• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš televizijos serialo „Naisių vasara“ Lietuvai pažįstama Šiaulių rajono Naisių gyvenvietė savaitgalį virto pramogų meka. Įspūdingi renginiai buvo nemokami, tad žmonės iš visų pašalių plūdo nuo pat ankstaus šeštadienio ryto. Antrus metus čia surengtame festivalyje visai šeimai “Naisių vasara“ buvo galima mėgautis kultūringa aplinka ir blaivybe.

REKLAMA
REKLAMA

Įspūdžiai geri

Festivalis „Naisių vasara“ sutraukė tūkstančius smalsuolių iš visos Lietuvos. Inga, Mindaugas ir Matas Degimai iš Joniškio, pirmąkart atvykę į šventę, džiaugėsi įdomia programa. „Užsiėmimų bei renginių vaikams— daugybė, yra ką veikti mamos ir tėčiams: turtinga amatininkų mugė, įdomios futbolo rungtynės, puikūs atlikėjai — man labai patiko“,— sakė Inga Degimienė. „Alaus nepasigedome — vaišinomės gira, atsigaivinome skania arbata“,— moteris gyrė organizatorius, atsisakiusius prekiauti alkoholiniu.

REKLAMA

Audriaus ir Ilonos Valinskų šeima šventėje dalyvavo kartu su keturiomis atžalomis. Pirmąkart iš Panevėžio atvykusi šeimyna gyrė organizatorių išradingumą. „Apgalvota kiekviena smulkmena — nuo automobilių parkavimo iki lauko tualetų“,— „Šiaulių kraštui“ sakė Valinskai.

REKLAMA
REKLAMA

Šventės svečiai džiaugėsi, kad amatininkų mugėje buvo galima įsigyti tokių daiktų, kokių kitur negausi — senovinę svietamušę ar ąžuolinį duonkubilį, kuriame užraugtos duonos kvapas būna pats gardžiausias.

Festivalis šeimai

„Sužeistų neturime, išgėrusių irgi nesimato. Festivalis išskirtinis, nes skirtas šeimai“,— sakė renginio sumanytojas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis ypač dėkojo viduramžių mūšio inscenizacijos dalyviams — lietuviams ir baltarusiams bei festivalyje talkinusiems savanoriams.

„Manau, kad kitąmet bus dar daugiau žmonių nei šiemet, reikės ir aplinkinius laukus renginiais nusėti“,— žadėjo R. Karbauskis.

REKLAMA

Renginys vijo renginį

„Naisių vasaros“ teatras, baigiantis pirmąjį savo sezoną, vaikams, tėvams ir jų draugams pristatė premjerinį spektaklį — „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“, sukurtą pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos ir kriaušių“. Spektaklio režisierė — Vaida Kavaliauskaitė. Koncertavo „Tele bim bam“, mažuosius viliojo įvairūs atrakcionai, žaidimai, Lietuvos orintologai kvietė apžiūrėti didžiulį gandro lizdą.

REKLAMA

Anksčiau atvykusieji pamatė lietuviškosios žirgų veislės — žemaitukų — nacionalinės taurės varžybas, viduramžių šokius.

Gausiai susirinkusiai publikai koncertavęs Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ savo profesionalumu ir nuotaikingu repertuaru paliko ypač gerą įspūdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nukėlė į viduramžius

Vakarop festivalio dalyviams pristatyta didžiausia viduramžių mūšio inscenizacija Lietuvoje, skirta Saulės mūšio 750-ųjų metinėms. Inscenizacijoje dalyvavo apie 100 riterių, šaudė į stadiono aikštę įriedėjusios patrankos, žvengė Kunigaikščio žirgas, kaukšėjo kalavijai.

REKLAMA

Žiūrovai išvydo, kaip klastingi kalvijuočiai užpuolę sudegino taikų žemaičių kaimelį, o beginklius gyventojus paėmė nelaisvėn. Ginti Tėvynės stoję lietuvių būriai su kunigaikščiu priešakyje grobikus nugalėjo.

Viduramžių kovą stebėję žiūrovai jautėsi taip, tarsi patys būtų išgyvenę kalavijuočių antpuolį: akis graužė padegto kaimo dūmai, ugnies karštis tvokstelėjo į veidus, drioksėjo kurtinantys patrnkų šūviai. Inscenizaciją režisavo Raimundas Banionis.

REKLAMA

Vakare scenoje pasirodė atlikėjai: Kostas Smoriginas, Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Andrius Kulikauskas, Gintaras Šulinskas, Saša Song, Agnė Armoškaitė ir „Jazz Band“, grupės “Thundertale“ ir “Lemon Joy“.

Pirmoji festivalio diena baigėsi ugnies šou ir fejerverkais.

Sekmadienį koncertavo Naisių gitarų ansamblis „7 vėjai“, tarptautinio folkloro konkurso — festivalio “Saulės žiedas“ kolektyvų iš Nepalo, Rusijos ir Latvijos koncertas, vyko kiti renginiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų