J. Didžiulio šeimos istorija yra išskirtinė – jo seneliai po Antrojo pasaulinio karo emigravo į Kolumbiją, kur šiuo metu gyvena ir abu vyro tėvai. Jurgio tėtis – lietuvis, nors ir gimęs Kolumbijoje, o mama – tikra kolumbietė.
„Tėvai kas du ar tris metus apsilanko Lietuvoje. Mano diedukas norėjo, kad mes palaikytume glaudų ir stiprų ryšį su Lietuva. Su seneliais čia labai dažnai susitikdavome. Buvo net tam tikras laikotarpis, kai jie grįždavo į Lietuvą ir mes gyvendavome kartu.
Man buvo taip gražu, kai keturios kartos po vienu stogu galėjo pabendrauti ir pabūti. Tai buvo miela mano širdžiai, o ir vaikams, manau, paliko gerą ir teisingą įspūdį“, – laidoje kalbėjo J. Didžiulis.
Jurgis Didžiulis atsivėrė apie šeimą
Jurgio senelis buvo sėkmingas verslininkas, o močiutė, kaip teigė jis pats, taip pat įdomi asmenybė. Pasak dainininko, seneliai itin daug padarė Lietuvos labui.
„Įsivaizduokite, jie išvažiavo iš Lietuvos, turėjo tą ilgesį ir mumyse įdiegė meilę Lietuvai. Jie labai daug dirbo dėl nepriklausomybės, palaikė daug bendruomenių ir iniciatyvų okupacijos metu. Kai Lietuva pagaliau atgavo nepriklausomybę, nutarė, kad reikia sugrįžti, nusipirko čia butą.
Beje, mano diedukas buvo investuotojas į Klaipėdos naftą, prisidėjo prie energetinės nepriklausomybės. Tai buvo žmonės, kurie dėl Lietuvos padarytų ir padarė viską“, – dalijosi jis.
Nors pats J. Didžiulis tapo dainininku, vyras atskleidė, kad jo šeimoje menininkų daugiau nebuvo – tokiu tapo vienintelis.
„Mano mama yra tokia, kad jei netyčia truputį daugiau išgeria, tai mėgsta atsistoti ant stalo ir padainuoti. Labai išraiškingas žmogus, beje, puiki rašytoja, turinti tą meninę gyslelę. Bet muzikantų ar menininkų daugiau nebuvo, viskas ant mano pečių“, – juokėsi dainininkas.
Prisiminė pavojingą gyvenimą Kolumbijoje
Laidos vedėjai Kristinai Riminei pasidomėjus, ar dar prisimena laikus, kai Kolumbijoje valdė narkobaronas Pablo Escobras, Jurgis tai patvirtino ir paatviravo, ką reiškė tuo metu gyventi šioje šalyje.
„Kolumbijoje saugumo problemos atsiranda dėl nelygybės, mažai kas susiję su narkobaronais. Mes gyvenome kare nuo pat nepriklausomybės, visada liejosi kraujas – ar indėnų, ar konservatorių, ar vėliau komunistų. Bet čia daug kas buvo susiję su politine nesantaika, kur žmonės problemas sprendė smurtu.
Pablo problema buvo ne tik dėl to, kad kokaino verslas yra vienas blogiausių pasaulyje, bet tai, kad smurtas pakilo ir mes pradėjome jį romantizuoti. Žmogaus gyvenimas buvo nupigintas iki 15 dolerių, tiek kainavo nužudyti žmogų Kolumbijoje. Prisimenu, kai buvau jaunas, buvo taip, kad bijai ne tik dėl savo ar artimųjų, bet ir supranti, kad nevertini kito žmogaus gyvybės“, – sukrečiančiais prisiminimais dalijosi J. Didžiulis, tuo metu buvęs paauglys.
Visa tai paveikė tolimesnį Jurgio gyvenimą – jis nusprendė sugrįžti į Lietuvą, nes, kaip teigė pats, gyventi Bogotoje buvo nesaugu.
„Kartą iš manęs pavogė automobilį, pavežiojo po visą miestą, kol nusprendė, ar esu grobiamas, ar ne. Tada man buvo 16-17 metų. Ačiū Dievui, man nieko nenutiko“, – prisiminė laidos svečias.
O kaip nutiko, kad Jurgis, vienintelis savo šeimoje, tapo muzikantu? Vyro teigimu, muzika jam visada buvo prie širdies.
