Kanų kino festivalio žiūrovai pirmadienį penkiomis ovacijų minutėmis palydėjo meilės ir išdavystės istoriją pasakojantį filmą, kuris jiems leido patirti Izraelio okupuotose teritorijose gyvenančių palestiniečių išgyvenama įtampą.
Naujas režisieriaus Hany Abu-Assado (Hanio Abu Asado) darbas "Omaras" (Omar), kuris festivalyje varžosi geriausių filmų užsienio kalba kategorijoje, yra pirmas palestiniečių "Oskarui" nominuotas filmas. Režisierius pasaulyje staiga išgarsėjo 2006 metais su juosta "Rojus dabar" (Paradise Now).
Šiame filme H.Abu-Assadas kalba apie palestiniečius, kurie imasi ginklų, panašiai kaip "Rojuje dabar" jis pasakojo apie du mirtininkų išpuoliams Tel Avive besiruošiančius vyrus.
Tačiau naujasis pasakojimas yra dar niūresnis ir sudėtingesnis - politinė drama persipina su įsimylėjėlių, atsidūrusių tarp Izraelio slaptosios policijos ir palestiniečių kovotojų gniaužtų, istorija.
Nazarete gimęs pusiau olandiško kraujo 41-erių palestinietis prieš imdamasis režisūros studijavo lėktuvų inžineriją, o 1994 metais pasirodė jo pirmasis darbas "Curfew".
"Omaro" filmavimai vyko Nabule, Nazarete ir Beit Šane, tačiau dėl jų problemų su izraeliečiais nekilo.
"Niekur nekilo jokio pasipriešinimo mūsų filmavimui", - sakė H.Abu-Assadas.
"Mums pavyko gauti leidimus į visas tas vietas, net prie sienos. Kalbant apie sieną, mes turėjome leidimus ja lipti iki tam tikro aukščio, o tada, kur rodomi vaizdai iš viršaus, mes pasinaudojome sukurta siena, kuri buvo pastatyta Nazarete", - pasakojo režisierius.
Filmo "Omaras" gamyba atsiėjo 2 mln. JAV dolerių, kuriuos jam skyrė atskiri palestiniečiai ir palestiniečių verslo įmonės, sakė H.Abu-Assadas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.