Savaime aišku, kad savo išvaizda turi rūpintis kiekvienas kultūringas žmogus. Reikalavimai padvigubėja, jei esi moteris ir tampa dešimt kartų didesni, jei tu žinomas politikas.
Kol JAV politikai, verslininkai ir visuomenės veikėjai ruošiasi prezidento rinkimams, įtakingi mados žinovai aštriu žvilgsniu ieško, ką būtų galima pakritikuoti.
Šį kartą taikinyje - kandidatė į prezidentes Hillary Clinton. Jau ne pirmą kartą buvusio šalies lyderio žmona sulaukia profesionalų kritikos.
Tai, kad reikia bijoti įtakingiausių mados žurnalų redaktorių, žino visi, kas yra viešumoje. Dar didesnės šlovės yra apsupta legendinė Anna Wintour - pagrindinė amerikiečių žurnalo „Vogue” redaktorė, apie kurios sunkų charakterį, aštrų protą ir liežuvį, o svarbiausia, neginčijamą įtaką žino visi, kurie matė filmą „Ir velnias dėvi Prada”.
Žinoma, kad dizainerės prototipas filme ne itin perdėtas, kadangi tam, kuris kažkuo jai neįtiko, būna labai nesaldu. Intriga padidėjo, kadangi paskutine Anna Wintour auka tapo Billo Clintono sutuoktinė Hillary, pretenduojanti į JAV prezidento postą.
A. Wintour, dėl kurios idealaus skonio ginčytis nepriimta, žiauriai sukritikavo žymios
amerikietės stilių savo laiške, kuris buvo išspausdintas paskutiniame žurnalo numeryje.
Šešiasdešimtmetė H. Clinton kaltinama tuo, kad jai trūksta moteriškumo, žavesio ir rafinuotumo. Vyriškas Hillary stilius tiesiog užmuša. „Nuomonė, kad šiuolaikinė moteris, norėdama, kad į ją būtų žiūrima rimtai, turi atrodyti kaip vyras, atvirai kalbant, slegia", rašo redaktorė.
Atkreipusi dėmesį į trūkumus, A. Wintour senatorei duoda ir keletą patarimų, kaip atrodyti patrauklesnei. Ji pataria Hillary rengtis moteriškiau ir madingiau, ypač, kai ji pasirodo viešumoje.
Beje, A. Wintour pastabos pasirodė labai panašios į tas, kurias prieš metus Hillary išsakė Donatella Versace, patarusi jai kostiumėlių kelnes pakeisti sijonais iki kelių ir suknelėmis. Donatella dar tuomet pažymėjo, jog Hilary „turi išnaudoti moteriškumą siekdama savo tikslų, o ne lygiuotis į vyrus”.
Matyt, kad dizainerės žodžiai, patekę į viso pasaulio žiniasklaidą, tuomet politikės nepasiekė arba tiesiog buvo ignoruoti. Tačiau veltui.