Pavasaris – tai metas, kai širdis atbunda, bet grožis, deja, neretai vis dar snaudžia po pilku žiemos debesiu. Oda praradusi spalvą, suvytusi, iškamuota nuovargio ir streso. Ją pažadinti ir atgaivinti padės intensyvesnė priežiūra ir, žinoma, veido kaukės.
Kad ir kokios efektyvios būtų pirktinės veido kaukės, vienu aspektu jos neginčytinai nusileidžia namuose pasigamintosioms: pastarosios yra šviežios, jas gaminant nenaudojami konservantai, taigi veikliosios medžiagos sparčiausiai ir efektyviausiai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius.
Naminių kosmetinių kaukių poveikis įvairus: vienos minkština, maitina, stangrina odą, kitos šalina riebalų perteklių ir blizgesį, trečios balina ir t.t. Daugelis jų turi ir gydomųjų savybių: šalina sudirgimą ir uždegimą, sutraukia poras, valo odą, maitina, drėkina, stimuliuoja.
Kaip tepti veido kaukę?
- Kaukė tepama pagal masažines veido linijas, kryptimi nuo veido vidurio link išorės, iš apačios į viršų. Paakių ir odos aplink lūpas veidui skirta kaukė neturėtų padengti – šioms sritims skirtos švelnesnės, lengvesnės priemonės.
- Kaukės efektyvumą padidina prieš tai padaryta garų vonelė arba karštas kompresas.
- Jei kaukės recepte nenurodyta kitaip, kaukė laikoma ant veido 20-30 minučių.
- Užtepus kaukę atsipalaiduokite. Veidas turėtų nejudėti.
- Nuplaukite kaukę lengvai, netrindama odos.
- Po kaukės odą nuvalykite losjonu ir patepkite jums tinkančiu kremu.
- Veido kaukę rekomenduojama daryti 1-2 kartus per savaitę.
Kaukės sausai ir normaliai odai
Trynių kaukė pleiskanojančiai, vystančiai odai
Prie 1 kiaušinio trynio pridėkite ½ arbatinio šaukštelio tamsaus (pvz. grikių) medaus, 3-4 lašus aliejaus ir 10 lašų citrinų sulčių. Mišinį išplakite iki putų, tada įberkite 1 a.š. avižinių miltų arba permaltų avižinių dribsnių. Kaukė ne tik valo ir maitina odą, bet ir reguliuoja drėgmės pusiausvyrą jos paviršiuje.
Maitinamoji, tonizuojamoji kaukė
1 kiaušinio trynį ištrinkite su 100 g grietinės, pridėkite smulkiais milteliais sutarkuotos citrinos žievelės. Palikite uždarame inde, kol visos sudėtinės dalys „susidraugaus“. Po 15 minučių į ją įpilkite 1 a.š. alyvuogių aliejaus ir gerai išmaišykite. Storu sluoksniu tepkite kaukę ant odos, laikykite, kol sudžius, tada nuplaukite atvėsintu petražolių nuoviru. Procedūra baigiama šaltu kompresu. Tokią kaukę rekomenduojama darytis kai staiga prireikia pašalinti nuovargio, nemigos požymius.
Maitinamoji ir drėkinamoji kaukė su medumi
Tinka smarkiai pleiskanoti linkusiai odai. Paimkite 100 g medaus, 2 tynius, 100 g aliejaus. Gerai ištrinkite, truputėlį pašildykite. Kaukė tepama keliais sluoksniais su 5-7 minučių pertraukėle tarp jų. Vėliau nuplaunama vatos gumulėliu, suvilgytu liepžiedžių nuoviru.
Varškės kaukė
Maitina, drėkina, balina odą. Ji gaminama iš varškės, alyvuogių aliejaus, pieno ir morkų sulčių. Paimkite visus komponentus lygiomis dalimis, gerai sumaišykite ir tepkite ant veido storu sluoksniu. Kaukė nuplaunama šiltu vandeniu, tada veidas nuvalomas ledo kubeliu.
