Tikėtina, kad „Eurovizijos“ dieną Maskvoje numatomo gėjų parado metu nebus išvengta smurto. Nuo Rusijos nacionalistų ir neonacių gali nukentėti, ne tik parado dalyviai, bet ir Maskvoje besisvečiuojantys „Eurovizijos“ fanai, rašo „The Guardian“.
„Fanatikų ir ekstremistų grupuotės slankios centrinėmis Maskvos gatvėmis, ieškodamos preteksto muštynėms. O Maskvos milicija nė piršto nepajudins, kad apgintų parado dalyvius“, - britų dienraščiui „The Guardian“ sakė „Slaviško gėjų parado“ organizatorius Nikolajus Aleksejevas.
Į klausimą, ar Britanijos „Eurovizijos“ gerbėjai šeštadienį turėtų atsisakyti kelionės į Maskvą, jis atsakė: „Kiekvienas tegul sprendžia pats. Tačiau saugiais jaustis jie negalės“.
Ne paslaptis, kad tarp „Eurovizijos“ gerbėjų, net ir Rusijoje, itin daug homoseksualistų. „Daugelis gėjų ir lesbiečių - „Eurovizijos“ fanai. Tai - labai „žydras“ renginys“, - pažymėjo Aleksejevas.
Kad yra gėjus atvirai pripažįsta ir šių metų Vokietijos atstovas „Eurovizijoje“ Oscaras Loya.
Paradoksalu, kad šį kartą seksualinių mažumų mėgstamas renginys vyks Maskvoje - šio miesto meras Jurijus Lužkovas garsėja savo homofobiškomis pažiūromis. Teoriškai pagal konstituciją Rusija turėtų suteikti galimybę rengti gėjų paradus, kaip ir kitus viešus renginius, tačiau praktikoje Lužkovas niekuomet neduoda leidimo šioms eitynėms, o pačius gėjus lygina su „masinio naikinimo ginklu“.
Rusijos nacionalistinės grupuotės ir ortodoksų bažnyčios atstovai pareiškė duosiantys atsaką bet kokioms gėjų manifestacijoms. „Mes neleisime vykti šioms šėtoniškoms eitynėms. Nenorime, kad Maskva taptų Sodoma“, - dienraščiui „The Guardian“ sakė Nikolajus Dovidenko, praėjusią savaitę Maskvoje prieš gėjus surengto piketo organizatorius.
Kaip teigia „Slaviško gėjų parado“ organizatorius Aleksejevas, Rusija vis dar yra viena netolerantiškiausių Europos šalių gėjų ir lesbiečių atžvilgiu, nors homoseksualizmas 1993 metais ir nustotas traktuoti kriminaliniu nusikaltimu. Šiuo metu Europos žmogaus teisių teismui pateikta nagrinėti 10 bylų prieš šią šalį. Diskriminacija ir išpuoliai prieš gėjus Rusijoje – dažnas reiškinys, teigia Aleksejevas.
Su netolerancija dažnai tenka susidurti ir žymiam Rusijos dainininkui Borisui Moisejevui, kuris neslepia savo netradicinės seksualinės orientacijos. Jo koncertai dažnai atšaukiami. Prieš vieną Moisejevo pasirodymą vienuolis protestuodamas atsigulė prie įėjimo į salę, norėdamas neįleisti žiūrovų. Sausio mėnesį buvo paskelbta, kad Moisejevas iškėlė savo kandidatūrą dėl atstovavimo Rusijai 2009-ųjų „Eurovizijos“ konkurse, tačiau vėliau ši teisė buvo perleista dainininkei Anastasijai Prichodko.