• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po specialioje grožio klinikoje atlikto cheminio veido šveitimo, moters smakras liko nusėtas ryškiai raudonais randais.

20

Po specialioje grožio klinikoje atlikto cheminio veido šveitimo, moters smakras liko nusėtas ryškiai raudonais randais.

REKLAMA

Mary Hope (42 m.) apsilankiusi Birmingame esančiame grožio salone patyrė beveik tą patį, ką tenka išgyventi rūgštimi apipiltoms aukoms. 4 vaikų mama, po nepavykusios procedūros, dėl kurios padarinių ji net 3 metus kentė įvairias patyčias, gavo 144 tūkst. eurų kompensaciją.

Siaubo ištikta moteris sakė nežinojusi, jog grožio salono darbuotojams dar nėra tekę darbuotis su „Obagi“ firmos cheminiu šveitikliu. Vietoj to, kad būtų pašalinti paauglystėje turėtų spuogų randai, ant smakro ir žandų atsirado dar didesni ir neišnykstantys sužalojimai. Mary, bendrauti ir linksmintis mieste mėgstanti mama, net 18 mėnesių, beveik 24 valandas per parą, turėjo dėvėti specialią plastikinę kompresinę kaukę, kuri bent truputį sumažintų randus. Viešumoje ji dažnai tapdavo patyčių objektu, tad retai išeidavo iš namų.

Kai sukaupusi drąsą ji nusprendė grįžti į darbą pradinėje mokykloje, Mary turėjo įtikinti savo šoko ištiktus mokinukus, kad šie jos nebijotų.

REKLAMA
REKLAMA

Po trijų metų nuo incidento pradžios, moteriai buvo išmokėta 144 tūkst. eurų kompensacija, tačiau ji privalėjo pažadėti, kad neatskleis taip neatsakingai pasielgusios grožio klinikos pavadinimo. Ši įmonė turi salonus visoje Jungtinėje Karalystėje ir visuose juose atliekama ta pati Mary veidą subjaurojusi procedūra. Nors pacientų, gulančių po peiliu, skaičius Britanijoje mažėja, tokios gan pigios procedūros, kaip cheminiai veido šveitimai, populiarėja vis labiau.

REKLAMA

Per pastaruosius 3 mėnesius, Jungtinėje Karalystėje net 91% padaugėjo cheminiu būdu atliekamų veido patempimo ar pakėlimo procedūrų. 2017-aisiais metais šias procedūras išpopuliarino jomis besinaudojančios Kim Kardashian ir Angelina Jolie.

Mary nori papasakoti, kiek žalos gali padaryti netinkamai atliktos cheminių šveitimų procedūros.

Norėjo panaikinti randus

Iš Birmingamo kilusi moteris teigė, jog veido nudegimai suteikė jai stiprybės įveikti krūties vėžį, o kompresinę kaukę ji pasiliko kaip prisiminimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, kad ne visos grožio klinikos ir salonai yra vienodi, tačiau kaskart pamačius to salono iškabą, man pasidaro negera“,- sakė Mary. „Manau, kad buvau panaudota kaip bandymų žiurkė. Apie procedūrą sužinojau iš reklamos televizijoje ir todėl nusprendžiau ją išbandyti. Tuo metu dar nežinojau, jog jie neturi jokios tokių cheminių veido šveitimų patirties. Nesusigundykite prabangia klinikos ar grožio salono išvaizda.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Keletui mano draugių buvo atliktos kosmetinės operacijos, pavyzdžiui, krūtinės korekcija, bet apie save buvau geros nuomonės ir tokio žingsnio žengti nesiryžau“, - tęsė moteris. „Kartais pagalvoju, ar ant veido atsiradę randai ir kartu su jais patirtas skausmas mane paruošė krūties vėžio diagnozei ir jo įveikimui?“

Mary pasakojo, kad išbandyti „Obagi Blue Peel“ cheminį veido šveitimą ji nusprendė tuomet, kai apie jį išgirdo televizijos laidoje „10 Years Younger“. Norėdama panaikinti paauglystėje turėtų spuogų randus, 2009-ųjų vasario mėnesį Mary kartu su mama užsiregistravo šiai procedūrai, kainavusiai maždaug 1340 eurų.

REKLAMA

Susipažinusi su chirurgu ir jo padėjėja, moteris jautėsi saugi. Ne kartą šią prabangią grožio kliniką matė televizijos reklamose ir įvairiose laidose. Ši procedūra apibūdinama kaip profesionalių savo srities specialistų atliekamas greitas cheminis veido šveitimas. Jo dėka, palaipsniui atkuriamas sveikos ir jaunesnės odos įvaizdis.

Vietoj to taip trokštamų rezultatų, Mary kentė skausmus. Ji manė, kad tai normalu, bet sugrįžusi namo ji pažvelgė į veidrodį ir pamatė, jog veidas tapo ryškiai raudonos spalvos ir ištino. Per kitas 48 valandas ant veido atsirado sunerimti privertę kraujuojantys pūliai. Deja, bet į grožio klinikos skubios pagalbos telefono skambučius savaitgalį niekas neatsiliepė. Prasidėjus naujai darbo savaitei, moters odos būklė truputį pagerėjo, tačiau po kelių dienų ji vis tiek nusprendė dar kartą apsilankyti klinikoje.

REKLAMA

Išrašius tam tikrų vaistų, moteris buvo išsiųsta namo. Kaip teigė Mary, per kelis sekančius mėnesius ant jos veido atsirado randai. Pateikusi nusiskundimą, ji buvo iškviesta į grožio klinikos susirinkimą. Pamatęs jos veidą, įmonės direktorius net apsiverkė. Paaiškėjo, kad nei chirurgas, nei jo padėjėja anksčiau nėra atlikę šios procedūros. Atsirado įtarimų, kad procedūros metu buvo panaudota per daug rūgšties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Supratusi, kad randai ant mano veido niekur nedings, po poros mėnesių dalyvavau susitikime su klinikos direktoriumi ir procedūrą atlikusiu gydytoju ir paklausiau, ką jie man siūlo daryti. Pamatęs mano veidą, direktorius net apsiašarojo“, - sakė Mary.

