• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kambarinės gėlės jau pabudo iš ramaus žiemiško snaudulio. Padėkite joms pasiruošti naujam augimo ir žydėjimo sezonui - persodinkite į didesnius vazonus, parūpinkite naujos žemės. Juk žemė gėlėms - lyg vitaminai nusilpusiam organizmui. Gėlės už tai atsilygins ne tik naujais ūgliais ir lapeliais, bet ir nepakartojamo grožio žiedais papuoš patalpas.

REKLAMA
REKLAMA

Pats laikas persodinti

Butuose išjungus šildymą, iškart prisikaupė drėgmės patalpose. Mums tokia žvarba nelabai patinka, o kambarinės gėlės iškart atsigauna, pradeda augti. Nors jas galima persodinti bet kuriuo metų laiku, balandžio mėnuo tokiems darbams - bene tinkamiausias metas.

REKLAMA

Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodo oranžerijos vadovė Judita Varkulevičienė pateikė patarimų, kaip pavasarį pasirūpinti kambarinėmis gėlėmis, kad jos gražiai augtų, sukrautų kuo daugiau pumpurų.

„Dabar pats laikas gėles persodinti, - pasakojo ji. - Labai svarbu parinkti gėlėms tinkamą žemę. Lengvesnė žemė tinka augalams, turintiems plonas, smulkias šakneles - sanpaulijoms, paparčiams, sunkesnė - brandesniems ir stambesnių šaknų augalams - palmėms, fikusams, klivijoms.“

REKLAMA
REKLAMA

Žemės galima pasiruošti ir patiems. Prieš imantis darbo žemę patartina dezinfekuoti - užpilti karštu vandeniu, į kurį įberta kelios kruopelės kalio permanganato.

Tinka ne bet koks vazonas

„Labai svarbu ir parinkti tinkamą vazoną, - pridūrė specialistė. - Geriausia kambarinę gėlę persodinti į 1-2 centimetrais didesnį vazoną, o jei per jo skylutę lenda šaknys, naujas vazonas gali būti didesnis ir 5 centimetrais. Tik nepersistenkite - persodintos į per didelį vazoną gėlės pradės nykti, nes žemė jame ims rūgti.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei molinis vazonas - naujas, bent parą jį reikia palaikyti vandenyje, kad vėliau molis iš paties augalo neištrauktų drėgmės. Atminkite, jog molis prisigeria vandens, nepraleidžia oro, o garuodamas vanduo vėsina žemę. Todėl augalams, kurie mėgsta šilumą, geriau parinkite plastikinius vazonėlius arba molinį vazoną įstatykite į pintą krepšelį.

REKLAMA

Jei gėlės persodinamos į seną vazoną, prieš tai jį reikia kruopščiai išvalyti, dezinfekuoti perpilant verdančiu vandeniu.

„Jokiu būdu negalima pamiršti vazone padaryti drenažo, - priminė J.Varkulevičienė. - Tam pakanka ant skylutės uždėti akmenuką, užpilti saują žvyro. Tinka ir keramzito granulės. Ant jų užberti smėlio, tada žerti paruoštą žemę. Drenažas būtinas tam, kad, neišbėgus vandens pertekliui, augalo šaknys nepradėtų pūti.”

REKLAMA

Nepagailėkime ir meilės

Persodinamas augalas atsargiai išimamas iš seno vazonėlio. Kad būtų lengviau, iš vakaro gėlę reikia gerai palieti. Nepažeidžiant šaknų pašalinama sena žemė. Sodinama į naują vazoną tokiame pat gylyje, stiebą lengvai apspaudžiant. Jei gėlė labai didelė, persodinti - sudėtinga, geriausia atsargiai nusemti iš vazono viršutinį žemės sluoksnį, o jo vieton pripilti naujos žemės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Persodinto augalo jokiu būdu negalima statyti saulėje, - įspėjo specialistė. - Maždaug po 2 savaičių jis bus prigijęs - tada pastatysite į įprastą vietą.”

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad persodinto augalo negalima tręšti.

„Pirmą kartą augalą tręšti patartina maždaug po 3 savaičių, - aiškino ji. - Jei augalas žydintis, tręšiama kas 14 dienų, jei lapinis - kartą per mėnesį. Aišku, priklauso nuo pasirinktų trąšų sudėties. Svarbu, kad žydintiems augalams pakaktų kalio, fosforo, o lapiniams - azoto.”

Gėlininkystės žinovės teigimu, gėlės - gyvi organizmai, todėl ir prižiūrėti jas reikia su meile. Augalai esą iškart tą pajunta, o atsidėkodami išskleidžia naujus lapelius ir žiedelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų