Farneso Bare, Anglijoje gyvenanti Vikki Black (23 m.) iš pradžių manė, kad sunkumus tualete jai sukėlė paprastas cistitas, tačiau iš tikrųjų ją pakirto labai retas šlapimą sulaikantis Faulerio sindromas, iš esmės pakeitęs moters, nuo 2014-ųjų spalio negalinčios nusišlapinti, gyvenimą.
„Tai apvertė mano gyvenimą aukštyn kojomis. Nuolat lankausi ligoninėje ir negaliu atlikti paprasčiausių kasdienių veiksmų“, - sakė Vikki.
Dar 2014-aisiais, aplinkos sveikatos inžinierei Vikki tapo sunku nusišlapinti. Per kelias dienas moters būklė dar labiau pablogėjo, be to, ištino jos pilvas.
„Atrodžiau lyg būčiau 5 mėnesius nėščia. Sunerimusi paskambinau tėčiui ir jis nuvežė mane į gydymo įstaigą. Mano šlapimo pūslė buvo pilna, norėjau į tualetą, tačiau to padaryti negalėjau“, - sakė ji.
Nuvykus į ligoninę, merginai skubiai įstatytas kateteris, iš jos organizmo pašalinęs 1200 ml šlapimo.
„Paprastai šlapimo pūslėje telpa 500 ml šlapimo, tad pašalintas kiekis pribloškė ne vieną gydytoją“, - teigė Vikki.
Mergina jautė palengvėjimą, o optimistė Vikki manė išgijusi. Deja, kitą rytą jos pilvas vėl ištino.
Dar labiau sunerimusi, ji grįžo į tą pačią ligoninę. Ten jai buvo įstatytas dar vienas kateteris. Mergina manė, jog su juo gyventi teks tik 3 mėnesius, tačiau jau praėjo 3 metai, o Vikki būklė nepasikeitė.
Diagnozę nustatė neįprasta procedūra
Maždaug po metų mergina perkelta į kitą ligoninę, kurioje jai atliktas urodinaminis tyrimas, kurio metu buvo įstatyti 2 maži kateteriai – vienas jos šlapimo pūslėje, o kitas – tiesiojoje žarnoje. Tuomet šlapimo pūslė pripildoma specialiu sūriu skysčiu, ir stebima ar pacientė patiria kokius nors neįprastus skausmus. Prisipildžius pūslei, gydytojai paprašo pašalinti šlapimą naudojantis kateteriais, taip rinkdami informaciją, kaip pūslės raumenys reguliuoja šlapimo tekėjimą.
Būtent po šios procedūros, 2015-aisiais metais pranešta, kad Vikki turi itin retą Faulerio sindromą. Pasak Centrinio Londono universiteto mokslininkų, šis sutrikimas dažniausiai atsiranda 20-40 metų operacijas patyrusioms moterims arba spontaniškai, kaip tai nutiko šiai merginai.
„Šis sindromas toks retas, kad lankantis pas gydytojus daugelis jų apie tai girdėjo ir vis dar girdi pirmą kartą“, - pasakojo mergina. „Tačiau ši liga žmogaus gyvenimui daro didžiulę įtaką. Dėl kateterio ne kartą turėjau inkstų infekcijas. Tikriausiai net 90 kartų ligoninėje atsidūriau būtent dėl jų. Praeitą savaitę gulėjau ligoninėje, nes man buvo nustatyta dar viena infekcija, leido antibiotikus.“
Šiuo metu Vikki tikisi, kad jai bus atlikta operacija, vadinama kryžkaulio nervo stimuliacija. Nors šią procedūrą apmoka Britanijos sveikatos priežiūros sistema, mergina, norėdama išvengti ilgų eilių, yra pasiryžusi kreiptis į privačiai dirbančius gydytojus.
Operacijos metu, mažais elektros impulsais stimuliuojami apatinėje nugaros dalyje esantys nervai, kontroliuojantys šlapimą.
„Tai paskutinė mano viltis. Esu pasiryžusi padaryti bet ką, kad tik vėl galėčiau naudotis tualetu“, - sakė ji.
Kaip teigė Centrinio Londono universiteto atstovai, Faulerio sindromas pirmą kartą aprašytas tik 1985-aisiais. Jo metu organizmo viduje yra sulaikomas šlapimas. Šis sindromas dažniausiai diagnozuojamas jaunoms moterims.
Šlapimo sulaikymas jaunoms moterims nustatomas gan retai, tačiau ši liga labai sekinanti. Problemą sukelia sutrikęs šlaplės sutraukiamasis raumuo, negalintis atsipalaiduoti ir leisti pratekėti šlapimui.