- Kokia dalis nuotakų, užsisakančių vestuvinė puokštę, prašo sukurti atlapo puokštelę (butonjerę) jaunikiui?
- Didžioji dauguma, turbūt 95 procentai iš šimto. Per praėjusį vestuvių sezoną sukūrėme daugiau nei šimtą butonjerėmis vadinamų atlapo puokštelių – ne tik jaunikiams, bet ir palydai.
Butonjerė - nuotakos puokštės tęsinys, nėra buvę, kad reikėtų kurti tik puokštelę jaunikiui, o jo nuotakai - ne. Įsegti gėlelę mylimajam į švarko atlapą – graži ir nenyksanti tradicija, kuri, manyčiau, gyvuos dar ilgai.
- Kokių atlapo puošmenų paprastai pageidauja jaunavedžiai?
- Jaunikio atlapo puošmena dažniausiai pakartoja augalus (žiedus, pumpurus, lapus), kurie yra nuotakos puokštėje. Tai gali būti ir vienas gėlės žiedas, pavyzdžiui, baltas gvazdiko žiedas, arba subtili puokštelė. Kuriant atsižvelgiama į jaunikio (liudininko ar pabrolio) aksesuarus - varlytę, kaklaraištį ar kaklaskarę, fantaziją, taip pat kostiumo audinį.
- Ar tokių puokštelių kūrimą riboja kokios nors taisyklės?
- Butonjerė neturėtų prarasti savo žavesio iki pat šventės pabaigos – nenuvysti, nesubyrėti. Ji taip pat neturėtų būti per didelė, iškreipianti atlapą, perkrauta daugybe elementų. Tai – aksesuaras, o ne puokštė.
Vieniems artimos - klasikinės, kitiems - modernios jaunikio puokštelės, sukomponuotos nebūtinai iš augalinių elementų, pavyzdžiui, mažytį vėjo malūnėlį, bižuterinę karūną, nuotakos nuotrauką ar kitą smagų akcentą, derantį prie vestuvių stilistikos.
Visgi dažniausiai jaunikiai šiuo klausimu jaunikiai gana kuklūs, ypatingų pageidavimų neturi.
- Kokios yra artėjančio vestuvių sezono puokščių tendencijos ir kiek tai gali turėti įtakos jaunikių atlapo puokštelėms?
- Vestuvių madų prognozuotojai žada, kad puokštėse ir vestuvių dekore vyraus rausvi kvarco, persiko, geltoni laukinio vėdryno, pilkai alyviniai, švelniai melsvi, kavos, skaisčiai raudoni atspalviai. Tai gali atsispindėti ir jaunikio aksesuaruose.
Tačiau aš jauniesiems patariu mažiau žvalgytis į tendencijas ir drąsiai kurti išskirtinį bei nepakartojamą savo stilių.