• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš pradedant kalbėti apie „seksoholizmą“ arba seksualinę priklausomybę, reikia išsiaiškinti, kas tai yra.

REKLAMA
REKLAMA



Jeigu jūsų partneris jums atrodo seksualiai patrauklus ir norite su juo dažnai mylėtis, tai dar nereiškia, jog esate „seksoholikas“ ar „seksomanas“. Tačiau verta susirūpinti, jei seksas su nepažįstamaisiais jums tapo tarsi antidepresantas.

REKLAMA

Seksualinės priklausomybės simptomai skirtingi, tačiau „seksomanams“ dažniausiai būdinga tai, jog seksas jiems yra tarsi narkotikas. Kaip alkoholikai degtine nori užslopinti neigiamas emocijas, taip ir „seksoholikai“ seksualinių pojūčių pagalba siekia įveikti depresiją ar gauti tam tikrą dozę adrenalino, rašo D. Britanijos dienraštis „The Sun“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau didžiausia problema, jog seksualinė priklausomybė, taip pat kaip narkomanija ar alkoholizmas auga geometrine progresija. Ši manija prasideda staiga ir žmogus tampa nepajėgus su ja kovoti.

Iš pradžių, kaip jaunystėje, tiesiog norisi praleisti šeštadienio vakarus žavių nepažįstamųjų draugijoje. Vėliau poreikis tam atsiranda kiekvieną dieną. Galų gale ateina toks momentas, kai situacija tampa nekontroliuojama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ši problema gali tapti daugelio kitų problemų priežastimi – pavyzdžiui, dėl to gali nutrūkti jūsų santykiai su gyvenimo draugu ar drauge. Priklausomas žmogus galvoja tik apie tai, kaip gauti naują dozę. Be to, netvarkingas seksualinis gyvenimas ženkliai padidina  pavojų susirgti įvairiomis ligomis.

REKLAMA

Reikia pažymėti, jog moterys „seksoholikėmis“ tampa ne rečiau nei vyrai. Tačiau dauguma jų iš tiesų nori pastovių santykių. Bėda ta, kad jos, pačios to nežinodamos, siunčia neteisingus signalus.

Tuo tarpu seksualine priklausomybe sergantys vyrai gali visai nepastebėti savo problemos. Netgi tuomet, kai namuose jų laukia mylinti moteris, vyrai „seksoholikai“ ieško vis naujo laimikio – ekstremalūs pojūčiai, kuriuos jiems suteikia seksas su nepažįstamąja, tampa būtini.

REKLAMA

Pastaruoju metu taip pat atsiranda vis daugiau žmonių ir netgi porų, sergančių priklausomybe nuo pornografijos ar virtualaus sekso.

Tokie „ligoniai“ gali vis labiau prarasti gebėjimą palaikyti emocinį ir seksualinį ryšį su partneriu, suvokti ir valdyti savo jausmus, puoselėti normalius santykius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl visų minėtų priežasčių būtina nedelsiant atsikratyti šio žalingo įpročio. Jei seksas jums yra tarsi antidepresantas ir būdas įveikti stresą, išmokite gilios relaksacijos technikos – tai padės atsipalaiduoti ir tuo metu, kai reikia, pasakyti „ne“.

Prisiminkite paskutinius santykius, dėl kurių vėliau jautėte gėdą ar nepatogumą. Pagalvokite, kodėl taip pasielgėte. Jei to priežastis buvo per didelis kiekis alkoholio – gerkite mažiau.

REKLAMA

Jei jums liūdna ir jaučiatės vienišas, sukurkite tinkamiausią veiksmų planą. Galbūt jums padės, jei paskambinsite senam draugui, nuvažiuosite į ekskursiją ar pasivaikščiosite gamtoje – tokiu būdu išvengtumėte pagundų.

Jei pastebėjote, kad jūsų partneris tapo priklausomas nuo sekso ne su jumis, paskatinkite jį įveikti savo problemą. Tačiau jei jis neparodys didelio noro kovoti su savo priklausomybe, lieka vienintelė išeitis – skyrybos.

Kaip bebūtų gaila, viską aukodami vardan šio žalingo įpročio, „seksoholikai“ griauna ne tik savo, bet ir savo artimųjų gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų