Šalies kino istorijoje gilų įspaudą („Moteris ir keturi jos vyrai“, 1983, „Amžinoji šviesa“, 1987, „Vilko dantų karoliai“, 1997, bei kt.) palikęs kūrėjas, pernai „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose gausiai įvertintas už „Miegančių drugelių tvirtovę“, į kursus kviečia ne visus.
„Kviečiu tuos, kurie į kino teatrą eina ne tik pailsėti, bet ir pamąstyti. Kaip yra pasakęs Šarūnas Bartas, eiti į kiną ilsėtis nėra prasmės“, – kalba beveik dvi dešimtis filmų sukūręs menininkas.
Antradienio vakarais kursų dalyvius A. Puipa žada įsileisti į savąją fokusininko virtuvę. Režisierius supažindins su laiko patikrinta aktorių atrankos technika, prisimins sėkmingus ir nesėkmingus bandymus su jais, svarstys aktorių įtaką tolimesnei filmo kūrimo sėkmei.
Nemenką dėmesį režisierius skirs filmo atmosferai – kodėl vienas filmas įtraukia ir prikausto prie kėdės, o kito seanso metu niekaip negali atsikratyti žiovulio? Kaip kuriama kino atmosfera, kuri dar ilgą laiką nepalieka ir po filmo? Kursų dalyviams A. Puipa nepagailės atskleisti kelių savo paslapčių.
Pastaruosiuose trijuose filmuose ekranizavęs lietuvių rašytojų kūrybą, kino režisierius gilinsis į filmus-ekranizacijas. Kuo jų kūrimas skiriasi nuo įprastų filmų ir ar klausimas „kas geriau – filmas ar knyga“ turi prasmę?
Neliks pamiršti A. Puipos vertinami bei branginami kino kūrėjai – autoriniu braižu garsėjantys Roy‘us Andersonas, Jim‘as Jarmush‘as, François Ozonas. (Pastarojo naujausias filmas „Provokuojantys užrašai“ šiuo metu rodomas kino teatruose.) Akylai jaunosios lietuvių kartos kūrybinius ieškojimus stebintis menininkas pristatys Linos Lužytės, Oksanos Burajos, Kristinos Buožytės naujausius filmus. Susidomėję paskaitų ciklu su A. Puipa kviečiami registruotis iki vasario 23 d. elektroniniu paštu [email protected]. Plačiau http://www.skalvija.lt/index.php/edukacija/kino_kursai/89