• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Televizijos apdovanojimų „Emmy“ įteikimo ceremonijoje sekmadienį geriausiu televizijos draminiu serialu buvo pripažintas ir visų laikų rekordą pasiekė istorinis epas „Šiogūnas“ (Shogun).

Televizijos apdovanojimų „Emmy“ įteikimo ceremonijoje sekmadienį geriausiu televizijos draminiu serialu buvo pripažintas ir visų laikų rekordą pasiekė istorinis epas „Šiogūnas“ (Shogun).

REKLAMA

Iškilmingoje ceremonijoje Los Andžele serialai  „Gudrybės“ (Hacks) ir „Elniukas“ (Baby Reindeer) taip pat pelnė apdovanojimų. 

Serialas „Šogūnas“ apie kariaujančias dinastijas feodalinėje Japonijoje gavo net 18 statulėlių ir tapo pirmuoju serialu ne anglų kalba, pelniusiu geriausios dramos apdovanojimą. 

Ankstesnis visų laikų televizijos rekordas buvo 13 „Emmy“. 

„Tai buvo „Rytai susitinka su Vakarais“ svajonių projektas“, – sakė pagrindinė serialo žvaigždė Hiroyuki Sanada, tapęs pirmuoju japonų aktoriumi, laimėjusiu „Emmy“.

Po kelių minučių į „Emmy“ apdovanojimų sceną įžengė Anna Sawai, laimėjusi geriausios aktorės apdovanojimą.

„Šiogūno“ aktoriai ir prodiuseriai ant scenos grįžo dar sykį, atsiimti apdovanojimo už geriausią dramą. 

REKLAMA
REKLAMA

Draminis serialas „Šiogūnas“, adaptuotas pagal Jameso Clavello istorinį romaną, buvo nominuotas 25 „Emmy“ apdovanojimams.

Šis serialas, kurį prodiusuoja „Disney“ priklausantis FX kanalas, yra nufilmuotas Kanadoje, jame vaidina daugiausia japonų aktoriai, o dialogai yra subtitruojami. 

REKLAMA

Apdovanojimų vedėjas Justinas Marksas padėkojo prodiuseriams už tai, kad jie užsakė „labai brangų, subtitruotą, istorinį kūrinį apie Japoniją, kurio pagrindinė kulminacija sukasi apie poezijos konkursą“.

„Šiogūnas“ yra serialas apie vertimą – ne apie tai, kas prarandama, o apie tai, kas atrandama, kai susirinkimai vyksta dviem kalbomis ir kai išmokstama nevaikščioti ant tatamių (kilimėlių) su darbiniais batais“, – sakė jis.

„Šiogūnas“ taip pat laimėjo „Emmy“ už geriausią draminio serialo režisūrą, be to, praėjusį savaitgalį atskiroje iškilmingoje ceremonijoje laimėjo 14 apdovanojimų ne tokiose svarbiose kategorijose.

REKLAMA
REKLAMA

2008 metais 13 „Emmy“ gavo miniserialas „Džonas Adamsas“ (John Adams). „Sostų karams“ (Game of Thrones) priklauso dramų rekordas – 12 apdovanojimų.

Vakaro staigmena – „Gudrybės“

76-oji „Emmy“ apdovanojimų ceremonija buvo antra 2024 metais, nes pernai įvykti turėjusi ceremonija dėl Holivudo streikų buvo nukelta į sausio mėnesį.

Didžiausia vakaro staigmena – serialas „Gudrybės“, kuriam atiteko geriausios komedijos apdovanojimas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Serialas, kuriame aktorė Jean Smart vaidina komikę, nuolat konfliktuojančia su savo jauna asistente, pranoko ankstesnį nugalėtoją ir vieną iš favoritų „Lokį“ (The Bear). 

J. Smart, trečią kartą už šį vaidmenį atsiimdama geriausios komedijos aktorės „Emmy“, pajuokavo: „Vertinu tai, nes tiesiog negaunu pakankamai dėmesio.“

„Lokys“ vis tiek gavo net 11 apdovanojimų. Serialo aktoriai Jeremy Allenas White'as ir Ebonas Mossas-Bachrachas laimėjo apdovanojimus už geriausią pagrindinį ir antraplanį vaidmenis. 