Kaukės riebiai veido odai
Baltymų kaukė
Sutraukia poras, lygina raukšles, balina odą. 1 baltymą išplakite iki putų. Plakant toliau po truputį supilamas 1 a.š. citrinų sulčių. Gautas putas tepkite ant veido kosmetiniu šepetėliu. Kai kaukė pradės džiūti, užtepkite antrą sluoksnį. Prieš nuplaunant kaukė suvilgoma šiltu vandeniu, baigiama plauti vėsiu.
Tonizuojamoji medaus kaukė
1 kiaušinio baltymas, po 1 a.š. medaus, pieno ir citrinų sulčių. Pirmiausia suplakamas baltymas, tada įmaišomi kiti komponentai. Kad kaukė nebūtų per skysta, galima įberti avižinių dribsnių. Užtepta ir išdžiūvusi kaukė nuplaunama prieš tai uždėjus šiltą kompresą. Ją nuplovus veidas suvilgomas ramunėlių nuoviru.
Medaus ir kiaušinių kaukė
Maitina, drėkina, valo odą. Ji gaminama iš 2 kiaušinių baltymų, 30 g medaus, ½ a.š. migdolų arba persikų aliejaus, 2 a.š. permaltų avižinių dribsnių. Neišplaktus baltymus sumaišykite su medumi bei aliejumi kol gausite vienalytę masę, tada suberkite avižinius dribsnius ir dar kartą išmaišykite. Kaukę nuplaukite iš pradžių šiltu, paskui – vėsiu vandeniu.
Žolelių nuoviro kaukė
Valo odą, sutraukia poras, gerina kraujotaką. Gaminama iš ramunėlių, liepžiedžių, šeivamedžio uogų (lygiomis dalimis) nuoviro, medaus ir avižinių miltų. Paimkite 1 šaukštą žolelių mišinio, užplikykite 1 stikline vandens, pavirinkite 10 minučių ir nukoškite. Į šiltą mišinį įdėkite po ½ a.š. medaus ir avižinių miltų, kad gautųsi košelė. Kaukė tepama storu sluoksniu. Nuplaunama iš pradžių šiltu, po to – vėsiu vandeniu.
Drėkinamoji varškės ir medaus kaukė
Tonizuoja odą, sutraukia poras. 2 šaukštai varškės, ½ a.š. skysto medaus, 1 kiaušinis. Varškė ištrinama su medumi, įmušamas kiaušinis, viskas išmaišoma iki vienalytės masės. Kaukė nuplaunama šiltu vandeniu, tada veidas apšlakstomas šaltu arba pamasažuojamas leduku.
Kaukės įvairių tipų odai
Agurkų kaukė
Lygina odą, sutraukia poras, balina. Rekomenduojama vystančiai, pavargusiai odai, taip pat tiems, kas turi polinkį į seborėją ar išsiplėtusias poras po jaunatvinių spuogų gydymo. Nulupkite agurką ant žievelės palikdama daugiau minkštimo, jį keletui minučių įdėkite į šaldymo kamerą, o ištraukusi apdėkite jomis veidą.
Morkų kaukė
Puikiai tinka riebiai, spuoguotai odai, taip pat pablyškusiai, vystančiai. Didelę sultingą morką sutarkuokite. Jei ji labai sultinga – sumaišykite su trupučiu talko arba vaikiškos pudros. Paruošta košele tepkite veidą.
Žirnelių kaukė
Lygina ir gaivina odą, naikina riebios odos blizgesį. Saują virtų žirnelių (šviežių arba šaldytų) pertrinkite, įdėkite 2 šaukštus šviežios grietinėlės, viską išmaišykite, gauta košele ištepkite veidą ir kaklą.
Vitaminų kaukė iš varškės
Drėkina odą, lygina raukšles, stabdo naujų raukšlių formavimąsi. 1 šaukštą varškės sumaišykite su keletu lašų citrinų sulčių ir smulkiai supjaustyta apelsino skiltele. Viską gerai išmaišykite ir tepkite ant veido.
Bulvių kaukė
Akimirksniu nuima nuovargio žymes, lygina raukšles. Jums prireiks vienos didelės bulvės, išvirtos nedideliame pieno kiekyje. Išvirkite ją nedideliame kiekyje pieno, tame pačiame piene pertrinkite. Gautą skystą košelę atvėsinkite ir tepkite ant veido.