• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip tapti žvaigžde?

„Žvaigždę nuo nežvaigždės skiria nuoširdumas, veiksmas ir nuolatinė kaita“, – sako ketinimų transformacijos specialistas iš Maskvos Jurijus Micharevas. Tai, kad jis teisus, patvirtintų visi jo treniruoti garsūs Rusijos ir Lietuvos žmonės

„Žvaigždę nuo nežvaigždės skiria nuoširdumas, veiksmas ir nuolatinė kaita“, – sako ketinimų transformacijos specialistas iš Maskvos Jurijus Micharevas. Tai, kad jis teisus, patvirtintų visi jo treniruoti garsūs Rusijos ir Lietuvos žmonės

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip tapti žvaigžde? Vieni stengiasi, dirba, aria ir... nieko. Tarsi jų norai pildytųsi atvirkščiai. Kiti lengvai šauna iškart į populiarumo viršūnę. Ir išsilaiko glamūriniame olimpe kone visą gyvenimą... arba krenta it perdegę meteoritai, o jų viltys, norai ir ambicijos sudūžta į smulkiausius šipulėlius.

REKLAMA

Ar esate uždavę sau klausimą – kodėl taip nutinka? Atsakymų tikriausiai daug. Tačiau yra žmogus, kuris įsitikinęs, kad viskas dėsninga ir paprasta. Viskas priklauso tik nuo mūsų. Tik protu, plikomis ambicijomis ir sausais išskaičiavimais žvaigžde netapsi. Galbūt todėl ketinimų transformacijos specialistą iš Maskvos daug žmonių vadina žvaigžde?

REKLAMA
REKLAMA

Jau šešerius metus treniruojantį žmones Latvijoje, Ukrainoje, Lietuvoje ir, žinoma, Rusijoje Jurijų galima vadinti žvaigždžių treneriu. Jo mokinių sąraše – ne tik verslininkai („Vienas klientas iš žurnalo „Forbes“ turtingiausiųjų žmonių šimtuko“, – neslepia treneris), politikai („Politikės“, – šyptelėjęs mirkteli Jurijus), bet ir kūrybinių profesijų atstovai: režisieriai, scenaristai, sėkmės sulaukusių televizijos projektų kūrėjai, populiarių grupių muzikantai. Žinomi žmonės ateina pas Jurijų ir Lietuvoje – periodiškai jis veda seminarus „Viva persona“ ir „Studija108“. Tačiau konkrečių vardų ir pavardžių vyras išduoti nenori. Suprantama, juk kiekvienas seminaras – individualus darbas su žmogumi, todėl jame susipina psichologija, psichoanalizė ir bioenergetika. Visa tai – praktika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žvaigždžių kalvis – Jurijus Micharevas (nuotr. Balsas.lt)Jurijus Micharevas (nuotr. Balsas.lt)

Jurijau, atskleiskite paslaptį: kaip tapti žvaigžde?

Atsakymas labai paprastas (šypsosi). Tereikia priimti sprendimą. Kiekvienas mūsų – žvaigždė, tačiau vieni – realios žvaigždės, kiti – potencialios. Realios žvaigždės veikia. Daro tai, kas joms prie širdies. Svarbiausia (o dažnai ir sunkiausia) – prisiliesti prie savo unikalumo. Atskleisti tai, ką žmonės vadina charizma. Aš tai vadinu energija. Kai pajunti savo unikalumą, savo esmę, savo tikrąjį „aš“ ir nebijai jo parodyti (tiksliau, bijai, tačiau rodai) – rezultatas garantuotas.

REKLAMA

Tačiau kodėl vieniems žmonėms tai pavyksta, kitiems – ne? Kaip gimsta trumpalaikės žvaigždutės – žaibiškai įgaunančios populiarumo ir lygiai taip pat greitai pamirštamos?

Tai individualu. Dažnai, kaip mes, rusai, sakome, žmonės stato šlovę priešais garvežį. Ji jiems svarbiausia. Tada ją pasiekus lieka tuštuma, kuri greitai atsibosta. Arba tiesiog suvokia, kad iš tiesų norėjo ne to. Arba nebuvo jai pasiruošę. Tas, kuris siekia šlovės dėl šlovės – pasmerktas vienatvei. Jei esi apsipynęs nesėkmės baime ar noru atrodyti geresnis, nei esi – laukia fiasko. Jeigu darai ne iš širdies – ne dėl tikrojo savęs – nieko nebus. Žiūrėkite, kaip būna: išeina į sceną dainininkas, bendrauja su publika, klausinėja, ką ši nori išgirsti, dainuoja, o žmonių neišjudina. Išeina kitas – gali dainuoti užsimerkęs, bet dainuoja sau, iš širdies – tai veikia pritrenkiamai.

