Vilniaus apygardos teismas šeštadienį į laisvę paleido 22 metų vilnietę, krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančią Violetą Iljinych, kuri buvo suimta dėl žinomos televizijos atlikėjos Berneen sumušimo. Be to, suimtoji įtariama nuskriaudusi dar vieną merginą.
V.Iljinych buvo apskundusi jai paskirtą suėmimą. Teismas skundą patenkino ir nusprendė, kad mergina buvo suimta nepagrįstai bei paleido ją teismo salėje.
Kadangi apygardos teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas, prokurorai įtariamajai skyrė tris kitas kardomąsias priemones.
Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas spaudai Aleksandras Juozapaitis BNS sakė, kad V.Iljinych paskirtas rašytinis pasižadėjimą neišvykti, dokumentų paėmimas ir įpareigojimas registruotis policijoje.
Mergina teigia, kad juodaodę mušė ne dėl rasistinių pažiūrų - tai buvo paprasčiausias kivirčas.
Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas kriminalinei policijai Kęstutis Tubis spaudos konferencijoje yra sakęs, kad suimtoji įtariama sausio 13 dieną viešoje vietoje, senamiestyje, nuskriaudusi lietuvę merginą. Tyrimą dėl šio įvykio atlieka Vilniaus miesto 3-asis policijos komisariatas.
Įtariamajai buvo pareikšti įtarimai dėl smūgio sudavimo viešoje vietoje. Buvo paskirta ir kardomoji priemonė - registravimasis policijoje. Merginai vėl nusikaltus, teismas paskyrė griežtesnę kardomąją priemonę - suėmimą.
Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius BNS yra sakęs, kad negalįs paneigti, jog sulaikyta vilnietė nedalyvavo garsiosiose skustagalvių eitynės sostinės centre kovo 11-ąją.
Berneen iškėlus incidentą į viešumą, Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę bei viešosios tvarkos pažeidimo.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.
Asmenys, įtariami įvykdę šį nusikaltimą, nustatyti vykdant operatyvines paieškos priemones. Pareigūnai teigia, kad jiems žinomi ir kiti incidente dalyvavę asmenys.
Įtariamiesiems gresia bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Susirūpinimą dėl Pietų Afrikos atvykusios ir sėkmingai Lietuvos televizijos projektuose dalyvavusios Berneen užpuolimo pareiškė Lietuvos policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, visuomenė ir politikai.
Pasak nukentėjusios atlikėjos, kai vieną vakarą ji su drauge ėjo pro šv.Onos bažnyčią, ją užgaulioti ėmė ten būriavęsi jaunuoliai.
,,Paprastai nekreipiu į tai dėmesio, nes žmonės dažnai kalba įvairius dalykus. Bet tada draugė apsisuko ir pamatė, kad jaunuoliai mus seka. Jų buvo keturi ar penki. Buvo daug žmonių, dar šviesu, manėme, kad jie seka ir nori pagąsdinti“, - spaudos konferencijoje yra pasakojusi dainininkė.
Merginos perėjo į kitą gatvės pusę, tačiau tuomet vienas iš jaunuolių, ant veido užsitraukęs šaliką, o ant galvos užsidėjęs gobtuvą, užbėgo joms už akių ir užtvėrė kelią.
Vaikinas buvo apsirengęs juoda striuke, vieną jos pusę esą puošė Lietuvos vėliava, kitoje buvo nacių simbolika.
,,Kiti jaunuoliai prirėmė mano draugę prie sienos, o jis neleido niekam praeiti. Tuomet pribėgo mergina ir ėmė mušti. Ji mušė į galvą, stengėsi pataikyti į veidą, bet man vis pavykdavo išsisukti. Aš turėjau rankoje stiklinį butelį, kurį ji bandė atimti. Tuomet ji atsitraukė ir ėmė užgaulioti, vadino ,,nigere“. Tuomet nusiėmė diržą ir mušė juo“, - pasakojo Berneen.
Merginas paleidę jaunuoliai kurį laiką dar sukiojosi kitoje gatvės pusėje, vėliau įlipo į autobusą ir nuvažiavo. Atvykusi policija, anot atlikėjos, jų jau neberado.
Nukentėjusi Berneen nuvyko į ligoninę, kur jai nustatyti galvos bei rankos sumušimai. Tačiau atlikėja iš pradžių pareiškimo policijai nerašė.
,,Nenorėjau viešumos, kad sužinotų spauda“, - teigė atlikėja.
Po šio incidento egzotiškos išvaizdos 22 metų gražuolė Berneen pranešė laikinai sustabdanti muzikinę veiklą ir laikinai buvo išvykusi iš Lietuvos.
Lietuviškai dainuojanti Berneen Lietuvoje išgarsėjo dalyvaudama įvairiuose TV projektuose.
Lietuvoje tautinės nesantaikos kurstymo atvejų kasmet vis daugėja. Policijos duomenimis, kurstančių pasisakymų internete: 2006 m. pradėta 17 ikiteisminiai tyrimų dėl viešų incidentų bei tautinę nesantaiką kurstančių pasisakymų internete, 2007 m. - 32. Šiemet pradėtas jau 21 toks tyrimas.