• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį Turine įvyko ilgai lauktas 66-ojo „Eurovizijos“ konkurso finalas. Šiais metais pergale džiaugiasi Ukraina. 

5

Šeštadienį Turine įvyko ilgai lauktas 66-ojo „Eurovizijos“ konkurso finalas. Šiais metais pergale džiaugiasi Ukraina. 

REKLAMA

„Eurovizijos“ finale Lietuvos atstovė Monika Liu užėmė 14-ąją vietą, o visus balsus ir ovacijas žiūrovai atidavė Ukrainos atstovams Kalush Orkestra. Grupė savo mintis apie pergalę išsakė spaudos konferencijoje. 

„Noriu padėkoti visiems iš visų šalių, kurie už mus balsavo. Mums ši pergalė labai svarbi ir mes visada prisiminsime jūsų balsus“, – padėkų negailėjo Kalush Orkestra narys Olehas Psiukas. Jis taip pat pridūrė, kad kiekviena pergalė Ukrainai dabar yra itin svarbi, pastarosiomis dienomis šalies kultūra, anot jo, yra puolama, o „Kalush Orchestra“ tikslas „Eurovizijoje“ buvo parodyti, jog ukrainietiška muzika yra gyva ir niekaip nepalaužaiama .

Karui prasidėjus kenčia ne tik žmonės, bet ir ukrainiečių kultūra. Grupės narys Olehas pabrėžia, kad karas tiesiog žudo kultūrą, tačiau per dainas ir meną galima skleisti žinutę, kad ji dar gyva. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mes galime žiūrėti ukrainietiškus filmus, klausytis muzikos. Mes bandome pridėti muzikoje liaudies elementų, kurie primintų apie Ukrainą. Žmonės dabar bando sunaikinti mūsų kultūrą, ir mes esame čia, kad visiems parodytume, jog mūsų kultūra yra gyva. Mūsų muzika yra gyva ir labai įdomi, ji turi kažką unikalaus. Tai itin svarbu. Mūsų šalyje yra labai daug talentingų žmonių, kurie gali toliau padėti skleisti žinią apie mūsų šalį“, – tikina vyras. 

REKLAMA

Olehas taip pat išsakė savo planus grįžus namo: „Po dviejų dienų būsiu Ukrainoje, ir nežinau, ką tiksliai darysiu. Tačiau kaip ir kiekvienas ukrainietis esu pasirengęs kovoti už savo šalį tiek, kiek reikės.“ 

Dainininkas parašė „Stefania“ dar prieš karą ir paskyrė jį savo motinai. Tačiau turint omenyje karą, daina įgauna visiškai naują prasmę, lyg pati „Stefania“ būtų visa šalis Ukraina. „Aš visada rasiu kelią namo, net jei visi keliai bus sunaikinti. Mano visa šeima yra Ukrainoje nesvarbu, kur esu aš. Noriu būti su jais, kad ir kas benutiktų“. 

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat Europai ir visam pasauliui siunčia svarbią žinutę. „Ukrainoje žmonės vargsta, jie blokuojami iš visų pusių negali išeiti iš „Azovstal“. Mums reikia, kad padėtumėte juos išlaisvinti. Visų pirma, reikia skleisti informaciją, kalbėti apie tai, tai labai svarbu. Čia tiek daug spaudos, jei apie tai parašytumėte, informaciją sklistų greičiau“, – sako jis. 

Primename, kad Ukrainos grupės „Kalush Orchestra“ nariai po pasirodymo nuo „Eurovizijos“ scenos kreipėsi į publiką su raginimu padėti išgelbėti Mariupolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors organizatoriai neleido kalbėti apie karą, tačiau ukrainiečiai kreipėsi į Europą.

„Išsaugokite Mariupolį, išsaugokite Azovstalą“, – sakė grupės nariai.

Tokį elgesį organizatoriai pasmerkė ir neleido jiems kalbėti per pertraukas. Vietoje Ukrainos pasirodymo pakartojimo, buvo rodomas Vokietijos atstovas.

Pasak „Telegram“, po jų pasirodymo išaugo „Azovstal“ paieškos rodikliai ir daugelis žmonių internete domėjosi, kas tai yra.

REKLAMA

„Eurovizijoje“ yra gana daug draudimų“, – sakė anksčiau Ukrainos grupės prodiuseris.

Pasak prodiuserio, Europos konkurse yra gana daug draudimų: „Iš pradžių mūsų numeris turėjo gana tvirtą ir aiškią išraišką apie karą Ukrainoje ir aiškią žinią. Bet mums tai buvo uždrausta, turint omenyje mūsų numerio politizavimą", – sakė grupės direktorius.

Tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija 2022“ Ukrainos atstovei „Kalush Orchestra“ buvo uždrausta rodyti numerį, turintį aiškią žinią apie karą Ukrainos šalyje.

REKLAMA

Ukrainos grupės „Kalush Orchestra“ nariai teigė, kad laimėdami konkursą Italijoje tikisi „pakelti nuotaiką“ kitiems ukrainiečiams. Jų įrašas „Stefania“, dainuojamas ukrainiečių kalba, sulieja repą su tradicine liaudies muzika ir yra duoklė lyderio Oleho Psiuko motinai.

Po Rusijos invazijos lažybų agentai Ukrainą skelbia aiškiu konkurso, kuris paprastai pritraukia beveik 200 milijonų televizijos žiūrovų, favoritu.

„Šiomis dienomis Ukrainai labai svarbi bet kokia pergalė bet kokiu aspektu, todėl laimėjimas „Eurovizijoje“, be abejo, pakeltų daugybės ukrainiečių nuotaiką, nors šiomis dienomis neturime daug gerų naujienų“, – sakė Psiukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau grupė labai stengėsi pabrėžti, kad jų sėkmė nėra tik solidarumo išraiška. „Dar prieš karą pagal lažybų agentūras buvome penktoje pozicijoje, – sakė jie praėjusią savaitę surengtoje spaudos konferencijoje, – tai reiškia, kad ši ukrainietiška daina jau patiko europiečiams“.

Jų daina „Stefania“ buvo parašyta pagerbiant Psiuko motiną, tačiau jausmingi žodžiai, tokie kaip „Aš visada eisiu pas tave sulaužytais keliais“, buvo iš naujo interpretuojami kaip mitingo šauksmas. Kalbėdamas po pusfinalio, Psiukas padėkojo visiems balsavusiems ir sakė, kad „Kalush Orchestra“ buvo „visiškai susitelkę“ į finalą, „nes esame čia tam, kad parodytume, jog Ukrainos kultūra gyva“.

REKLAMA

Tuo tarpu Rusijai buvo uždrausta dalyvauti šių metų konkurse, o organizatoriai teigia, kad šalies dalyvavimas gali „pabloginti konkurso reputaciją“.

12-uoju numeriu su trenksmu į sceną žengė ukrainiečių atstovai. Jie pateko į „Eurovizijos“ dainų konkurso finalą ir įtvirtino savo, kaip favoritų laimėti konkursą, poziciją. Publika juos pasitiko kurtinančiais plojimais ir didelėmis ovacijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų