Penktojo dešimtmečio stilius
Kurdami dizaineriai sugrįžta į senuosiuos laikus bei sugrąžina tam tikras detales į moters spintos lentynas. Viena iš tokių detalių – galvos apdangalai. Ryšėdamos skareles, prieš keletą dešimtmečių aukštuomenės moterys atrodė kaip niekada romantiškos ir elegantiškos.
Naujosios Zelandijos stilistė Karen Walker prisipažįsta, kad jos drabužių ir aksesuarų kolekciją įkvėpė devintojo dešimtmečio mada: kolekcijos pristatymuose daugelio manekenių galvas puošė į turbaną susuktos skarelės. Toks stilius leido prisiminti XX amžiaus penktojo dešimtmečio JAV stiprios moters įvaizdį, įkūnytą plakate „Rosie the Riveter“ (Rouzė kniedytoja).
Šiandien taip surišta skara leidžia suvokti moterį kaip itin moterišką, bet kartu ir stiprią asmenybę. Nors anksčiau skaros buvo nešiojamos darbo sumetimais, kad plaukai nelįstų į akis, šiandien tai puikus būdas apsaugoti galvą nuo vėjo ir paslėpti plaukus, jei neturite pakankamai laiko pasidaryti šukuoseną.
Šeštojo ir septintojo dešimtmečių stilius
Nuo šeštojo dešimtemčio skarelės būdavo perlenkiamos perpus suformuojant trikampio formą ir surišant ją po smakru. Nors taip skaras šiandien ryši močiutės, esminis skirtumas tas, kad jūsų pasirinkta skarelė turi būti priderinta prie kitų garderobo detalių, o tinkamiausia medžiaga skarelei – grynas šilkas.
Septintojo dešimtmečio stiliumi surištos skaros kuo puikiausiai atrodytų su akiniais nuo saulės, bet lietingomis rudens dienomis pastarąjį aksesuarą galimą pakeisti prie skaros derančiomis apyrankėmis, rankine.
Dizainerė Vivienne Westwood savo kolekcijos „Red Label“ pristatymu Londono madų savaitėje jau buvo įrodžiusi, kad taip ant galvos ryšėdamos skaras moterys atrodys anaiptol ne senamadiškai, o subtiliai ir romantiškai.
Aštuntojo dešimtmečio pradžios stilius
Aštuntąjį dešimtmetį galima vadinti tikruoju mados atgimimu, kita vertus, tai buvo laikotarpis, kuris pasiskolindavo kai kuriuos motyvus iš ankstyvesnio mados periodo – ketvirtojo dešimtmečio.
Dizaineriai – brolis ir sesuo Nichalas su Christopher Kunzai – jųdviejų „Nicholas K“ kolekcijoje kaip tik ir perteikė šių dviejų periodų derinį. Jų 2012 metų rudens ir žiemos sezono drabužių bei aksesuarų kolekcijos pristatyme modeliai ryšėjo prie drabužių derančius šalikėlius ant galvos. Siekdami perteikti miestietišką, nesuvaržytos moters įvaizdį, dizaineriai siūlo rištis skarą netradiciniu būdu – ant šono surišant mazgą.
Savo ruožtu Hermes dizaineriai ir vėsiaisiais sezonais ragina nepamiršti ryškių audinių skarų, kurios bent iš dalies praskaidrins pilkas rudens dienas. Margos, ryškių spalvų šilkinės skaros atrodys ne tik stilingai bet ir prabangiai.
Etninis galvos raištis
Kai kurie dizaineriai, tokie kaip Kevorkas Kiledjianas, siūlo atsigręžti į etninių mažumų stilių, kuriuo pasekti, vis dėlto, išdrįstų anaiptol ne kiekviena. Afrikietėms, pristačiusioms dizainerio pavasario/vasaros 2012 metų kolekciją, buvo sukurtos unikalios šukuosenos, o kitų galvas puošė tikri iš skarelės susukti gumbai. Tiesa, toks skarelės ryšimo būdas labiau tinkamas trumpų plaukų savininkėms.
Turbanai
Dažniausiai išgirdę žodį „turbanas“, mes siejame jį su musulmoniškomis pažiūromis ir tikėjimu, bet kuo greičiau metai bėga į priekį, tuo dažniau turbanus galime išvysti ant didžiausių mados podiumų. Nors turbanų sugrįžimo metais laikomi 2011-ieji, ir juos jau spėjo pakeisti kiti galvos apdangalai, nesuklysite ir šį sezoną galvą apsijuosusios tokia stiliaus detale. Nors dauguma garsių dizainerių, tokių kaip Anna Sui, šį galvos aksesuarą labiau taikė pavasario/vasaros kolekcijose, priderindamos turbaną prie savo aprangos rudenį sukursite labai modernų įvaizdį.
Parengė Rasuolė Čepulinskaitė