„Emmy“, kurie laikomi „Oskarų“ atitikmeniu televizijoje, buvo išdalyti 67-ąjį kartą, o sekmadienio ceremonija buvo išskirtinė ne vienu pirmuoju kartu, įskaitant tuo, kad pirmąsyk šį prestižinį televizijos apdovanojimą pelnė juodaodė aktorė.
Viola Davis pasakė emocingą kalbą, tapusi pirmąja afroamerikiete, pelniusia geriausios dramos aktorės „Emmy“ apdovanojimą už savo darbą televizijos ABC seriale „Kaip išsukti nuo žmogžudystės“ (How to Get Away with Murder), kuriame jį įkūnija teisės profesorę, įsitraukusią į painų žmogžudystės sąmokslą.
HBO politinė satyra „Viceprezidentė“ (Veep) buvo pripažinta geriausiu komišku serialu, o interneto prekybos milžinės „Amazon“ juodoji komedija „Permatomas“ (Transparent), pasakojanti apie žydų šeimą iš Los Andželo, kurios tėvas prisipažįsta esąs translytis, pelnė kelis apdovanojimus, kurie tapo reikšmingu proveržiu srautinei televizijai.
Saga apie karališkąją nesantaiką „Sostų karai“ buvo pagrindinė laimėtoja sekmadienio ceremonijoje, per kurią susišlavė net 12 apdovanojimų. Kiek mažiau - aštuoni - „Emmy“ atiteko HBO mini serialui „Olive Kitteridge“ su Billu Murray (Bilu Miurėjumi), pasakojančiam apie porą, susidūrusią su santuokos problemomis.
„Sostų karai“ - viduramžių maginės fantastikos serialas, kuriame apstu kraujo, sekso ir išdavysčių, jau anksčiau yra pelnęs daugybę „Emmy“, tačiau iki šiol jis nebuvo gavęs pagrindinio apdovanojimo.
„Ačiū dar kartą, HBO, už tikėjimą drakonais“, - sakė vienas iš serialo kūrėjų Davidas Benioffas.
Tačiau daugiausia dėmesio apdovanojimų vakarą vis dėlto sulaukė J.Hammas ir V.Davis.
44 metų J.Hammas, kuriam Dono Dreiperio vaidmuo retro stiliaus „Reklamos vilkuose“ tapo proveržiu jo karjeroje, pagaliau pelnė aukščiausią - geriausio dramos aktoriaus - apdovanojimą, kuriam buvo nominuotas net aštuonis kartus.
„Tai neįtikėtina ir nerealu asmeniškai stovėti šioje scenoje“, - sakė J.Hammas, kuris scenoje buvo sutiktas publikos audringomis ovacijomis.
V.Davis sekmadienio ceremonija taip pat tapo išskirtiniu momentu jos karjeroje.
„Noriu jums kai ką pasakyti, - kreipėsi aktorė į publiką, kuri jai garsiai plojo. - Vienintelis dalykas, skiriantis tamsiaodes moteris nuo kitų žmonių, yra galimybė“.
Ji padėkojo serialo kūrėjui Peteriui Nowalkui, vykdomajai prodiuserei Shonda Rhimes (Šondai Raims) bei kitiems kolegoms, kuriuos pavadino „žmonėmis, iš naujo apibrėžusiais, ką reiškia būti gražia, seksualia, būti moterimi lydere, būti juodaode“.