Penkios šalys – Vokietija, Prancūzija, Italija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė – pusfinaliuose nedalyvauja, nes pagal konkurso taisykles iš karto patenka į finalą. Šiemet atrankoje į finalą nedalyvauja ir Ukraina, kuri pernai laimėjo konkursą.
Iš pusfinalių į „Eurovizijos“ finalą, kuris vyks šeštadienį, patenka po dešimt šalių atstovų.
Ketvirtadienio vakarą išgirdome 16 dalyvių pasirodymus. Nepamirštamą vakarą sukūrė: Danija, Armėnija, Rumunija, Estija, Belgija, Kipras, Islandija, Graikija, Lenkija, Slovėnija, Sakartvelas, San Marinas, Austrija , Albanija, Lietuva ir Australija.
Į „Eurovizijos“ dainų konkurso finalą iš antrojo pusfinalio pateko: Albanija, Kipras, Estija, Belgija, Austrija, Lietuva, Lenkija, Australija, Armėnija ir Slovėnija.
Į „Eurovizijos“ dainų konkurso finalą iš pirmojo pusfinalio pateko: Kroatija, Moldova, Šveicarija, Suomija, Čekija, Izraelis, Portugalija, Švedija, Serbija, Norvegija.
Nepaisant to, kad „Eurovizijoje“ politiniai pareiškimai draudžiami, vakar, antrajame pusfinalyje, konkurse nuskambėjo antikarinis šūkis. Dalyvis iš Rumunijos nusižengė taisyklėms ir nuo scenos šaukė savo mintis.
Taigi, dainininkas Theodor Andrei atliko dainą „D.G.T.“. Jis tapo jauniausiu Rumunijos atstovu Eurovizijoje, jam 18 metų.
Pasirodymui dainininkas pasirinko rožinį kostiumą – švarką ir kelnes. Savo išvaizdą jis papildė aukštomis rožinėmis kojinėmis ir kreminiais batais šiurkščiais padais. Savo dainoje jis dainavo apie meilę ir aistrą.
Savo numerio pabaigoje jis sušuko į mikrofoną: „Make love, not war“. Šis šūkis laikomas antikariniu, jį vienas pirmųjų įgarsino legendinės grupės „The Beatles“ vokalistas Johnas Lennonas.
Šūkį, kurį Theodor Andrei šaukė nuo scenos, galima išgirsti paskutinėmis pasirodymo sekundėmis. Fragmentas netgi pateko į vaizdo įrašą, kuris buvo paskelbtas oficialiame „Eurovizijos“ „YouTube“ kanale.