Visą savaitgalį tėvelius ir jų vaikus džiugins dar sausio 15 dieną prasidėjęs tarptautinis festivalis „Kitoks teatras vaikams“. Nors dauguma bilietų yra išparduota, tačiau į kai kuriuos spektaklius dar galite suspėti įsigyti. Festivalis vyks iki sausio 20 dienos.
Penktadienį Kauno valstybinis dramos teatras kviečia į Rolando Atkočiūno režisuotą premjerą „Jeruzalė“. „Jeruzalė“ – tai rauda-juokas apie gyvybės eroziją, nykstantį gamtos grožį ir žmogaus sielos visišką susmulkėjimą. Čia komiškai apžvelgiamas šiuolaikinis pasaulis – juokiamasi iš beribio mūsų vartojimo, perdėtai propaguojamo sterilumo, nesibaigiančio malonumo siekio... Išnykstantis žmogus naikinamoje aplinkoje – turėtų skambėti grėsmingai, bet į tai žvelgiama ironiškai ir kartu elegiškai.
Legendinė grupė „Rondo“ muzikos klube „Brodvėjuje“ surengs koncertą. Šis koncertas bus svarbus ne tik gerbėjams, bet ir grupės nariams, mat ištikimiausieji galės pasveikinti grupę su neseniai prabėgusiu 55 metų jubiliejumi.
Lietuviško kino mylėtojai turėtų būtinai pamatyti M. Martinsono režisuotą erotinę dramą „Tyli naktis“. Šių dienų Vilnius. Kūčių vakaras. Ana (akt. Valda Bičkutė) ir Tomas (akt. Leonardas Pobedonoscevas) su savo dviem vaikais ruošiasi vykti pas Tomo tėvus švęsti Išganytojo gimimo. Viskas kaip toje giesmėje – „Tyli naktis, šventa naktis...“ Atrodytų, ramus vakaras visiems laikams pakeičia žmonių gyvenimus.
Vilniečių ir miesto svečių jau pamėgtas klubas „Studio 9“ penktadienį švenčia savo pirmąjį gimtadienį. Svečiams gros jau 36 metus plokšteles sukantis britas Rhythm Doctor, kuris savo laiku pažindino visko mačiusį Londoną su šviežiu house skambesiu. Kompaniją prie pulto reivo istorikui palaikys DISCO MAFIA smogikai Zhill ir Fast Edie, taip pat vis tvirčiau naktiniame Vilniuje besijaučiantis minskietis Stepan Bitus. Prie didžėjų prisijungs šėlstanti perkusija bei spalvingos Ryčio Cicino šokėjos iš studijos „Rokada“.
Šeštadienį Keistuolių teatras kviečia mažuosius ir jų tėvelius į spektaklį-žaidimą ne tik vaikams „Pati labiausia pasaka“. Spektaklis, režisuotas Vaidoto Žitkaus, remiasi lietuvių liaudies pasakomis.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į spektaklį „Ir vėl viskas bus gerai“. „Be mažiausios abejonės teigiu, kad teatras turi būti įvairus ir visoks, išskyrus nuobodų. Vis dėlto balsuoju už teatrą, kalbantį apie žmogaus sielą, ieškančią grožio“, – pasakoja būsimos premjeros režisierius Cezaris Graužinis. Pasak jo, spektaklis „Ir vėl viskas bus gerai“ – tai lyrinė komedija apie prabangą gyventi nerūpestingai ir skurdžiai.
Bare „Briusly“ vienas populiariausių šių dienų elektroninės muzikos kūrėjų Mario Basanov švęs savo gimtadienį. Ne tik puiki proga pasiklausyti geros muzikos, bet ir pasveikinti savo mylimą muzikos kūrėją. Įėjimas nemokamas.
Sekmadienį Keistuolių teatre bus vaidinamas legendinis spektaklis „Geltonų plytų kelias“. Tiems, kurie jo dar nematė, pamatyti būtina. Nors spektaklis skirtas vaikams, tačiau laikas, praleistas teatre, tikrai neprailgs ir suaugusiems. O tie, kurie matė šį spektaklį jau kelis kartus, taip pat nenusivils. „Geltonų Plytų kelias“ – visiškai naujas daugeliui gerai žinomo Keistuolių teatro spektaklio „Smaragdo miesto burtininkas“ pastatymas. 11 metų scenoje gyvavęs spektaklis po penkerių metų pertraukos atgimė prieš žiūrovus visiškai naujomis spalvomis, su visai kitais aktoriais, su kitu pavadinimu, bet su nepamirštamomis dainelėmis ir nenuginčijamomis tiesomis, nes kaip kartoja ne vienas Keistuolis, „svarbiausia – įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose!“.
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre žiūrovų lauks spektaklis „Nuolankioji“, režisuotas Valentino Masalskio. „Nuolankiąją“ Fiodoras Dostojevskis parašė 1876 metais ir paskelbė savo žurnale „Dnevnik pisatelia“. Palankiai įvertintas ano meto kritikos, apsakymas ir šiandien laikomas vienu įdomiausių pasaulio literatūros šedevrų. Toje „tragiškoje novelėje“, kaip ir dar dviejose – „Pupa“ ir „Juokingo žmogaus sapnas“, įspūdingai atsiskleidė visi svarbiausieji rašytojo kūrybos motyvai. O minčių ir jausmų su kaupu užtektų dideliam romanui ar apysakai (pats autorius „Nuolankiąją“ dažnai ir vadino apysaka). Kūrinio forma talpi, herojaus monologo ritmas nervingas, karštas, nuotaika nepakartojama.