Aukštakulniai padeda atrodyti ir jaustis seksualiai. Tačiau debiutas su aukštakulniais gali virsti tikru išbandymu. Kaip gi juos prisijaukinti?
Iki kokių aukštumų pakilsi?
Pasimatavusi bent 5-10 porų įvairaus aukščio batelių apsispręsk, kokio aukščio kulniukai tau vis dar leidžia jaustis patogiai, neverčia tavęs iš kojų ir nepriverčia kankintis agonijoje? Tik įsivaizduok: seksualiai prieini prie jo su savo aukštakulniais, pažvelgi gundančiai ir... čia pat nugriūni. Tikrai ne pats romantiškiausias scenarijus. Juk nori jaustis ne tik moteriška, bet ir stipri bei pasitikinti savimi – būtent tai numatyta tavo aukštakulnių scenarijuje.
Pradėk nuo 6-7 cm aukščio kulniukų, įprask vaikščioti su jais, ir tik tada tęsk „aukštesnius“ mokslus.
Tinkamas dydis
Manai, kad žinai, kokio dydžio batelius pirkti? Vertėtų pagalvoti dar kartą, jei renkiesi aukštakulnius. Bateliuose, kurių kulniukas aukštesnis nei 4-5 cm, pėda „pavažiuoja“ į bato priekį, taigi dydis, kuris tau atrodė tinkamas, iš tikrųjų gali ūmai tapti per mažas. Kaip sužinoti, kokio dydžio žvalgytis?
Negalinčios gyventi be aukštakulnių siūlo tokią formulę:
Jei batelių kulniuko aukštis – nuo 5 iki 8 cm, rinkis puse dydžio didesnius batelius, nei paprastai avi.
Jei batelių kulniuko aukštis – 9-15 cm, rinkis 1 dydžiu didesnius.
Jei manai, kad paeisi su bateliais, kurių kulniukas siekia daugiau nei 15 cm, rinkis 1-1,5 dydžio didesnius.
Atviri ar uždari?
Ne paslaptis, kad aukštakulniai smailėjančia nosim dažnai nepatogiai suspaudžia kojų pirštus. Jau po valandos, praleistos tokiuose batuose, norisi juos kuo greičiau nusispirti. Tačiau kartais bukesnė batų nosis – ne išeitis. Pavyzdžiui, jei tai netinka prie tavo rūbų stiliaus ar tiesiog manai, kad tokia forma – nepakankamai seksuali.
Tokiu atveju rinkis šį sezoną ypač madingus aukštakulnius atvirais pirštais. Būsi tikra, kad kojytės ir atrodo seksualiai, ir jaučiasi puikiai.
Pirmasis iššūkis: pastovėk
Kaip prisijaukinti aukštakulnius, kad koja jaustųsi patogiai? Paprastai naujai įsigytus batelius rekomenduojama pranešioti namuose – pasivaikščioti su jais, kad bateliai prisitaikytų prie pėdos formos, o koja apsiprastų su supinatoriaus išlenkimu bei batelių aukščiu.
Tačiau jei įsigijai tikrai stulbinančius aukštakulnius, su kuriais jautiesi šiek tiek netvirtai – pradėk nuo stovėjimo. Apsiauk juos ir keletą kartų per dieną po 5-10 min. tiesiog pastoviniuok: iš pradžių – tik stovėk, paskui palengva perkėlinėk kūno svorį nuo vienos kojos ant kitos, vėliau pamindžikuok vietoje. Ir tik po keleto dienų tokių treniruočių jau galėsi drąsiau pasivaikščioti po kambarius – bateliai bus prisitaikę prie tavo kojos, o tu – prie batelių.
Išbandymas pasivaikščiojimu
Pirmasis pasivaikščiojimas avint įspūdingus aukštakulnius – nemenkas išbandymas. Prie jų aukščio ir formos turi prisitaikyti ne tik tavo koja, bet ir visas kūnas.
Eik ne dideliais žingsniais, o mažais žingsneliais. Aukštakulniai sukurti tam, kad jaustumeisi ypatinga, o ne vytumeisi nuvažiuojantį troleibusą.
Batelius itin aukštu kulniuku rinkis tik ypatingoms progoms. Jie tikrai nėra skirti kasdieniams pasivaikščiojimams, o dieną gali atrodyti net vulgariai.
Būkim atviri: kuo aukštesnis kulniukas, tuo didesnė griuvimo, traumos tikimybė, tuo labiau bateliuose vargsta koja, kad ir kaip dailiai ji beatrodytų. Taigi avėk juos tik tada, kai žinosi, kad nereikės keletą valandų iš eilės praleisti ant kojų.