Vis dažniau 40 metų moterys savo gyvenimo palydovais renkasi jaunesnius vyrus.
Nieko nuostabaus - psichologai tvirtina, kad nuo tam tikros gyvenimo fazės bendraamžiai vyrai ir moterys vis mažiau tinka vienas kitam. Tuo metu, kai 40 metų moterys mėgaujasi gyvenimo pilnatve, vyrai kenčia nuo vidurinio amžiaus krizės.
Šiais laikais moteriai turėti jaunesnį draugą yra netgi madinga. Tai rodo ir įžymybių pavyzdžiai: 45 metų Demi Moore yra susituokusi su 15 metų jaunesniu Ashtonu Kutcheriu, o mados kūrėjos Vivienne Westwood gyvenimo draugas - net 26 metais jaunesnis. Jaunesnis yra ir popkaralienės Madonnos vyras.
Tokios sąjungos seniai nebestebina. Tuo labiau kad nuo tam tikros gyvenimo fazės bendraamžiai vyras ir moteris vis mažiau tinka vienas kitam, sako 66 metų sociologė Ursula Richter, kuri pati jau 30 metų yra ištekėjusi už 13 metų jaunesnio vyro ir daug metų tyrinėja šį klausimą.
„Tų dalykų, kurių brandžios moterys šiandien laukia iš savo partnerių, bendraamžiai vyrai negali suteikti. Daugeliui jų modernios moters paveikslas yra nepriimtinas. Jiems nesuprantama, kad moterys taip pasitiki savimi ir pačios uždirba sau pinigus“, - sako U. Richter.
„Vyresnės moterys yra patikimesnės, tolerantiškesnės, turi daugiau patirties, žino, ko nori iš gyvenimo“, - sako sociologė.
Brandžios moterys labiau mėgsta konkretumą, jos yra mažiau emocionalios ir labiau racionalios. Jos neįsivaizduoja, kad visa jų laimė priklauso tik nuo partnerio ir nereikalauja, kad jis būtų jų gynėjas ir sergėtojas. Jų sąjungoje su vyru nėra nei vieno viršesnio.
Nuo 40 metų prasideda naujas gyvenimo etapas
Daugeliui moterų nuo 40, 50 ar 60 metų, kai vaikai suauga ir palieka namus, atsiveria naujos perspektyvos. O vyrus tuo metu dažnai ištinka 40 metų krizė.
Yra ir biologinių priežasčių, lemiančių, kad vyresnių moterų ir jaunesnių vyrų sąjunga yra harmoningesnė. Vyresniame amžiuje moterys turi daugiau galimybių gyventi pilnavertiškesnį seksualinį gyvenimą ir pasiekti orgazmą, nes geriau pažinusios savo kūną gali laisviau mėgautis seksu. Tuo tarpu vyrų gebėjimas patirti orgazmą didžiausias iki 25 metų, o vėliau, krintant testosterono lygiui, jis pradeda mažėti.
Tačiau pirmaisiais bendravimo metais vyresnės moters ir jaunesnio vyro pora gali sulaukti didelio spaudimo iš aplinkinių. Aplinkiniams kyla daugybė klausimų: kas iš jų uždirbs pinigus, kas bus su šia sąjunga, kai moteris dar labiau pasens. Daugelis čia linkę įžvelgti ir motinos kompleksą. Vyras turi būti pakankamai sąmoningas ir tvirtai apsisprendęs, kad jo iš vėžių neišmuštų bendraamžių draugų klausimai.
Apklaususi 70 tokių porų sociologė U. Richter nustatė, kad vyresnės moters aplinkoje jaunesnis partneris yra priimamas palankiai ir tolerantiškai, tačiau jaunesni vyrai dažnai turi savo artimiesiems aiškintis, kodėl jie nepasirinko bendraamžių moterų. „Pradžioje tokios poros turi mažiau šansų likti kartu, tačiau vėliau, įveikus bendras krizes, santykiai tampa stabilūs“, - sako sociologė.
Stebėjimų išvados patvirtino, kad praėjus penkeriems metams nuo santykių pradžios, kai pirmieji nesklandumai įveikti, tokia sąjunga yra netgi tvirtesnė nei įprastinė, kai vyras yra vyresnis už moterį arba jos bendraamžis.
Koks vaidmuo čia tenka raukšlėms ir suvytusiai odai? Apklausoje dalyvavusiems vyrams tai nėra svarbu. Dažniausiai tokiai partnerystei pavojų kelia nesutarimai dėl šeimos planavimo. Gal ir netikėta, tačiau retai tokios sąjungos iširimo priežastis būna jaunesnė moteris, kur kas dažniau - kasdieninės problemos, su kuriomis taip pat dažnai susiduria ir bendraamžių poros.
Šaltinis: „Welt“