• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Lietuvos ponia“ tituluojama kaunietė, inžinierė Beta Rumšienė visai neseniai susidūrė su itin nemalonia situacija.  Susirgus jos augintiniui, egzotinei papūgai Žakui, moteris kreipėsi į veterinarijos kliniką, tačiau beteikiant jai pagalbą, paukštis mirė. „Patyriau labai didelį stresą, negalėjau miegoti. Akyse įstrigo tas baisus vaizdas“, – išgyvenimais dalijasi ji.

6

„Lietuvos ponia“ tituluojama kaunietė, inžinierė Beta Rumšienė visai neseniai susidūrė su itin nemalonia situacija.  Susirgus jos augintiniui, egzotinei papūgai Žakui, moteris kreipėsi į veterinarijos kliniką, tačiau beteikiant jai pagalbą, paukštis mirė. „Patyriau labai didelį stresą, negalėjau miegoti. Akyse įstrigo tas baisus vaizdas“, – išgyvenimais dalijasi ji.

REKLAMA

Egzotinę pilkąją papūgą Žako moteris laikė 20 metų. Ji tikina, kad per visus tuos metus augintis spėjo tapti ir šeimos nariu.

Pastaruoju metu paukščiui susirgus, B. Rumšienė pagalbos kreipėsi į veterinarijos kliniką „Siaurio Šnauceris“.

„Iš pradžių kreipiausi į veterinarą, kurį jau pažinojau. Sakiau, kad papūga tokia vangi, nusilpusi, nevalgo. Jis man patarė duoti augintiniui vaistų. Visgi Žako būklė nesikeitė, jis toliau nevalgė maisto. Internete nelabai daug informacijos apie egzotines papūgas, net nežinojau, ką ir daryti. Supratau, kad reikia jį vežti apžiūrai.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, paukščius transportuoti sunku – jie labai stresuoja, teko nusipirkti narvelį. Man jis kaip šeimos narys, tad buvo labai gaila žiūrėti, kaip kankinasi“, – teigė moteris.

REKLAMA

Anot pašnekovės, atvykus į kliniką papūgą apžiūrėjusi veterinarė pagyrė šios išvaizdą ir pasakė, kad jai atliks kraujo tyrimus.

„Šiek tiek nustebau, nes dar negirdėjau, kad kas nors atlikinėtų paukščiui kraujo tyrimus. Kai dūrė adatą, paukščiuką laikė asistentė, bet mačiau, kad ne itin profesionaliai. Papūga plazdėjo, kraujai į visas puses tiško. Bet pakentėjome.

Po 20 minučių atėjo su pozityviu atsakymu. Aptiko tik kalcio trūkumą, uždegimą. Bet pasakė, kad viską išgydys. Namuose pasakė su švirkštu įšvirkšti tabletes, nupirkti vaikiško maistelio. Grįžusi veterinarė pradėjo leisti kažkokį tirpalą. Prasidėjo baisus ir garsus paukštelio kvėpavimas, akys išvirto. Veterinarė pasakė, kad sunerimo dėl kvėpavimo, pasiėmė jį ir išėjo į kitą kambarį“, – kalbėjo kaunietė. 

REKLAMA
REKLAMA

Moters teigimu, po kelių minučių specialistė grįžo su blogomis naujienomis – papūgai sustojo širdis.

„Man pasidarė labai negera. Man pasakė pasiimti dėžutę su augintiniu ir susimokėti 65 eurus. Draugas negalėjo patikėti, kad mums prieš akis nužudė papūgą ir dar liepė susimokėti 65 eurus. Taip nesumokėjusi ir išėjau“, – pasakojo pašnekovė. 

Visgi tolesni veterinarijos klinikos veiksmai nemenkai suerzino moterį. B. Rumšienė dėl incidento kreipėsi ir į įstaigos vadovus, o paskui ir į policiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man perskambino vadovas ir pradėjo iškart rėkti, sakyti, kad aš išvažiavau nesusimokėjusi 65 eurų ir dar skambinėju. Piktinosi, kad atvežiau sergančią papūgą gydyti. Pradėjau ginčytis, kad prie mano akių leidžiant tirpalą ji numirė. Galiausiai numečiau ragelį ir gavau pranešimą, kad turiu susimokėti jau 95 eurus, kitaip praneš policijai.

Tada patys kreipėmės į policiją. Parašėme pretenziją dėl gyvūno mirties. Negavome jokio klinikos atsiprašymo, tik šoko jie ant manęs kaip žvėrys. Supratau, kad reikia viešinti tokią kliniką, kuri negali atsiprašyti padariusi klaidą“, – komentavo moteris. 

REKLAMA

Įmonė pateikė komentarą

Naujienų portalas tv3.lt dėl komentaro kreipėsi ir į veterinarijos klinikos „Siaurio Šnauceris“ atstovus. Pateikiame jų atsakymus. 

Gal galėtumėte pakomentuoti, kas nutiko atvežus papūgą? Kokios būklės ji buvo atvežta?

Klinikoje stebima: gyvūno vangumas, apsunkintas kvėpavimas, mieguistumas, papūga tupėjo susigūžusi, pašiaušusi plunksnas (kas nėra būdinga sveikoms papūgoms). Padėjus ant apžiūros stalo, papūga negalėjo net pastovėti, tupėjo prisilaikydama snapu į stalą. Papūgos būklė buvo įvardinta kaip kritinė, dėl išsekimo, išliesėjimo bei aukšto lygio dehidratacijos.

REKLAMA

Kokie tyrimai gyvūnui buvo atlikti?

Buvo atlikta išsami klinikė apžiūra: pamatuota kūno temperatūra, kraujo spaudimas, saturacija, pasvertas. Stetoskopu įvertintas širdies darbas bei kvėpavimo takų būklė. Palpacijos būdu įvertintas pilvo skausmingumas, kūno masės sudėjimas, gleivinių spalva bei dehidratacijos lygis.

Po pilno klinikinio ištyrimo, aptarus gyvūno būklę su šeimininke, buvo aptarti reikalingi tyrimai bei procedūros.

Buvo įvestas intraveninis kateteris į koją, paimtas kraujas tyrimams ir priimtas sprendimas suleisti medikamentus simptomatiškai pagerinti gyvūno būklę, kol lauks kraujo tyrimų atsakymų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Rumšienė teigė, kad augintinis nugaišo dėl atliktų procedūrų – ar jūsų vertinimu, taip ir buvo? 

Ponia Beta į mūsų kliniką kreipėsi, nes jos augintinis Žako veislės papūga, jau savaitę laiko vangus, prastai maitinasi, pastarosiomis dienomis visai nesimaitina, viduriuoja.

Tupi susigūžęs, eidamas svirduliuoja, prisilaiko snapeliu, nebenori skraidyti ar bendrauti. Manome, kad buvo gerokai uždelsta kreiptis pagalbos.

Paukščių šeimininkams dažnai būna minima PSAVA literatūroje pateikta statistika: kai šeimininkas pastebi, jog gyvūnas aiškiai serga, jau apie 70 proc. yra tikimybė, kad gyvūnas neišgyvens. O kol pasiekia veterinarijos gydytoją, tikimybė, kad jis išgyvens yra tik 10 proc. Manome, tai daug pasakantys skaičiai.

Visiems gyvūnams vaistų dozės yra parenkamos ir skaičiuojamos pagal jų svorį, bei esamą būklę, atsižvelgiant į rūšiai būdingus specifiškumus. 

kam tau ji reikalinga jus prie savu iprate i ruras varyt vienas kitam
Papūgos pasakojimas apie "nevalgančią" papūgą...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų