Prieš persikraustant į Jungtines Amerikos Valstijas, Nyakim Gatwech gyveno pabėgelių stovyklose Etiopijoje ir Kenijoje. Dėl prasidėjusio karo, merginos motina prieš daugelį metų pabėgo iš Sudano. „Ji turėjo išmokti gyventi viena, pradėti naują gyvenimą“, – apie savo motiną pasakojo žymus modelis.
Būdama 14-os Nyakim persikėlė į „svajonių šalį“ – taip ji įsivaizdavo gyvenimą JAV. „Prastos sąlygos, ant gulto praleistos naktys pabėgėlių stovyklose bei vandens ir maisto trūkumas – nuo to pabėgau, tačiau teko susidurti su kai kuo skaudžiau – patyčiomis“, – sakė N. Gatwech.
„Tavo oda per tamsi“, „Nusiprausk“, „Šypsokis, nes mes tavęs nematome tamsoje “ – tokiais užgauliojimais svaidėsi merginos bendraklasiai. Žiaurus vaikų elgesys merginą ne kartą pravirkdė: „Kai mokytoja kreipdavosi į mane, kas nors iš klasės sušukdavo: „Į ką Jūs kreipiatės? Mes nieko nematome!“, tada visa klasė pradėdavo juoktis, o aš – verkti“, – prisiminimais dalijosi mergina.
Ši, itin tamsaus gymio, mergina negalėdavo net ramiai apsipirkti: „Įeidavau į parduotuvę ir matydavau, kaip žmonės nustodavo kvėpuoti, o jų žvilgsniai sustingdavo ties manimi,“ – sakė Nyakim. Patyčios N. Gatwech paveikė taip, kad ji net buvo nusprendusi balinti savo odą, tačiau jos sesuo spėjo merginą atkalbėti nuo šios minties.
Prieš kelis mėnesius ji vėl susidūrė su patyčiomis – vienas „Uber“ kompanijos vairuotojų pasiteiravo merginos, ar ji sutiktų už 10 tūkstančių dolerių pasišviesinti savo odą, tačiau ji tik skardžiai nusijuokė. „Neigiama reakcija ar komentarai manęs nebeveikia taip, kaip veikė seniau, tačiau jie vis tiek mane skaudina“, – sakė N. Gatwech.
Modelis – pavyzdys, kaip išmokti mylėti save tokį, koks esi: „Jei meilė sau ir kalbėjimas apie tai padeda žmonėms, aš noriu jiems padėti“, – teigė Nyakim.