Muzikantai ilgą laiką planavo turą, kurio metu žmonėms dovanos vienos garsiausių Lietuvos grupių dainas. Pasiruošimo džiaugsmą apkartino pasirodę kaltinimai, neva „Hiperbolė Tribute Band“ bando pasisavinti „Hiperbolės“ kūrybą, apgaudinėja klausytoją klaidindami, kad būtent jie yra tikrieji grupės nariai.
Nori dovanoti geras emocijas
„Jaunystėje buvome „Hiperbolės“ gerbėjai ir atlikti šias visiems lietuviams puikiai pažįstamas dainas mums yra didelė garbė. Koncertuose mes dovanojame žmonėms geras emocijas. Daugelis iš jų skambant „Hiperbolės“ dainoms prisimena jaunystę, gražiausius išgyvenimus, dar kartą patiria teigiamas emocijas. Atsiranda ir tokių, kurie braukia jaudulio ašaras“, – teigia „Hiperbolė Tribute Band“ nariai.
„Tribute“ populiaru visame pasaulyje
Muzikantai stebisi, kodėl prieš beveik 20 metų išsiskirsčiusios „Hiperbolės“ narius taip supykdė „tribute“ egzistavimas. Juk pasaulyje yra labai populiaru perdainuoti ryškiausių muzikos atlikėjų, grupių dainas. JAV atsiradęs „tribute“ žanras itin plačiai paplito pasaulyje, ypač Europoje. Vyksta tarptautiniai „tribute“ festivaliai, kuriu nugalėtojais tampa tie, kas labiausiai panašūs į originalą. Tokie kolektyvai gastroliuoja po visą pasaulį ir surenka pilnas arenas klausytojų. Be to, žodis „tribute” reiškia „padėka”.
„Lietuvoje vyksta daugybė renginių, kurių metų gali pasiklausyti jau neegzistuojančios grupės ar atlikėjo dainų. Dainininkai, skambant gyvai grojamai muzikai, atlieka ne tik lietuviškų, bet ir užsienio grupių dainas. Nieko nestebina Whitney Houston, Beyonce, Adele, ABBA, „Boney M.“ muzikos projektai. Susirinkę klausytojai gali išgirsti savo mėgstamo atlikėjo dainas.
Keista, kad atlikdami grupės „Hiperbolė“ dainas, buvome išvadinti vagimis, apsišaukėliais, mėgdžiotojais. Šie palyginimai šioje situacijoje tikrai netinka. Mes tiesiog perdainuojame „Hiperbolė“ dainas ir niekur neteigiame, kad tos dainos yra mūsų kūryba. Be to, už jas sumokame asociacijai LATGA. Mus į priekį veda vienas tikslas – noras, kad grupės dainos ir toliau gyventų bei skambėtų žmonėms“, – sako „Hiperbolė Tribute Band“ vokalistas Anatolijus Kapustinas.
Pyktis nenori
Kartu su žodžiu „Tribute“ naudoti grupės pavadinimą yra pasaulyje priimtina norma. Todėl prieš penkerius pasivadinę „Hiperbolė Tribute Band“ negalvojo, kad supykdys grupės senbuvius. A. Kapustinas teigia, kad nenori pyktis ir dabar, todėl mielai surastų kompromisą su buvusiais legendinės grupės nariais.
Lietuvoje atlikti „Hiperbolės“ dainas bandė ne vienas kolektyvas. Tačiau tik „Hiperbolė Tribute Band“ pavyksta surinkti didžiules sales žmonių. A. Kapustinas įsitikinęs, kad daugeliui iš jų trūksta profesionalumo. Muzikantai būna nepasiruošę techniškai, nerepetavę, neapgalvoję repertuaro.
„Internete skaičiau ir tokių komentarų, kad kito „Hiperbolės“ dainas dainuojančio muzikinio projekto nariai pasirodė scenoje išgėrę... Mes to niekada sau neleidžiame. Suprantu „Hiperbolės“ narių pyktį dėl tokio elgesio. Muzikantai, kurie atlieka „Hiperbolės“ dainas tik tam, kad užsidirbtų, teršia legendinės grupės vardą ir atminimą. Mes dvejus metus ruošėme šią programą. Prieš koncertus susitinkame repetuoti, įdedame ne tik daug širdies į šią veiklą, bet ir darbo“, – pasakoja A. Kapustinas.
Populiarūs ir tarp jaunimo
Įdomu ir tai, kad kolektyvas koncertuoja ne tik vyresniems grupės „Hiperbolė“ gerbėjams. „Hiperbolė Tribute Band“ itin dažnai pasirodo ir naktinių klubų scenoje, kur jų pasiklausyti susirenka daugybė jaunimo atstovų. Šis muzikos projektas itin populiarus užsienyje. Svetur gyvenantys lietuviai nepraleidžia progos pašėlti skambant puikiai pažįstamoms „Hiperbolės“ dainoms.
„Hiperbolė Tribute Band“ legendines dainas atliks skirtinguose Lietuvos miestuose. Spalio 20 d. muzikantai lankysis Klaipėdoje, „Žvejų rūmuose“, spalio 25 d. Kupiškio kultūros centre, spalio 26 d. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre, lapkričio 10 d. Kauno pramogų salėje „Renginių Oazė“, lapkričio 13 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose ir lapkričio 17 d. Vilniuje, Pramogų salėje „Vakaris“.
„Hiperbolė tribute band“ groja ir vokalo partijas atlieka Anatolijus Kapustinas, groja vienas geriausių Lietuvos gitaristų Vadimas Čuchoncevas, bosinės gitaros meistras Arūnas Sabukas, būgnus muša Marius Kunca, klavišinių, fleitos ir pritariančiojo vokalo partijas atlieka Simonas Kunca.