Kawah Ijen – vienas iš stratovulkanų grupės Rytų Javos saloje, turintis 200 metrų gylio aktyvų kraterį. Čia aptiksime ir didžiausią pasaulyje turkio spalvos ežerą, sklidiną sieros rūgšties.
Iš šio ežero kasama siera, o kalnakasiai, norėdami padidinti savo ir taip menkas pajamas, čia dirba ir naktį. Jiems nereikia jaudintis dėl tamsos mat visą vietovę čia apšviečia ryškiai mėlyna elektrinė šviesa. Kai saulė nusileidžia, iš kraterio gelmių pakyla klaiki kaitra. Aukštos temperatūros rūgštinis skystis, tekantis ežero pakraščiais, pavirsta į ryškiai mėlynas liepsnas, kylančias iki 5 metrų aukščio.
Čia dirbantys kalnakasiai dirba, galima sakyti, be jokių apsaugos priemonių. Jie stebi iš vulkano tekančią sierą, kai ši susikristalizuoja, kalnakasiai ją semia ir gabena krateriu žemyn. Už kilogramą sieros kristalų jie uždirba 680 rupijų (apie 5 JAV dolerio centus). Per vieną pamainą (12 valandų) čia dirbantysis gali prikasti 80-100 kilogramų šio gėrio. Kawah Ijen išgaunama siera – viena gryniausių Indonezijoje, naudojama maisto ir chemijos pramonėje.
Sunki čia dirbančių kalnakasių dalia apkartina grožėjimąsi įspūdingu vulkanu. Už menką atlygį dirbantieji čia praranda sveikatą ir netgi gyvybes. Jei kada nors nuspręstumėte aplankyti šią vietą, žinokite, kad tai nėra pati palankiausia vieta jūsų sveikatai. Iš vulkano kylančios dujos patenka tiesiai jums į plaučius sukeldamos kosulį – nori nenori imi ieškoti kuo prisidengti burną.