REKLAMA

Kita serialo žvaigždė Liza Colon-Zayas (Liza Kolon-Zajas) netikėtai nugalėjo Meryl Streep, vaidinusią seriale „Žmogžudystė tame pačiame pastate“ (Only Murders in the Building), ir gavo geriausios antrojo plano aktorės apdovanojimą. 

„Visoms į mane žiūrinčioms lotynų amerikietėms sakau: „Tikėkite ir toliau. Ir balsuokite – balsuokite už savo teises“, – kalbėjo ji.

„Emmy“ vakare, surengtame likus mažiau nei dviem mėnesiams iki JAV prezidento rinkimų, buvo ir daugiau politinių gaidų.

REKLAMA

Būta ginčų, ar tamsi satyra „Lokys“ išvis priskirtina komedijoms.

Eugene'as Levy, vedęs ceremoniją su savo sūnumi Danieliu, pasišaipė iš kritikos, sakydamas: „Išlaikydami tikrą „Lokio“ dvasią, mes visai nejuokausime.“

„Elniukas“

Kitas svarbus vakaro laimėtojas – vienas sėkmingiausių šių metų „Netflix“ produktų – serialas „Elniukas“, sukurtas pagal škotų komiko Richardo Gaddo istoriją apie seksualinę prievartą. 

Jis laimėjo prestižinėje vieno sezono serialų kategorijoje. 

„Prieš dešimtį metų buvau netekęs vilties (...). Niekada nemaniau, kad po to, kas man atsitiko, vėl galėsiu atsistoti ant kojų“, – sakė serialo kūrėjas Richardas Gaddas, laimėjęs geriausio aktoriaus ir scenarijaus autoriaus apdovanojimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis serialas daugelio dėmesį patraukė dėl to, kad buvo reklamuojamas kaip tikra istorija. Už šį teiginį transliuotojas sulaukė 170 mln. JAV dolerių (153 mln. eurų) ieškinio iš britės, teigiančios, kad ji yra vaizduojamos persekiotojos prototipas. 

Persekiotoją suvaidinusi Jessica Gunning laimėjo „Emmy“ apdovanojimą kaip geriausia vieno sezono serialų antrojo plano aktorė.

„Ačiū, kad manimi pasitikėjai ir leidai man būti tavo Marta – aš niekada nepamiršiu nei jos, nei tavęs“, – pasakė ji R. Gaddui.

REKLAMA

Jodie Foster (Džodi Foster) laimėjo savo pirmąjį „Emmy“ apdovanojimą kaip geriausia aktorė, suvaidinusi Aliaskos policininkę seriale iš HBO katalogo „Tikras detektyvas. Naktinė šalis“ (True Detective: Night Country). Ji šioje kategorijoje įveikė kolegę „Oskaro“ laureatę Brie Larson (Bri Larson), vaidinančią „Chemijos pamokose“ (Lessons in Chemistry).

„Šiogūno“ varžovai 

Kaip ir tikėtasi, dramos kategorijose dominavo „Šiogūnas“

Tai tik antras ne anglų kalba rodomas serialas, pelnęs geriausios dramos nominaciją. Prieš dvejus metus tai yra pavykę Pietų Korėjos „Kalmarų žaidimui“ (Squid Game).

REKLAMA

Tačiau kai kurie „Šiogūno“ varžovai taip pat gavo svarbių apdovanojimų. 

Paskutinis „Netflix“ serialo apie britų karališkąją šeimą „Karūna“ (The Crown) sezonas sulaukė drungnos kritikų reakcijos, tačiau Elizabeth Debicki, vaidinanti princesę Dianą, buvo pripažinta geriausia antrojo plano aktore. 

Geriausiu antrojo plano aktoriumi tapo „Apple TV+“ serialo „Rytinis šou“ (The Morning Show) žvaigždė Billy Crudupas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų