Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad dvynės dalinasi ta smegenų dalimi (vadinama thlamus), kuri atsakinga už fizinius pojūčius ir motorines funkcijas. Gydytojai tikina, kad Krista ir Tatiana gali matyti viena kitos akimis ir žinoti viena kitos mintis. Mama, Felicia Simms, New York Times atkleidė, kad vienai mergaitei uždengus akis, ji gali pasakyti, ką mato jos sesuo dvynė.
Siamo dvynės (Incredible Features/Barcoft M nuotr.)
Tai pirmasis iš 2,5 milijonų siamo dvynių atvejų, kai kūdikiai, suaugę galvomis, dalinasi viena kaukole. Joms gimus, gydytojai teigė, kad jos gali turėti bendrus pojūčius. Pavyzdžiui, kai vienai seseriai buvo daromas kraujo testas, kita pradėjo verkti, o abi dvynės buvo nuramintos vienu žinduku.
Iš pradžių gydytojai svarstė apie mergaičių galvų atskyrimo operaciją ir diskutavo ta tema su jų tėvais. Bet buvo prieita išvados, kad tokia operacija būtų per sudėtinga ir pavojinga mergaičių gyvybėms, nes jų smegenys glaudžiai sulipusios.
Siamo dvynės (Incredible Features/Barcoft M nuotr.)
Ponia Simms sako, kad mergaitės turi bendrus regos pojūčius: „Kai jos žaidė, pastebėjau, kaip Krista siekė žaislo, kurio net nematė, bet į jį žiūrėjo Tatiana. Negalėjau patikėti savo akimis.“ Daktaras Feinberg „Times“ žinioms pasakoja: „Nesuprantu, kaip jos gali dalintis jutiminiais patyrimais, tai tas pats, kas turėti vieną sąmonę.“
Mergaitės dar per jaunos, kad būtų tiriamos pažangiausių technologijų metodais, tačiau po įprastinių elektroninių tyrimų neurologai patvirtino, kad jų regos pojūčiai yra bendri, tikrinant akis, vienai mergaitei buvo šviečiama į jas, tuo tarpu kita užsimerkė nuo per ryškios šviesos. Jutiminis impulsas buvo nusiųstas į smegenys, kurios davė signalą užsimerkti. Lygiai tas pats vyksta ir su lytėjimo pojūčiais – receptoriais. Simms sako: „Jei viena mergaitė užsigauna, kita taip pat pradeda verkti.“
Siamo dvynės (Incredible Features/Barcoft M nuotr.)
Gimus dvynėms gydytojai buvo nustebę, kad be šio apsigimimo, jos yra visiškai sveikos. Bet abi mergaitės jau patyrė širdies priepuolių. Po jų Tatiana širdis tapo silpnesnė, ji papildomai aprūpina sesers smegenis krauju. Mergaičių smegenys susiformavusios netaisyklingai. Tatianos kairysis smegenų pusrutulis yra daug mažesnis nei sesers.
Cold Spring Harbor laboratorijos mokslininkė Partha Mitra praneša: „Tokia asimetrija siūlo ginčytiną klausimą ar Krista kairysis pusrutulis gali kompensuoti Tatianos kairiojo smegenų pusrutulio pagrindines funkcijas“.
Krista ir Tatiana jau buvo „National Geographic“ laidos herojės, o ateityje pasirodys kitose realybės ir televizijos laidose. Tokiu būdu tėvai dalinasi savo patirtimi, tačiau nenorėtų, kad į jas būtų badoma pirštais ar su jomis eksperimentuojama. Ponia Simms sako: „Jos tokios pačios kaip ir visi kiti žmonės ir nori gyventi normalų gyvenimą“.