Edita Mildažytė – žinoma Lietuvos žurnalistė, prodiuserė, laidų ir renginių vedėja. 1987-aisiais pradėjusi dirbti radijo diktore, daugiau nei per 20 kūrybos metų sukūrė ir vedė keletą televizijos laidų, iš kurių itin populiari buvo „Bobų vasara“, o didžiausias projektas – „Bėdų turgus“ – Lietuvos televizijoje gyvuoja jau dešimtmetį. Naujausi Editos darbai – pristatoma knyga ir televizijos projektas „Europos vidury“.
„Iš kur tu?“ – šiais laikais dažnas klausimas lietuviui. „Iš Lietuvos“, – atsakome, o tada norime pridurti ką nors nelabai girdėta, kas įrodytų, kad tavo kraštas nėra tamsus užkampis, įtartina Rytų Europa, kur viskas šiek tiek blogiau nei kitur. Šioje knygoje rasite argumentų sakydami, kad esame maža, bet kūrybinga, laisvę mylinti tauta, turinti sudėtingą istoriją ir kai ką svarbaus davusi pasauliui. Leidinyje pateikiama, kas gi Lietuvoje padaryta pirmiau nei kitur? Kas unikalu?
Autorės akiratyje – 40 gvildenamų temų. Pradedant metų laikais bei Kristijonu Donelaičiu ir baigiant pačiais svarbiausiais lietuviais. Palydimi gausių iliustracijų, knygoje aptariami reikšmingiausi Lietuvos istorijos įvykiai, šiandien tebegyvuojantys papročiai ir tradicijos, kultūros ir kulinarijos paveldas.
„Šioje knygoje aš aprašiau tokią Lietuvą, kokią jaučiu. Aš iš tikrųjų didžiuojuosi, kad esu lietuvė, ir labai myliu šitą kraštą. Norėčiau, kad ir jūs pajustumėte tą pasididžiavimą, kurį surašiau į knygą. Galbūt čia nerasite itin naujų dalykų, bet kiekvienas rasite šį tą nauja – tai pažadu. Bent jau detalę, kurią galėsite įlipinti į savo žinojimo ir meilės dėlionę. Man atrodo, tokios knygos reikėjo. Kad ją įteikdami galėtumėte pasakyti: tai kraštas, kuriame gimiau. O įteikti galite savo vaikams, draugams, tėvams ir nepažįstamiems užsieniečiams. Aš savo vaikams šią knygą įteiksiu būtinai.“ – sakė E. Mildažytė
Patrauklus, asmeniškas Editos Mildažytės pasakojimo stilius prašėsi ir truputį netradicinių iliustracijų, tad laidėjai leido sau pašmaikštauti ir į klasikinius objektus pažiūrėti kitu rakursu. Specialiai šiam leidiniui daug forografavo Arūnas Baltėnas ir Klaudijus Driskius, neįkainojamą pagalbą suteikė Lietuvos muziejai.
Muzikologo Viktoro Gerulaičio uždavinys taip pat buvo keblus: pristatyti lietuvių muziką. Knyga išleista kartu su muzikologo Viktoro Gerulaičio sudaryta kompaktine plokštele, kurioje skamba lietuvių muzikos ženklai.
„Pasimatymas su Lietuva“ – knyga apie šiandieninę Lietuvą. Tikimasi, kad ji paskatins tęsti pažintį ir išsamiau domėtis Lietuvos istorija, kultūra, mokslu, kad šis pirmas pasimatymas taps tvirto ryšio – o gal ir meilės – pradžia.