Nuo pat šeimos egzistavimo pradžios ji yra glaudžiai susijusi su valstybės valdymu, tačiau turi tik patariamąją galią. Kilminga šeima gyvena prabangiuose Drottingholmo rūmuose, tačiau, palyginus su kitais Europos karaliais ar karalienėmis, susilaukia mažiausiai dėmesio. Tai lėmė ir nuolatiniai vaikų – būsimų sostų paveldėtojų, santykių ir vakarėlių skandalai. Vis dėlto karalius Carlas Gustafas su žmona Silvija švedams ir visam pasauliui yra puikūs pavyzdžiai. Susipažinkite su šiais karaliais ir jų namais:
NUOTRAUKOS: Švedijos karališkoji šeima (32 nuotr.) +28 Karalius Carlas (nuotr. Vida Press) FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Švedijos karališkoji šeima
Karalienė Silvija
Silvija gimė 1943 m. gruodžio 23 d. Vokietijoje, Heidelberge. Tėvai – Waltheris ir Alice Sommerlathai.
Vasaros Olimpinių žaidynių metu, kurios vyko Vokietijoje 1972-iaisiais metais, Silvija sutiko princą Carlą Gustafą, kur, skelbia artimi šaltiniai, jie „labai greitai vienas kitą pamilo“. Čia garsaus vokiečių verslininko duktė dirbo vertėja.
Po metų Carlas Gustafas užėmė Švedijos karaliaus sostą, o po trejų metų paskelbė apie savo sužadėtuves. Karališkosios vestuvės vyko 1976-taisiais Stokholmo katedroje. Dieną prieš vestuves būsimiems sutuoktiniams buvo surengtas legendinės grupės „ABBA“ koncertas.
Silvija, tapusi karališkosios šeimos nare, pradėjo aktyviai dirbti su įvairiomis labdaros organizacijomis, iniciatyvomis. Itin didelį dėmesį Silvija skyrė vaikų globai ir priežiūrai, todėl 1999-aisiais įkūrė „Pasaulio vaikų“ fondą. Silvija taip pat gerbiama dėl savo nuoširdaus darbo stengiantis viešinti demencijos ir disleksijos problemas į viešumą.
Silvija ir jos vyras, karalius Carlas XVI Gustafas 1977-aisiais susilaukė pirmagimės princesės Victorios. Po kelių metų gimė princas Carlas Philipas, o 1982-aisiais. Prieš tris metus karalienė Silvija tapo močiute, kai jos dukra princesė Victoria pagimdė savo pirmagimę princesę Estelle.
Silvija 2011 m. tapo ilgiausiai valdanti karalienė Švedijoje.
Karalius Carlas XVI Gustafas
Gimė 1946 m. balandžio 30 d. Hagos pilyje, Uplande. Kilęs iš Bernadotų dinastijos. Tėvas Gustafas Adolfas, motina Sibilė, o Carlas buvo vienintelis jų sūnus. Tėvas žuvo aviakatastrofoje prie Kopenhagos 1947 m., o po trejų metų sūnus paskelbtas sosto įpėdiniu.
Baigė internatinę mokyklą netoli Stokholmo, pustrečių metų tarnavo kariuomenėje. Pagal karališkosios šeimos tradiciją Carlui reikėjo tarnauti sausumos pajėgose, kariniame jūrų laivyne ir karo aviacijoje.
Pagal 1975 m. konstituciją vykdo tik reprezentacines funkcijas, įtakos šalies politikai nedaro.
Įdomūs faktai apie karališkosios šeimos rūmus:
Pietų stalas Carlo XVI galerijoje yra 44,5 metrų ilgio.
Du kartus per metus personalas turi sutvarkyti 35 kilometrų ilgio gyvatvorę.
Karališkosios šeimos namuose yra daugiau nei 3 000 pjaustymo lentelių ir 9 tūkst. kėdžių.
Bernadotte bibliotekoje yra apie 100 tūkst. knygų. Rūmuose taip pat laikoma daugiau nei 500 tūkst. Bernadotte paveikslų kolekcija.
Buvo metas, kai rūmuose gyveno tikri liūtai. Vis dėlto Švedijos kariai šturmo į Prahą metu, 1648-taisiais, liūtus pardavė.
Atostogas šeimyna leidžia savo ištaigingoje vasaros rezidencijoje.