Lordas Robertsonas iš Port Elleno buvo karinio aljanso generalinis sekretorius 1999–2003 m., per kurį jis ne kartą susitiko su Rusijos prezidentu.
Ekspertas teigė, kad Putinas išsiugdė „pavojingą mąstyseną“ nuo tada, kai COVID-19 privertė despotą izoliuotis ir jam teko atsiskirti nuo patarėjų ir kitų valstybės galvų.
Nupiešdamas nestabilaus ir paranoiško lyderio, kuris buvo atitrūkęs nuo savo patarėjų, paveikslą, L.Robertsonas apibūdino Putiną „plonaodžiu“ žmogumi.
Jis sakė, kad Putinui „žodžiai yra svarbūs“ ir kad Vakarų lyderiai turėtų būti atsargesni, kalbėdami apie Rusijos invaziją į Ukrainą.
„The Times“ ekspertas sakė: „Žodžiai yra svarbūs, jie yra padidinami ir iškraipomi, jo reakcija gali sukelti norą parodyti, ką jis gali padaryti. Iš jo galime tikėtis bet ko.“
Jis tęsė: „Mačiau jį per susitikimus, demonstruojantį emocinę pusę, kuri išryškėjo dėl šalto, kontroliuojamo požiūrio į daugelį dalykų.“
Putinas susitikimuose su užsienio lyderiais sėdi prie labai ilgų stalų, tokie veiksmai vadinami paranoiški, manoma, kad jį įbaugino pandemija ir baimė susirgti koronavirusu.
„Užsidaręs tarp keturių sienų nuo realaus pasaulio ir įbaugintas viruso, jis ėmė mąstyti „pavojingai“, jam galvoje ėmė suktis įvairios mintis ir troškimas vėl grįžti prie istorijos“, – dėstė ekspertas.