografas“, ‒ kalba vyrukai.  Autoriai taip pat laukia kiekvieno žiūrovo pastabų ir pasiūlymų: „Nepamiršime padėkoti, – šypsosi Tadas ir tuojau pat priduria, – Labai dėkojame „Kobra TV“ už skolinamą įrangą bei Vytautui Plukui už pagalbą žengiant didelį žingsnį į priekį.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad Kaunas išlaikys savo šarmą, senamiestyje neatsiras dangoraižių, turėsime futbolo stadioną, tačiau svarbiausia – šypsenos, kurių šiomis dienomis pasigendame, draugiškų žmonių veiduose“, – miesto vizija po dvidešimt metų pabaigai pasidalino idėjos autoriai, beje, patys nepamiršę pokalbio metu pasidalinti šypsena.

Birutė Rutkauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų