Kokias esat valgę gėles? Aš visiškai rimtai – tikrai nejuokauju. Netikit? Na, gerai, paklauskim visiems gerai žinomo virtuvės šefo Alfo, kokios gėlės yra valgomos.
„Pagrindiniai keli: tai gvazdikai, rugiagėlės, nasturtos, našlaitės, pienės ir levandos. Galima naudoti ir zinijos žiedų, ir maistinio šalavijo žiedus. taip pat tam tinka puikiai medetkų žiedai“, - paslaptis atskleidžia virtuvės šefas Alfas Ivanauskas.
Tačiau Alfas iš karto perspėja – valgyti galima tik tuomet, kai esat tikri, kad tos gėlės užaugintos be trąšų ir nėra nupurkštos.
Gėlių galima pasiruošti ir žiemai. Tarkim, prisidžiovinti rugiagėlių. O paskui žiedlapiais dekoruoti kad ir pyragaitį. Tiesa, visad derėtų atkreipti dėmesį į kiekvienos gėlės konkrečias savybes - vienos aitresnio kvapo ir skonio, kitos – švelnesnės, daugiau dėl vaizdo.
O štai Vilniaus universiteto Botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų vedėja Gitana Stukėnienė griežta – gėles valgyti galima, bet reikia žinoti ką.
Taip pat esą derėtų suprasti, kad vis dėlto gėlės skirtos daugiau papuošimui ar paragavimui, o ne sočiam privalgymui. Ir skanauti derėtų po lapelį – nepulti valgyti viso žiedo. Galima pasidaryti kad ir sumuštinį su tulpės vainiklapiais ar nusiskinti kokį kitą iš dabar pradedančių žydėti.
Tačiau sukluskite – neretai žmonės bando paragauti to, ko valgyti nederėtų. Pirmiausia tai – viliojantys alyvų žiedai.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.