Tačiau ar žinote, kam jis iš tiesų reikalingas ir iš kur kilo ši mada?
Šio raudono siūlelio, perduodamo iš kartos į kartą, ir turinčio apsaugoti nuo „nužiūrėjimo“ ar užkeikimų, tradicija yra kildinama iš Izraelio, kabalistų išminčių patirties. Manoma, kad ši tradicija kildinama iš žydų motiniškos meilės simbolio, Rachelės legendos. Būtent kabalistai pradėjo pirmieji tikėti magiška raudono siūlo galia.
Vėliau daugelio šalių religijos ir tikėjimai pritaikė sau šią legendą. Daugelis jų perėmė pagrindinę mintį – tai yra apsauga nuo „nužiūrėjimo“.
Tikintys energetikos galiomis mano, kad raudona spalva yra „pati galingiausia“, nes jai priklauso Marso planeta, kuri įvairių šalių legendose yra laikoma galios planeta.
Spalvos pasirinkimas jau aiškus, tačiau taip pat svarbu ir iš ko yra pagamintas siūlas. Jo gamybai tradiciškai naudojama vilna.
Teigiama, kad vilna turi daugybę slaptų savybių. Toks siūlas, anot tikinčių jo galia, geba paveikti kraujotaką, todėl užsirišus jį ant riešo galima pagreitinti žaizdų gijimą, išgydyti užkrėtimą ar palengvinti skausmą. Tiesa, moksliškai šių teiginių pagrįsti dar niekam nepavyko. Daugiausiai, ką galima patvirtinti, tai yra faktas, kad vilna – geras statinės elektros šaltinis.
Tradicijos teigia, kad raudoną vilnos siūlą reikia glaudžiai apvynioti aplink kairį riešą ir 7 kartus užrišti mazgus. Kodėl kairė pusė? Tai siejama su tuo, kad „negatyvi energija įeina į žmogaus kūną būtent iš tos pusės“, o siūlas tariamai turėtų nuo to apsaugoti. Vėlgi, moksliškai paaiškinti šiuos teiginius neįmanoma, todėl belieka tai palikti žmogaus tikėjimui.
Užrišti šiuos mazgus taip pat reikia tinkamai. Žmogus, užrišantis juos turi būti „švarios sielos ir stiprios energetikos“, tai gali būti mylimas žmogus ar artimas giminaitis. Atliekant šį „magišką ritualą“, abu asmenys turi būti nusiteikę pozityviai ir galvoti apie teigiamus dalykus.
Jeigu siūlas netyčia suplyšta – neverta panikuoti. Sakoma, kad tai ženklas, jog jūsų siūlas apsaugojo jus nuo didelės nelaimės. Jis atliko savo darbą ir „išėjo“. Aišku, siūloma pasirūpinti naujomis „apsaugomis“.