Giedrius Šarkauskas, kolekcija: „Cylinder“ („Cilindras“)
Giedrius Šarkauskas žinomas kaip dizaineris, jau antrą dešimtmetį kuriantis kolekcijas išskirtinai tik iš natūralaus lino. Šį tradicinį, iš lietuvių tautodailės atėjusį audinį G. Šarkauskas sugebėjo įvesti į šiuolaikinio drabužių dizaino kontekstą. Būtent tai išskiria dizainerį lietuviškos mados arenoje, žadina užsienio mados agentų smalsumą ir lemia sėkmę Amerikos, Japonijos bei Europos mados rinkoje.
Savo kolekciją dizaineris apibūdina taip: „Neįtikėtina, absurdiška mada. Rokoko kostiumo revoliucija: vyriška ir moteriška susipina į androginišką laisvumą, atsainumą, nepriklausomybę. Kolekcijos raktiniai žodžiai: anglies, asteroidų, debesų gama derinama su ryškiais akcentais. Kolekciją sudaro 10 modelių vyrams ir 10 modelių moterims.“
Lina Gudanavičiūtė, kolekcija: „Sluoksniai“
Dizainerė Lina Gudanavičiūtė „Mados infekcijoje“ šiemet dalyvauja jau ketvirtą kartą. Dizainerė renginio metu pristatė 18 moterims skirtų modelių.
„Kolekcijos temą padiktavo žiemą itin aktualus drabužių sluoksniavimas. Kolekcijai sukurti dizainerė naudoja paltinius audinius. Dominuoja juoda, tamsiai pilka, šalta raudona, prislopinta balta spalva. Kolekcijos nuotaika – dramatiška išlikimo žiema“, – apie kolekciją kalbėjo dizainerė.
„Balagans“, kolekcija: „Alles geht in die Hose!“ („Viskas keliauja į kelnes“)
„Balagans“ – tai dizaineriai iš Vokietijos Tanja Schmidt ir Philipas Rudzinskis, kartu dirbantys nuo 2011 metų. Į „Mados infekciją“ duetas pateko laimėję jaunųjų dizainerių konkursą „Injekcija“.
Renginyje duetas pristatė eksperimentinę džinsų kolekciją vyrams, inspiruotą gatvės muzikantų. „Šios kolekcijos pagrindas – įvairiais būdais „kankinami“ džinsiniai audiniai. Jie plaunami skalbimo mašinomis, apdirbami cheminiais skysčiais, deginami lazeriais. Taip sukuriami unikalūs modeliai, kurių kiekvienas gali papasakoti savo išskirtinę istoriją“, - pasakojo dizaineriai.
Eglė Žiemytė D.EFECT
Eglė Žiemytė su prekės ženklo D.EFECT kolekcijomis nebe pirmus metus dalyvauja tarptautiniuose renginiuose ir parodose Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje.
Dizainerės kolekcija, pasąmonėje įkvėpta paukščių siluetų ir „paukštukiško“ tipažo (pakumpimas, laibos kojos), derinama su minimalistinėmis, architektūriškomis formomis, šiek tiek sintetiniu įvaizdžiu. Dizainerei mėgstamas vaizdinys „pankės-zylės išėjo į miestą“ nėra akivaizdžiai perkeltas į drabužius: tai tik tam tikros asociacijos, nuotaika, kuri jai siejasi su aksesuarais, drabužių siluetais, avalyne.
Asger Juel Larsen
Danijos dizainerio Asger Juel Larsen braiže akivaizdi Londono subkultūrų, gotiškos, industrinės ir androgeniškos estetikos įtaka. Drabužiams dizaineris naudoja blizgią odą, pasitelkia militaristines detales. A. J. Larsen kolekcijų nuotaika kupina erotizmo ir postapokaliptinės romantikos. Dizainerio gotas nesibodi įvairovės skolintis tiek iš praeities meno pasaulio, tiek iš sci-fi ateities svajų.
KRISTAR DESIGN by Kristina Vikøren , kolekcija: „Bekk“, 2014 m. pavasaris-vasara
Norvegijoje su šeima gyvenanti dizainerė Kristina Vikøren kuria tiek moteriškus, tiek vyriškus, tiek vaikiškus drabužius. Įvairaus amžiaus jos stiliaus gerbėjai dizainerės kolekcijose randa ir prêt-à-porter, ir kasdieniam nešiojimui skirtų drabužių.
„Išvertus iš norvegų kalbos bekk reiškia upės gimimo vietą, čiurkšlę. Naujosios kolekcijos spalvos žemiškos, dominuoja melsvi tonai, gelsvi atspalviai, akcentinių spalvų blyksniai. Formos – paprastos, aiškios. Medžiagiškumas – lengvas, elastingas, iškilus“, - pasakojo dizainerė.
Andrey Bartenev
Rusijos menininką „The Guardian“ Andrey Bartenev titulavo kičo karaliumi, kurio ekscentriška avangardinė kūryba lyginama su Damien Hirst stiliumi.
Prieš festivalį garsusis Rusijos performanso menininkas, dizaineris Andrey Bartenev surengė kūrybines dirbtuves kartu su Vilniaus dailės akademijos studentais. Ant „Mados infekcijos“ podiumo festivalio gerbėjai išvydo tai, ką dizaineris bus sukūręs kartu su studentais.