„Nuo septynerių metų supratau, kad man patinka matyti, kaip žmonės per muziką virsta kažkuo. Bet aš studijavau ne muziką, o politinius mokslus. Baigiau juos čia, Lietuvoje, vėliau įgavau verslo vadybos magistrantūros laipsnį. Pati muzikos aritmetika manęs nedomina, bet traukia tai, kaip su muzika galime kažką sukurti. Mes galime klausytis plokštelių, eiti į koncertus, bet realiai muzika yra tarp mūsų, net ir dabar kalbantis“, – įsitikinęs J. Didžiulis.
Atskleidė, kodėl iširo grupė „Inculto“
Turbūt nerastume Lietuvoje žmogaus, kuris nieko nebūtų girdėjęs apie grupę „Inculto“ – ją drąsiai galima vadinti legendine. Nors ji ne tik sukūrė daugybę skambių hitų, bet ir atstovavo Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, galiausiai muzikantai išsiskirstė.
„Buvo toks momentas, kai nebegrojome, nes visi pasiskolino pinigų, įsirengė butus, nusipirko šaldytuvus, mašinas, pasigimdė vaikus. Reikėjo groti ne tą muziką, kuri teka per venas ir sielą, o tą, kurios reikia. Tada aš jaučiau, kad tai, kas man brangiausia, tapo mano „kekše“.
Tada buvo klausimas, kodėl aš darydamas tai, ką noriu daryti, esu toks nelaimingas. Grupė su 12 žmonių, su visa komanda, šiaip jau yra sudėtingas dalykas. Vėliau bandžiau su buvusia žmona Erica Jennings daryti grupę, bet irgi buvo labai sudėtinga“, – pripažino pašnekovas.
Tuomet Jurgis nutarė, kad groti nebenori ir pradėjo dirbti Europos Sąjungos konsultantu bei Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje, kad atitoltų nuo visų buvusių reikalų.
„Tada „įlindau“ į veiklą, kurią darau dabar. Tai – grupių, komandų subūrimas per muziką. Gana gerai moka, keliauju po pasaulį, gaunu galimybę susipažinti su įdomiais žmonėmis. Man tai patinka“, – šyptelėjo jis.
Gyvenimą kuria Ibizoje
Nedaugelis žino, kad šiandien J. Didžiulis gyvenimą kuria Ibizoje. Vyro teigimu, kraustytis į šį kraštą jis nusprendė supratęs, kad jam reikia pakeisti aplinką.
„Vienas draugas pasiūlė atvykti į Ibizą. Aš labai nenorėjau, nes man tai asocijuojasi su narkotikais, diskotekomis, o man to nereikia. Bet draugas sakė, kad čia viskas kitaip, tad aš nuvykau. Paaiškėjo, kad čia yra tokia sena hipių bendruomenė. Žmonės mato diskotekas, bet ten yra daug žmonių, kurie turi susikūrę alternatyvų gyvenimą“, – atskleidė dainininkas.
Bent kartą per mėnesį Jurgis grįžta į Lietuvą – čia atvyksta su darbais, bet tuo pačiu pasimato ir su vaikais, apie kuriuos kalba pačiais gražiausiais žodžiais.
„Mano vaikai yra nuostabūs. Aš juos taip myliu, jie visi skirtingi, turi tiek daug talentų. Kaip tėtis jaučiu, kad norisi jiems visko duoti, bet kartais jie nenori visko priimti“, – atviravo jis.
Skyrybas vadina geriausiu sprendimu
2021-aisiais Lietuvą apskriejo netikėta žinia apie J. Didžiulio ir E. Jennings skyrybas. Pokalbio metu vyras prasitarė, kas lėmė šį sprendimą.
„Mes su Erica formaliai dar nesame išsiskyrę, bet tikrai nesame pora. Mes jau kurį laiką jautėme, kad skiriasi mūsų kryptys. Geriau nuoširdžiai suprasti, kad, jeigu tu ir tas žmogus būsite laimingesni eidami skirtingais keliais, tai geriau išsiskirti, negu dėl kažkokių priežasčių būti kartu.
Dabar esu laimingesnis. Tai buvo geriausias sprendimas man ir jai. Manau, kad labai gražu, jog tarp mūsų yra labai daug supratingumo“, – pasidžiaugė J. Didžiulis.
Paslaptingai užsiminęs, kad šiuo metu jo širdis „keičiasi“, Jurgis teigė dabar suprantantis, kad santykiai gali būti labai skirtingi:
„Ačiū Dievui, po to turėjau labai gražių santykių. Kartais turi pabūti su žmogumi, kad kažko išmoktum, pamatytum save, kitą ir nebūtinai turi sukurti šeimą. O man atėjo realizacija, kad gal nesu pasiruošęs rimtiems santykiams.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!