Išvaizda išgąsdino vaikus

Nieko nepešusi iš klinikos atstovų, pagalbos moteris nusprendė ieškoti kitur. Bet kokiu būdu norėdama bent kiek sumažinti paraudimus ir pačius randus, Mary galiausiai rado specialistą, kuris jai liepė 18 mėnesių nešioti specialią kompresinę kaukę, paspartinančią odos gijimą. Tačiau po procedūros likę randai paveikė moters psichologinę būseną ir ji susirgo depresija.

REKLAMA

Specialiems gydymams ji išleido daugiau nei 5500 eurų, tačiau nei antibiotikai, nei steroidai, nei raudonio mažinimas lazeriu nedavė naudos.

„Nubusdavau ryte ir negalėdavau pagalvoti, kad taip atrodydama turiu vaikščioti po miestą. Šveitimo palikti randai buvo tokie patys, kokius turi rūgštimi apipiltos aukos“, - sakė ji. „Esu vakarėlių mergina. Man patinka darytis šukuosenas, makiažą ir madingai rengtis. Nors ir gyvenau santuokoje bei turėjau vaikų, su draugėmis dažnai linksmindavomės, bet po šio įvykio net 4 metus niekur nebuvau išėjusi.“

REKLAMA

Situacija dar labiau pablogėjo, kai Mary su šeima lankėsi viename muziejuje. Ten sutikta grupelė vaikų, pamačiusi moters veidą, pradėjo šaukti.

Įžymybės, tokios kaip Kylie Jenner, prisipažino ne kartą savo išvaizdą patobulinusios tokiomis procedūromis. Būtent taip ir išaugo jų populiarumas. Tačiau dėl to verta sunerimti, nes, pasak Ashtono Collinso, tokios grožio procedūros dažnai neatitinka tam tikrų reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, lūpų implantai, kuriuos išpopuliarino ta pati Kylie Jenner, yra vis dažniau atliekama procedūra. Deja, augant jų paklausai, daugėja ir komplikacijų bei nepavykusių procedūrų kiekis. Kas savaitę sulaukiame 5-10 pacientų nusiskundimų, klausiančių, ką daryti toliau. Tokios grožio procedūros dažnai neatitinka paprasčiausių sveikatos reikalavimų, o jas atlikti gali bet kas, netgi ir tie kas nė karto to nėra darę“, - sakė kampanijos „Save Face Ltd“ atstovas Ashtonas Collinsas.

REKLAMA

Mary atveju, nesėkmingos procedūros pasekmės turi įtakos visiems jos gyvenimo aspektams.

Kaukė liko kaip prisiminimas

Padavusi į teismą jos išvaizdą subjaurojusią grožio kliniką, moteris gavo šešiaženklę kompensaciją.

„Jokia pinigų suma negali kompensuoti to, ką jai teko patirti“, - sakė Mary advokatas.

Be taip Mary nemėgtos plastikinės kaukės, moteris pasauliui pasirodyti išdrįso jos motinos laidotuvių dieną.

REKLAMA

„Už visą tą procedūrą sumokėjo mama. Paskutinį kartą kaukę dėvėjau motinos mirties dieną, tačiau nukritusi ant žemės ji sudužo“, - sakė ji.

Vietoj to, kad atsikratytų, Mary kaukę išsaugojo. Ji prisiekė, kad daugiau niekada gyvenime nebandys keisti savo išvaizdos ir to paties palinkėjo savo draugėms, mąstančioms apie cheminius šveitimus ar botokso injekcijas. Nors randai išliks visą gyvenimą ir varžys jos burnos judesius, ji jau išmoko juos paslėpti naudojant makiažą.

REKLAMA
REKLAMA

„Viskas gerai. Einu į miestą, bendrauju su žmonėmis, linksminuosi. Stengiuosi apie juos negalvoti“, - sakė ji.

Cheminio produkto „Obagi“ kūrėjai teigė, kad jį naudoti gali tik kvalifikuotos seselės, dantistai ar gydytojai, išklausę kursus ir gavę tam tikrą kvalifikaciją. Kompanijos vadovas Johnas Curranas sakė, kad šveitiklio spalvai yra panaudoti netgi specialūs dažai, nurodantys, kada nuo veido laikas pašalinti visą kaukę.

„Esame priblokšti ir reiškiame nuoširdžią užuojautą pacientei. Suprantame, kad bet kokios medicininės procedūros gali turėti šalutinių poveikių, tačiau „Obagi“ įmonei dar neteko susidurti su nuo mūsų produkto nukentėjusiais asmenimis. Patariame prieš atliekant procedūrą patiems pacientams įsitikinti, ar gydytojas turi sertifikatą, leidžiantį jį naudoti“, - sakė Johnas Curranas.

Garsių asmenų kosmetikos specialistė Nyla Raja, dirbanti „The Medispa“ grožio klinikoje, esančioje Vilmslou mieste, sakė: „Kadangi mūsų klinikoje taip pat naudojami „Obagi“ produktai, visi mūsų specialistai turi išklausyti tam tikrus kursus ir išmokti naudotis šios kompanijos priemonėmis bei kiek galima labiau užtikrinti pacientų saugumą. Šis atvejis tik įrodo, jog šioje industrijoje gausu problemų ir vis dažniau nėra laikomasi specialių reikalavimų.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų