Padėkos žodžiai, gėlių jūra ir ašarų pakalnė lydėjo Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės vadovų atsisveikinimą su ilgamečiais darbuotojais. Nuo šių metų pradžios iki balandžio mėnesio darbo vietas turėjo palikti 27 darbuotojai. Ateityje laukia antrasis atleidimo bumas. Iš viso planuojama atsisveikinti su 43 darbuotojais. Visa tai – įsibėgėjusios sveikatos priežiūros reformos pasekmės.
Emocijos liejosi per kraštus
Kovo mėnesio paskutinę dieną atleidžiami darbuotojai buvo dar kartą susiėję pabūti kartu.
"Per 33 mano darbo metus dar niekada neteko susirinkti tokia proga. Tai atidarymas, tai jubiliejus – vis gražios progos būdavo. Deja, šįkart gyvenimo verčiami turime jus atleisti“, - darbuotojams su ašaromis akyse kalbėjo Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Alma Grikšienė.
Ji pastebėjo, kad būtent tie žmonės, kurie dabar yra atleidžiami, ligoninėje dirbo daug metų ir yra vieni iš geriausių.
"Tai ta karta, kuri dar sovietiniais metais buvo užgrūdinta ir niekada nesikratė darbo naštos. Nesu iš jų girdėjusiu tokių žodžių "nedarysiu“, "man nepriklauso“. O jaunoji karta dažniau reikalauja savo teisių nei atlieka pareigas“, - pastebėjo A. Grikšienė.
Ji dėkojo visiems susirinkusiems darbuotojams už ilgus nuoširdaus darbo metus ir ragino nepamiršti kolegų, užsukti ir pasipasakoti, kaip sekasi, kokie džiaugsmai, rūpesčiai slegia jų pečius. Ligoninės vadovai įteikė darbuotojams gėlių, po rėmelį su įamžintomis ligoninės nuotraukomis, taip pat negailėjo gražių žodžių.
Pavyzdžiui, Chirurgijos skyriaus vedėjas Rimantas Žiobakas, atsisveikindamas su operacinės vyr. slaugytoja Liuda Karbauskiene, sakė, jog ši buvo tarsi operacinės simbolis. Mat darbuotoja nuolat rūpinosi bendrais interesais, kolektyvu, tik po to pagalvodavo apie save. L. Karbauskienė atsidėkodama už bendrus darbo metus kolegoms įteikė po mažą angeliuką. Tądien emocijos liejosi per kraštus.
"Šiandien visoj ligoninėj tvyro įtampa, su skaudančia širdim čia atėjau“, - atvirai sakė vyriausioji gydytoja. Anot jos, pirmojo atleidimo bumo metu (iki balandžio mėnesio) daugiausia atleista tų darbuotojų, kurie yra pensinio amžiaus arba dirbo ligoninėje nepagrindinėse pareigose. Tačiau ateityje gali pasitaikyti daugiau skaudesnių atvejų, kai žmonės liks be jokių pajamų.
2,2 mln. Lt mažesnis finansavimas
A. Grikšienė informavo, kad finansavimas stacionarinėms paslaugoms, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 44 proc.
"Iš viso finansavimas sumažėjo 24,9 proc., t. y. 2,2 mln. Lt mažiau nei pernai“, - sakė pašnekovė.
Ji užsiminė, kad vis daugiau žmonių skambina į ligoninę ir teiraujasi, kokios paslaugos po sveikatos priežiūros reformos išliks. Tad priminė, kad nuo balandžio mėnesio vietoj buvusių trijų yra vienas Priėmimo-skubios pagalbos, reanimacijos ir dienos chirurgijos skyrius. Tai reiškia, kad nebeatliekamos apendicito, tulžies pūslės ir sudėtingesnės skubios operacijos.
Tačiau ir toliau bus daromos planinės operacijos, tik gulėjimo laikas ligoninėje apribotas 1-2 paromis, tad, jei pacientas norės likti ilgiau, teks susimokėti pačiam. Toliau bus operuojamos išvaržos, kojų venos, pašalinamos metalinės konstrukcijos, gėrybiniai augliai ir kt. Chirurgai taip pat gydys kasos uždegimus, inkstų akmenligės priepuolius, tulžies pūslės uždegimus ir kitas chirurginio pobūdžio ligas, kurioms nereikalingos operacijos.
A. Grikšienė akcentavo, kad gargždiškių kova su reforma nenuėjo perniek. Chirurgas dirbs visą parą ir švenčių dienomis, nors buvo planuota, kad jis būtų tik 8-17 val. darbo dienomis.
"Stengsimės visą parą išlaikyti ir gydytoją reanimatologą anesteziologą, lieka reanimacijos I-II paslaugos. Tai reiškia, kad atvežto žmogaus būklė reanimacijoje bus stabilizuojama, o po to, jei reikės, pacientas bus perkeltas į kitas gydymo įstaigas“, - dėstė ligoninės vyriausioji gydytoja.
Ji akcentavo, kad Vaikų, Vidaus ligų skyriai dirbs kaip dirbę, tik sumažės gydomų ligonių stacionare. Pašnekovė pasakojo, kad daugės gydytojų ambulatorinių konsultacijų (dirbs ausų, nosies, gerklės, akių, nervų, odos ligų gydytojai, taip pat kardiologas, urologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas ir kt.), taip pat bus labiau vystomos Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnybos paslaugos. Planuojama daugiau teikti ir mokamų paslaugų.