Kas galėjo numatyti, kad kai kurie garsai išnyks kaip ir pašto karvelis. Priklausomai nuo tavo amžiaus, tu, tavo vaikai ar proanūkiai žemiau pateiktus garsus galėjo girdėti tik filmuose. Aišku, išimčių gali būti.
1. Senoviniai telefonai
Galbūt tokius telefonus dar galima pamatyti kur nors atokiuose kaimuose. Jis yra gerai žinomas dėl specialaus telenono numerio rinkimo būdo. Naudojant tokį telefoną reikia sukti diską iki reikiamo skaičiaus, o tada sukamasis diskas grįžta į pradinę padėtį skleisdamas specifinį garsą. Tokį garsą galima rasti „iPhone“ telefonuose kaip skambėjimo toną.
2. Spausdinimo mašinėlė
Spausdinimo mašinėlė turi visa aibę unikalių garsų, klavišai traška, kai yra spaudžiamas tarpo mygtukas irgi pasigirsta unikalus garsas ir pasigirsta garsas kai tu priartėji prie lapo pakraščio. Tai reiškia, kad tu turi pakelti kairę ranką nuo klaviatūros ir perkelti grįžimo svirtį į pradinę padėtį. Šis veiksmas skleidžia unikalų garsą.
3. Kavavirė su sieteliu
Užverdus girdimas garų skleidžiamas garsas yra tikrai unikalus.
4. Senovinių fotoaparatų blykstė
Garsus tarsi sprogimo garsas, sukeliamas blykstės, kuri buvo įmontuota „Instamatic“ fotokamerose. Tokie garsai buvo įprasti XX amžiaus šešto dešimtmečio susiėjimuose. Tai buvo technologinė naujovė, kadangi nebereikėjo keisti blykstės lemputės po kiekvieno kadro.
5. Senovinio televizoriaus kanalų reguliavimo rankenėlės.
Kai seniau diktoriai teigdavo „ nelieskite tos rankenelės“ jie turėdavo omenyje kanalų reguliavimo rankenėles, kurios buvo ant televizorių. Standartiniai televizoriai turėjo nuo 2 iki 13 tokių rankelių ir tu turėjai juos spausti, jei norėjai surasti kanalą. Tai reiškė, kad pasigirsdavo nemažai garsų spaudinėjant kanalų reguliavimo rankenėles.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Tpp4FQuhLc8#at=43
6. Senovinis garsų įrašinėjimo įrenginys
Garsų įrašinėjimo prietaisai leido įrašinėti XX amžiuje penktame dešimtmetyje dainininkų albumus. Kiekvieno įrašymo metu pasigirsdavo švelnus pliaukštelėjimo garsas, kai jis susiliesdavo su patefonu, keletą spragtelėjimų, kol įrašas prisitaiko prie plokštelės ir garso. Ir tai dar ne visi garsai.
7. Degalinės skambutis
Kai visos degalinės turėjo aptarnavimą, tai yra aptarnaujantis personalas netgi įpildavo degalus, plona juoda pneumatinė žarna buvo įprastas dalykas ant degalinės grindinio. Kai automobilis užvažiuodavo ant jos garsus skambučio garsas pasigirsdavo degalinės pastate, perspėdamas personalą, kad atvyko naujas klientas.
Nuorodą, kur galite pasiklausyti tokio garso, apačioje
http://www.miltonsbells.com/#completemiltionkits
8. Televizijų stočių išsijungimas
Anksčiau, kai technologijos nebuvo taip išvystytos, televizijos stotys naktį kelioms valandoms išsijungdavo. Kiekvienoje stotyje skirdavosi atsisveikinimas su žiūrovais, bet po to, vietoje įprastos programos, būdavo girdimas nuolatinis garsas „pyp“.
9. Senovinis kasos aparatas
Senovinio kasos aparato mygtukai buvo gremėzdiški, tačiau (ne taip kaip šis pavaizduotas vaizdo įraše) jie galėjo dirbti taip pat greitai kaip ir šių dienų kasos aparatai.
10. Senovinis filmų projektorius
Viena iš klasės seniūno pareigų anksčiau būdavo valdyti filmų projektorius dienomis, kai būdavo žiūrima vaizdinė medžiaga. Pradžioje girdimi garsūs krumpliaračio garsai buvo neatsiejama tokių įrenginių dalis.
11. Sugedusi plokštelė
Atsimenate vaikystę, kai jūs kažko labai prašydavote mamos, o ji sakydavo, kad jūs skambate kaip sugedusi plokštelė. Tai būdavo aliuzija į patefono adatą,kuriai užstrigus, būdavo girdimas ta pati kelių natų melodija.