39–ojo tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ rengėjai pabrėžia šio renginio amžių ir dydį bei žada per keturias dienas pakviesti į daugiau nei 40 renginių.
Gegužės 26–29 dienomis Vilniuje dundėsiančio festivalio programoje dalyvaus per 800 atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Laukiama svečių iš Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Korsikos, Latvijos, Senegalo, Švedijos, kuriuos sukvietė festivalį rengiantis Vilniaus etninės kultūros centras.
Festivalio dalyviai koncertuos Rotušės aikštėje ir Rotušės koncertų salėje, Šv. Kotrynos ir Visų Šventųjų bažnyčiose, klube „Propaganda“ ant Tauro kalno, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemuose, o sekmadienį – ir kituose Vilniaus kiemuose, skveruose, aikštėse.
Vienas iš šių metų akcentų – lietuvių genties archeologinio kostiumo kolekcijos pristatymas gegužės 27 dieną Rotušės aikštėje. Atkurtus 20–ties amžių senumo kostiumus demonstruos akademinis jaunimas, skambant Rugiaveidės ir kūrybinio folkloro grupės "Sedula" dainoms.
Pirmą kartą festivalyje net trimis renginiais bus pristatomos sutartinės, pripažintos UNESCO pasaulio kultūros šedevru. Vieną iš festivalio vakarų Vilniaus senamiesčio gatvelėmis bus galima eiti Sutartinių taku, klausantis vis kitos giedotojų grupės atliekamų sutartinių, o ir patys klausytojai galės pasijusti magiškojo sutartinių rato dalyviais, netgi pašokti sutartines.
Festivalyje bus tęsiami „Nakties muzikos“ ciklo projektai, vyks tradiciniai šokių vakarai, teminiai koncertai, vienas iš jų – „Tradicinės polifonijos perlai“, kuriame skambės gruzinų, latvių ir korsikiečių polifoninės dainos.
Lietuvių literatūros ir tautosakos institute bus rengiamas festivalio mokslinis seminaras „Asmenybė folkloro išsaugojimo ir sklaidos procese“, skirtas garsaus marcinkoniškio dainininko ir pasakotojo Juozo Averkos gimimo 100–mečiui.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus salėje veiks Arūno Baltėno fotografijų paroda „Gervėčių kraštas. Sekminės“, vakare „Lietuviai Baltarusijoje“ bus prisimintos 1970–2010 metų etnologų ekspedicijos į Gervėčius.
Festivalio savaitgalį Rotušės aikštėje šurmuliuos tradicinė tautodailininkų darbų mugė, koncertuos Vilniaus folkloro ansambliai ir svečių kolektyvai, bus rodomas festivalio kinas.
Dydžiu ir trukme unikalus folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ rengiamas kasmet nuo 1973 metų gegužės pabaigoje.