REKLAMA

Sakykime, yra kūrybinėje srityje dirbanti daili mergina. Ją žmonės mato ir ant scenos, ir televizijoje, ir vakarėliuose. Ji elgiasi pagal visas taisykles, tačiau tapti populiariai nepavyksta. Kodėl?

Du variantai. Pirmas – ji iš tiesų to nenori. Lyg ir norėtų, bet kažkur giliai jaučia, kad to netrokšta jos širdis, nenori siela, todėl nesąmoningai daro viską, kad netaptų populiari.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antras – energija. Žmogus užsiėmęs gražią pozą, daro viską „kaip reikia“, renkasi efektyvų, kitų patikrintą modelį, kuris, rodos, turėtų atnešti sėkmę. O rezultatai rodo – ne tai, ne taip. Nes dažnai po tais „teisingaisiais“ modeliais slepiasi apsauga. Žmogus įsitikinęs, kad pasaulį reikia apgauti arba nuo jo gintis – antraip laukia prapultis. Su tokiu požiūriu žvaigžde tapti neįmanoma. Žvaigždė turi traukti kitus, o žmogaus, kuris nesusijungęs su savo esme, kiti tiesiog nepriima. Mes atimame iš žmonių tai, ko jie iš tiesų tikisi.

REKLAMA

Jūs dažnai minite tikrąjį „aš“, savo esmę. Kaip ją atrasti?

Kai gimstate, jūsų vidus – lyg baltas lapas. Gyvendami, semdamiesi patirties, klausydami tėvų ir kitų jums svarbių žmonių po truputį užpildote lapą. Kiekvienas sukuriate savo asmeninę istoriją, kuria vadovaujatės visose gyvenimo srityse. Tai – lyg vidinė šerdis, padedanti tikėti tuo, kuo tikite, elgtis taip, kaip esate įpratę. Šerdies pagrindą sudaro gyvenime duotos priesaikos ir susiformavusios elgsenos strategijos. Kurį laiką šios priesaikos ir strategijos veikia jūsų naudai, tačiau gyvenimas nestovi vietoje ir ateina diena, kai tai tampa neveiksminga, o kartais net ima veikti prieš jus. Todėl būtina atlikti savo vidinę inventorizaciją – palikti tai, kas jums naudinga, ir pakeisti tai, kas jau prarado vertę.

REKLAMA

Kaip įvertinti, ar tai, kas yra jūsų viduje – veiksminga? Paprasčiausias būdas – paklausti savęs ir atvirai sau atsakyti: „Ar aš visada pasiekiu tai, ko noriu?“ Jeigu tvirtai atsakysite „taip“, vadinasi, jūsų širdis neprarado vertės ir veiksmingumo. Eikite pirmyn. O jeigu atsakydami abejojate – verta pasitikrinti ir pakeisti tuos vidinius elementus, kurie jums trukdo pasiekti tai, ko norite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti?

Paprasčiausias, tačiau, ko gero, ilgiausias būdas susilieti su savo esme – bandyti. Keistis. Kaitalioti modelius, keisti elgseną ir stebėti rezultatus. Štai vienas aktorius vaikščiojo į atrankas vaidmeniui kone 1 500 kartų. Kaskart atsakymas buvo tas pats – neigiamas. Jis galėjo sustoti pusiaukelėje, pasakyti sau: „Ne, tai ne man.“ Tačiau tada pasaulis nežinotų, kas toks Jeanas Claude'as van Damme'as. Nesėkmės jam nešė neįkainojamos patirties, nes jis kaitaliojo veiksmų modelius, kombinacijas, pozicionavimą ir galiausiai jo ketinimai atvėrė duris. Jis tapo žvaigžde. Kitas pavyzdys: pažiūrėkime į Madonną, kokia ji buvo karjeros pradžioje ir kokia yra dabar – du visiškai skirtingi žmonės. Visada vaikštanti skustuvo ašmenimis, visada netikėta, eksperimentuojanti ir taip pat – tikra. Būtų sustojusi pusiaukelėje – „Na, surinkau 100 tūkstančių žiūrovų – man gerai“ – jos žvaigždė netruktų išblėsti. Žvaigždė turi keistis. Žinoma, jei ji – ne Davido Beckhamo žmona (juokiasi).

Žvaigždžių kalvis – Jurijus Micharevas (nuotr. Balsas.lt) Jurijus Micharevas (nuotr. Balsas.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų